Jak dobrać dodatki do salonu?

Jak dobrać dodatki do salonu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Delikatne i subtelne czy mocne i wyraziste? Duże, małe, wieszane na ścianach, stawiane na podłodze, na stole lub komodzie? Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać dodatki do swojego salonu, podpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Zapoznaj się z nim i urozmaicić aranżację swojego wnętrza. Sprawdź!

Dodatki w salonie – ważny element wyposażenia czy nie?

Aranżacja salonu to nie tylko wybranie rodzaju podłogi, koloru ścian i mebli. Pomyśl, jak bardzo pusta i bezosobowa byłaby przestrzeń bez choćby kilku dodatków? To właśnie one dodają charakteru i stylu, pomagają stworzyć odpowiedni nastrój w pomieszczeniu. 

Spełniają przy tym nie tylko funkcję estetyczną, ale i praktyczną. Przykładowo poduszki nie tylko ożywiają sofę i wprowadzają ciekawy kolor do wnętrza, ale również można się wygodnie na nich położyć czy się oprzeć, a pudełka dekoracyjne i pięknie wyglądają, i można schować do nich różne przedmioty.

Ważne jest jednak, by wybierać takie dodatki, które będą pasowały do całego salonu i które nie wprowadzą niepotrzebnego wrażenia chaosu. Mnóstwo propozycji dodatków – i do nie tylko do pokoju dziennego – znajdziesz tutaj: https://euforma.pl/. To prawdziwa kopalnia inspiracji.

W jaki sposób dobierać dodatki do salonu – garść wskazówek

Napomknęliśmy już, że nie sztuką jest kupienie pierwszych lepszych dodatków, lecz sztuką jest odpowiednie ich dobranie do swojego salonu. Mamy dla Ciebie kilka porad, które ułatwią podjęcie decyzji, w co warto się zaopatrzyć. Zwróć zatem uwagę na:

  • styl – dodatki muszą pasować do stylu wnętrza. W minimalistycznym salonie dobrze wyglądają proste i eleganckie dekoracje, natomiast w rustykalnym – wykonane z naturalnych materiałów, jak drewno czy kamień. Dodatki muszą korespondować z całością. W przeciwnym razie od razu będzie widać, że coś tutaj nie gra, coś się ze sobą „gryzie”,
  • kolor – sięgaj po dodatki w kolorach harmonizujących z kolorystyką wnętrza, co wcale nie oznacza, że muszą być one identyczne. Możesz wybrać barwę występującą już w pomieszczeniu i powtarzać ją w dodatkach albo wybrać taką, która stanie się akcentem i wyróżni się na tle pozostałych elementów, kontrastującą,
  • proporcje – dodatki powinny być proporcjonalne do wielkości salonu. W dużych salonach zastosuj większe i bardziej efektowne, natomiast w mniejszych – mniejsze i bardziej dyskretne. Uważaj też na ich liczbę, tak by nie przytłaczały,
  • funkcjonalność – tu już wspomnieliśmy wcześniej, że dodatki nie są tylko dekoracją, ale też spełniają dodatkowe funkcje. Nie zawsze też to możliwe, bo na przykład z figurką nie da się nic innego zrobić, jak tylko na nią patrzeć. Staraj się jednak wykorzystywać elementy wyposażenia wnętrz na różne sposoby.

Wykorzystaj nasze wskazówki i ciesz się idealną przestrzenią! Powodzenia!

Fot.: Vecislavas Popa/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety i zastosowanie betonowych zbiorników na deszczówkę w gospodarstwie domowym
Zalety i zastosowanie betonowych zbiorników na deszczówkę w gospodarstwie domowym
Dowiedz się, jak betonowe zbiorniki na deszczówkę mogą przyczynić się do poprawy efektywności Twojego gospodarstwa domowego. Poznaj zalety takiego rozwiązania i różnorodne zastosowania w praktyce.
Do jakich wnętrz pasują dywany?
Do jakich wnętrz pasują dywany?
Kupno dywanu może być bardzo proste. Sprawdź nasze informacje i wybierz wykładzinę pasującą do wnętrza Twojego domu!
Wentylacja a klimatyzacja – różnice i podobieństwa
Wentylacja a klimatyzacja – różnice i podobieństwa
Do tej pory wydawało Ci się, że wentylacja i klimatyzacja to to samo? Dowiedz się, czym różnią się od siebie, a w czym są podobne obie te instalacje.
Ostatnie wpisy