Sposoby na pozbycie się szkodników z ogrodu i wnętrz

Sposoby na pozbycie się szkodników z ogrodu i wnętrz

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Niechciane insekty w domu i ogrodzie potrafią uprzykrzyć życie wszystkim domownikom. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jak skutecznie się ich pozbyć.

Natarczywe owady i szkodniki mogą niszczyć m.in. zapasy żywnościowe, ubrania czy drewno, a także szybko się rozmnażać, przez co problem staje się bardziej uciążliwy. Warto zwracać szczególną uwagę na wszelkie dziury i tunele wydrążone w powierzchni drewna, które mogłyby świadczyć o obecności korników czy innych szkodników drewna. Bardzo uporczywymi “lokatorami” są również mrówki, mole ubraniowe i spożywcze, myszy, karaluchy i prusaki.

Lampy neutralizujące owady

Nowoczesne lampy owadobójcze w skuteczny sposób przyciągają i neutralizują różne owady, w tym komary i muchy domowe. Lampy tego typu znajdą zastosowanie w domach, a także w zakładach produkcyjnych, firmach, warsztatach czy halach produkcyjnych. Warto podkreślić, że istnieją urządzenia wabiące owady o różnych mechanizmach, takie jak lampy ledowe, rażące czy wiatrakowe. Modele wyposażone w wiatrak są skonstruowane tak, aby zassane do specjalnego pojemnika insekty mogły zostać później wypuszczone na wolność przez użytkownika. 

Środki owadobójcze do spryskiwania roślin

Skuteczne środki do dezynsekcji powinny działać szybko i sprawnie radzić sobie z różnymi szkodnikami. Na początku warto samodzielnie zakupić dostępne preparaty chemiczne i zastosować je, kierując się instrukcją. Środki chemiczne pozwalają wytępić większość szkodliwych owadów, w tym wszy, karaluchy czy pluskwy. Inne produkty, które warto sprawdzić to: wkłady feromonowe, wkłady lepowe, pułapki lejkowe, środki owadobójcze o szerokim spektrum działania oraz świece dymne. W poważnych przypadkach należy skorzystać z usług specjalistycznej firmy, która przyjeżdża na miejsce i przeprowadza oczyszczanie. 

Profesjonalne zwalczanie szkodników

Profesjonalne zwalczanie szkodników przy użyciu metody chemicznej może być konieczne zwłaszcza w sektorze spożywczym i przetwórczym, w którym szczególnie narażone są produkty żywnościowe, płody rolne czy wyroby z drewna. Owady pasożytnicze, takie jak kołatki domowe, pluskwy, karaluchy, pchły, roztocza czy larwy, mogą stanowić duże zagrożenie dla żywności i szybko się pomnażać. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zwalczanie szkodników magazynowych, którego celem jest eliminacja wszelkiego rodzaju roztoczy i owadów oraz zapobieganie zagnieżdżania się ich larw.  

Fot.: Chris Curry/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Powstają urządzenia, które mają zapobiegać marnotrawieniu wody
Powstają urządzenia, które mają zapobiegać marnotrawieniu wody
Najnowsze urządzenia wykorzystują technologię, która pozwoli zaoszczędzić w twoim domu nawet do 5 tys. litrów wody rocznie!
Najpopularniejsze serwisy VOD – przegląd i propozycje
Najpopularniejsze serwisy VOD – przegląd i propozycje
Zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze serwisy VOD, na których możesz oglądać swoje ulubione seriale i nowe filmy? W takim razie zapoznaj się z rankingiem z 2020 roku i poznaj ich ofertę.
Jak i czym skutecznie sprzątać?
Jak i czym skutecznie sprzątać?
Kluczem do prawidłowego sprzątania są odpowiedniej jakości produkty oraz gadżety, które umożliwią przeprowadzenie tego w łatwy, przyjemny oraz przede wszystkim skuteczny sposób.
Ostatnie wpisy