Pralka sterowana smartfonem – jaką wybrać?

Pralka sterowana smartfonem – jaką wybrać?

RTV i AGD
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiejszy postęp technologii pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu oraz pozbyć się wielu problemów życia codziennego. Bez wątpienia jednym z takich problemów jest obsługa pralki. Mają one tyle różnych skomplikowanych funkcji, że ich opanowanie zajmuje bardzo wiele czasu i wymaga dużego wysiłku. Na szczęście z pomocą przychodzi współczesna technologia. 

Jak działa pralka z funkcją sterowania smartphonem? 

Dawniej na rynku obecne były jedynie pralki sterowane manualnie poprzez pokrętła. Niestety, ale korzystanie z takiego urządzenia bardzo często wymagało przestudiowania obszernej instrukcji obsługi. Później jako alternatywa zwykłych pralek na rynek weszły urządzenia z czytelnym i bardzo intuicyjnym w obsłudze wyświetlaczem LCD, dzięki któremu pranie stało się dużo łatwiejsze. Jednak wraz z rozwojem techniki na rynku zaczęły pojawiać się pralki sterowane smartfonem. 

Wiele osób uważa je za nieużyteczne i zbędne, jednak każdy, kto ceni sobie oszczędność czasu i możliwość sterowania pralką z każdego miejsca, zdecydowanie doceni taką funkcję. Sterowane zdalnie pralki działają dzięki zainstalowanemu modułowi WiFi lub Bluetooth. Dzięki nim mamy możliwość w pełni zdalnego włączenia pralki czy sprawdzenia jej ewentualnych usterek, co jest niezwykle pomocne przy tego typu urządzeniach. Jeśli pralka ma zainstalowany moduł WiFi, to bez problemu jesteśmy w stanie włączyć wybrany program, będąc nawet poza domem. Niestety przy modelach z Bluetooth odległość pralki od smartfona jest dość mocno ograniczona, dlatego zdecydowanie lepiej zainwestować w model korzystający z łącza WiFi. 

Top 3 pralek sterowanych smartfonem 

Pralki sterowane zdalnie to dalej duża nowość na rynku, przez co nie są one tak dostępne jak tradycyjne modele. Z pewnością z biegiem czasu zacznie się to zmieniać, jednak teraz nie ma na rynku aż tak dużego wyboru pralek sterowanych smartfonem. Oczywiście są pewni faworyci w tej kategorii i oto 3 z nich:

  1. Pralka Candy CSS4 1372D3 ze Smart Touch

Jest to jeden z bardziej ekologicznych modeli pralek, więc sprawdzi się dla osób dbających o środowisko. Jej pojemność to 7 kg. Zużywa ona dużo mniej wody w porównaniu do konkurencyjnych produktów na rynku. Ma ona bardzo wysoką klasę energooszczędności, dzięki czemu wysokie rachunki za prąd staną się przeszłością. Dzięki wbudowanej funkcji Smart Touch tym urządzeniem można sterować nie tylko poprzez telefon, ale również głosem. Jest to zdecydowanie jedna z najatrakcyjniejszych modeli pralek tego typu. Jej cena również jest bardzo przystępna i wynosi około 1300 zł.

  1. Pralka Bosch WAV H8M90PL z HomeConnect

Ten model spełni nawet najwyższe oczekiwania. Można bez problemu sterować nią swoim smartfonem i wybierać spośród aż 14 dostępnych programów prania. Jej ładowność to aż 9 kg, więc świetnie sprawdzi się ona w domach o dużej liczbie domowników. Jej zużycie prądu jest bardzo niskie, dzięki czemu z jej pomocą możemy zadbać o ochronę środowiska i zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Jej cena jest dość wysoka i wynosi około 3300 zł. 

  1. Pralka Beko WTV 7632 XBW z HomeWhiz

Tą pralką możemy sterować z dowolnego miejsca za pomocą dedykowanej aplikacji HomeWhiz, którą należy zainstalować na swojego smartfona. Jest to model bardzo ładowny i niezwykle energooszczędny. Ma bardzo ciekawą funkcję uruchamiania pary na końcowym etapie pranie, dzięki czemu nasze ubrania są bardzo miękkie i zdecydowanie mniej wygniecione. Jej cena to około 1400 zł.

Bez wątpienia pralka sterowana smartfonem to jeden z przykładów współczesnego wpływu technologii na sferę życia domowego. Aktualnie takie pralki mogą wydawać się zbędne, jednak ich popularność w najbliższych latach z pewnością będzie rosnąć, dlatego warto być na bieżąco z nowościami technologicznymi. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozrywka dla całej rodziny: pomysły na wspólne spędzanie czasu
Rozrywka dla całej rodziny: pomysły na wspólne spędzanie czasu
Odkryj nasze pomysły na wspólną rozrywkę, która umocni więzi i wypełni wasze życie radością.
Jak wybrać doskonałe, ponadczasowe meble do swojego wnętrza?
Jak wybrać doskonałe, ponadczasowe meble do swojego wnętrza?
Odkryj kluczowe kryteria doboru ponadczasowych mebli, które będą idealnie komponować się z wystrojem Twojego domu. Dowiedz się, jak stworzyć praktyczne i stylowe wnętrza z naszym poradnikiem.
Pod jakimi względami drukarka laserowa jest lepsza od atramentowej?
Pod jakimi względami drukarka laserowa jest lepsza od atramentowej?
Drukarki są nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, zarówno w domu, jak i w biurze.
Ostatnie wpisy