Grzejnik i obraz w jednym? Smart rozwiązanie do Twojego stylowego domu

Grzejnik i obraz w jednym? Smart rozwiązanie do Twojego stylowego domu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Na ile przedmioty będące funkcjonalnym wyposażeniem domu, choćby grzejnik, mogą uzyskać nowe, dotychczas niespotykane funkcje? Okazuje się, że możliwe jest połączenie funkcji grzejnika i obrazu. Jak sprawują się dekoracyjne grzejniki? W jakich wnętrzach się sprawdzą? Podpowiadamy. 

Grzejnik dekoracyjny – z dbałością o każdy element wystroju

Jeszcze nie tak dawno temu podstawową wartością, według której porównywane były grzejniki, była moc grzewcza. Z czasem coraz większe znaczenie miało to, żeby dany element grzewczy mniej rzucał się w oczy lub też był estetycznie i nowocześnie wykończony. Obecnie wchodzimy jednak na zupełnie nowy poziom, gdzie nic we wnętrzu nie jest przypadkowe, a ozdobną rolę powinien spełniać także grzejnik. 

Grzejniki dekoracyjne – rodzaje

Obecnie na rynku możemy nabyć jeden spośród przynajmniej kilku rodzajów grzejników dekoracyjnych. Zaliczamy tu przede wszystkim urządzenia różnorodne pod względem kształtu i sposobu montażu:

 • grzejnik poziomy – najbardziej typowa opcja, która podlega jednak wielu zmianom; niekiedy można sobie zamówić grzejnik imitujący ścianę ceglaną lub betonową;
 • grzejnik pionowy – daje więcej możliwości aranżacyjnych i to na nim często pojawia się zdobienie w postaci nadruku, który funkcjonuje tak, jak obraz;
 • grzejnik łukowy – przeznaczony na ściany łukowe;
 • grzejnik narożny – sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie występuje deficyt wolnej przestrzeni;
 • grzejnik stojący – bardzo estetycznie tworzy niewielkie ścianki działowe.

Rodzaje grzejników ze względu na materiał wykonania

Bardziej istotny z punktu widzenia dekoracyjności jest materiał, z którego wykonano dany grzejnik. Wprawdzie najbardziej podstawowym typem takich urządzeń są grzejniki dekoracyjne stalowe, ale często najmniej odbiegają one od i tak dość estetycznych typowych grzejników o nowoczesnym designie. Niekiedy jednaki właśnie ze stali wykonuje się wspaniałe grzejniki z artystycznym nadrukiem. Poza tym wybiera się chętnie grzejniki:

 • aluminiowe,
 • miedziane,
 • szklane.

>> Zobacz też: Płyty grzewcze, które włączają… okap – co jeszcze potrafią?

Grzejnik jak obraz. Jakie wzory są popularne?

Najbardziej atrakcyjne wizualnie są jednak nie te grzejniki dekoracyjne, które imitują elementy architektoniczne, choćby cegłę lub beton, ale modele z nadrukiem. Tworzy się je w ten sposób, że płaską płytę grzewczą okrywa szklana osłona z grafiką i oświetleniem. Wielu producentów pozwala na to, żeby takie grzejniki personalizować. Możemy wówczas sami wymyślić obraz, który ozdobi nasze wnętrze, jednocześnie je ogrzewając. Zdarza się też, że zamiast grafiki umieszcza się na grzejniku lustro, co nadaje temu przedmiotowi jeszcze jedną funkcjonalność. 

Do jakiego stylu będą pasowały grzejniki dekoracyjne?

Ponieważ w niektórych przypadkach możemy sami wybrać rodzaj nadruku, dopasowanie grzejników dekoracyjnych do konkretnego wystroju wnętrza jest znacznie łatwiejsze. W szczególności dobrze będą się prezentować we wnętrzach nowoczesnych. Choćby popularna grafika z twarzą kobiety świetnie wpasuje się w taką przestrzeń. We wnętrzach industrialnych doskonale funkcjonować będą grzejniki imitujące elementy betonowe lub ceglane.

Pamiętajmy też o tym, że grzejnik stojący może być z pewnością wykorzystany jako niewielka ścianka oddzielająca przestrzeń. Możemy go wykorzystać w kuchni lub salonie jako element wygradzający przestrzeń w taki sposób, który wydaje nam się być optymalny. 

Na co jeszcze zwracać uwagę? 

W przypadku grzejników dekoracyjnych, podobnie jak przy wszystkich innych urządzeniach grzewczych, trzeba zwrócić uwagę na parametry użytkowe. Powinno się przede wszystkim przeanalizować:

 • moc grzejnika,
 • jego wymiary,
 • maksymalną temperaturę,
 • pojemność wodną,
 • sposób podłączenia.

Z pewnością wybór grzejnika ozdobnego będzie nas kosztował więcej niż standardowy model z supermarketu budowlanego. Jeśli jednak zależy nam na niebanalnym wyglądzie wnętrza, to z powodzeniem możemy po taki grzejnik sięgnąć. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze pralki – kluczowe czynniki wyboru
Najlepsze pralki – kluczowe czynniki wyboru
Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie pralki?
Jak wykorzystać wodę deszczową? Sprytne oszczędzanie wody!
Jak wykorzystać wodę deszczową? Sprytne oszczędzanie wody!
Zużycie wody w Polsce z roku na rok rośnie, dlatego warto pomyśleć o jej oszczędzaniu. Dzięki wykorzystaniu wody deszczowej możesz zaoszczędzić pieniądze i pozytywnie wpłynąć na środowisko.
Zanurz się w fascynującym świecie wirtualnej rozrywki
Zanurz się w fascynującym świecie wirtualnej rozrywki
Zagraj w niezapomniane gry i odkryj fascynujący świat rozrywki. Przygotuj się na emocje, przygody i niesamowitą zabawę/
Ostatnie wpisy