Płyty grzewcze, które włączają… okap – co jeszcze potrafią?

Płyty grzewcze, które włączają… okap – co jeszcze potrafią?

RTV i AGD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój techniki ułatwia codzienne życie. Nowoczesne płyty grzewcze mają coraz więcej ciekawych funkcji. Co potrafią nowoczesne modele?

Nowe funkcje dostępne w płytach grzewczych

Płyta grzewcza z założenia służy do gotowania, lecz nowoczesne modele mają szereg ciekawych funkcji, które sprawiają, że gotowanie staje się przyjemniejsze. Nowoczesne płyty grzewcze mają wbudowany okap, który samoczynnie załącza się po rozpoczęciu gotowania. Takie płyty montowane są przeważnie na wyspach kuchennych, aby zaoszczędzić miejsce na okap.

Nowoczesne płyty grzewcze podczas gotowania potraw „pamiętają” o wielu rzeczach za nas. Dużo osób żyje w ciągłym biegu, przez to bardzo często potrawy są przypalane podczas gotowania. W najnowszych modelach jest funkcja Cooking Sensor Plus dedykowana urządzeniom Siemens, która kontroluje stopień ugotowanej potrawy za pomocą czujnika znajdującego się w garnku. Funkcja PowerMove Plus pozwala na podzielenie płyty grzewczej na sfery o różnej temperaturze grzania.

Nowoczesne płyty grzewcze włączają okap, dzięki czemu nie trzeba tego robić brudnymi rękami w czasie gotowania. Aby płyta mogła sterować okapem, muszą być ze sobą sparowane dzięki modułowi Home Connect – jest on zamontowany w najnowszych modelach marek Bosch i Siemens. Aby płyta mogła włączyć okap, oba sprzęty muszą mieć połączenie z Wi-Fi. Po ukończeniu gotowania okap jest wyłączany samoczynnie. Moc okapu można dopasować za pomocą interfejsu znajdującego się na kuchence. Na panelu płyty grzewczej można również sterować oświetleniem okapu.

Klasyczne wyposażenie nowoczesnych płyt grzewczych

Większość płyt grzewczych jest wyposażona w wiele klasycznych już rozwiązań, dzięki którym gotowanie staje się dużo prostsze i przyjemniejsze. Standardem w nowoczesnych płytach jest płynna regulacja mocy za pomocą suwaka oraz dopasowanie pola grzania do wielkości naczynia.

>> Zobacz też: Inteligentne meble – co potrafią nowoczesne sofy?

Nowoczesne płyty grzewcze w standardzie wyposażone są w szereg ciekawych funkcji:

  • booster / power boost czyli zwiększenie mocy pola grzewczego i utrzymanie zwiększonej mocy przez określony czas. Funkcja w zależności od modelu dostępna jest na jednym lub wszystkich polach;
  • timer – po upływie określonego czasu funkcja ta wyłącza wybrane pole grzewcze. Każde pole ma osobny timer;
  • czujnik temperatury – nowoczesne płyty grzewcze wyposażone są w czujnik temperatury, który ma opcję pomiaru oraz regulacji. Dzięki temu zapobiega np. wykipieniu mleka;
  • sensor smażenia – poprzez sygnał informuje, że patelnia jest już nagrzana;
  • Stop&Go – natychmiastowe wyłączenie wszystkich pól płyty grzewczej lub zmniejszenie ich mocy do 1;
  • blokada włączenia – umożliwia blokadę wszystkich ustawień podczas gotowania lub włączenia i wyłączenia płyty;
  • Hob&Go – czyli automatyczne wyczuwanie garnka przez kuchenkę;
  • AutoBridge – dopasowywanie wielkości pola do wielkości garnka, dzięki tej funkcji można np. ugotować potrawę nawet w niewymiarowym naczyniu, ponieważ pola grzewcze łączą się ze sobą.

Nowoczesne płyty grzewcze to wygoda i funkcjonalność przy zastosowaniu najnowszych technologii. Dzięki zastosowaniu takich płyt w kuchni gotowanie staje się przyjemnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakimi urządzeniami w kuchni można sterować bezprzewodowo?
Jakimi urządzeniami w kuchni można sterować bezprzewodowo?
Dowiedz się więcej na temat urządzeń smart, które mogą być wykorzystane w kuchni!
Przydomowe przepompownie ścieków – optymalne rozwiązanie dla domów bez kanalizacji
Przydomowe przepompownie ścieków – optymalne rozwiązanie dla domów bez kanalizacji
Przydomowe przepompownie ścieków to urządzenia, które umożliwiają odprowadzenie ścieków z domu do miejskiej kanalizacji, pomimo braku odpowiedniej infrastruktury. Dzięki temu rozwiązaniu, mieszkańcy domów jednorodzinnych, domów letniskowych czy działek rekreacyjnych, nie muszą martwić się o zagospodarowanie ścieków.
Dlaczego na OLX nie wyświetla się numer telefonu? Kontakt z ogłoszeniodawcą
Dlaczego na OLX nie wyświetla się numer telefonu? Kontakt z ogłoszeniodawcą
Nie wyświetla Ci się numer telefonu do ogłoszeniodawcy na OLX? Zobacz dlaczego!
Ostatnie wpisy