Najlepsze gry z „Władcy Pierścieni”

Najlepsze gry z „Władcy Pierścieni”

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przez ostatnie lata i dekady powstało wiele gier stanowiących skrzyżowanie książek Tolkiena, filmów Petera Jacksona i autorskich pomysłów. 

Nie może to dziwić, ponieważ fantastyczny świat Śródziemia idealnie nadaje się do rozmaitych adaptacji. Przyjrzyjmy się bliżej dotychczasowym, najciekawszym grom z „Władcy Pierścieni”.

The Lord Of The Rings: The Battle For Middle Earth 

Imponujące sceny walk, nakręcone z wielkim rozmachem przez Petera Jacksona, rozpalały wyobraźnię odbiorców. Dzięki grze od EA – The Lord Of The Rings: The Battle For Middle Earth mogą sami pokierować bitwami. Gra to godna adaptacja wersji filmowej, cechująca się rozbudowaną i atrakcyjną rozgrywką.

Na docenienie zasługuje też warstwa dźwiękowa i pozyskanie aktorów z trylogii Petera Jacksona. W grze można poruszać się postaciami np. Gandalfa, Aragorna czy Legolasa. Głosy swoim postaciom podkładają w grze aktorzy tacy jak McKellen, Lee, Andy Serkis, Elijah Wood, Sean Astin i inni. 

Całość spajają pamiętne ścieżki dźwiękowe kompozytora Howarda Shore’a oraz nowa muzyka, którą EA musiało napisać, by wypełnić grę. To wszystko tworzy magiczny klimat i pozwala zatracić się w grze. Równie dużą popularnością, co pierwsza odsłona, cieszy się druga część gry The Lord Of The Rings: The Battle For Middle Earth II.

The Lord Of The Rings: The Return Of The King 

Współcześnie grafika może wyglądać nieco surowo, jednak warto mieć na uwadze, że gra The Lord Of The Rings: The Return Of The King była opracowywana niemal 2 dekady temu. Gracz może wcielić się w wielu kluczowych bohaterów sagi. 

Dostępna jest też opcja gry wieloosobowej, co zwiększa przyjemność z zabawy. Oprócz tego The Lord Of The Rings: The Return Of The King ma 13 poziomów, które można ogrywać wszystkimi postaciami, dobrą grafikę oraz doskonałe efekty dźwiękowe.

Middle-Earth: Shadow Of Mordor

Shadow Of Mordor to gra, której twórcy uszanowali materiał źródłowy, niewiele dodając do znanego czytelnikom, a także osobom oglądającym filmy uniwersum. Akcja ma miejsce w czasie pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w Hobbicie a trylogią Władcy Pierścieni.

Z tego względu tytułowy Cień (ang. tłum. Shadow) jest więc swego rodzaju historią poboczną, dającą niewielki wgląd w powstanie pierścienia, a jednocześnie skupiającą się na opowieści jednego konkretnego człowieka – wykwalifikowanego strażnika o imieniu Talion.

Gra wcale nie jest prosta. Sprawy mogą szybko się skomplikować, jeśli użytkownik nie będzie w stanie uniknąć wszczęcia alarmu przez wrogów. W innym przypadku ich liczba zacznie przekraczać możliwości głównego bohatera. Przestaje to być takim problemem w sytuacji, gdy Talion uzyska nowe umiejętności, dodając do swojego repertuaru chociażby nowe combosy.

Śródziemie: Cień Mordoru wyróżnia się na tle innych gier akcji z otwartym światem, nakładając wspaniałą nową warstwę na szlak, który przetarł Batman (tytuł o podobnym typie rozgrywki z 2014 roku). W grze bardzo dobrze zintegrowano ze sobą walkę, rozwój postaci i zawarto intrygującą fabułę. 

Na jakie inne tytuły warto jeszcze zwrócić uwagę?

Na rynku gier nie brakuje i innych ciekawych tytułów. Warto tutaj wymienić chociażby The Lord Of The Rings: War In The North, The Lord Of The Rings Online czy wersję karcianą The Lord Of The Rings: Adventure Card Game. Podsumowując, można stwierdzić, że praktycznie każda wersja adaptacji – nawiązującej mniej lub bardziej do książek lub filmów – cieszyła się popularnością wśród graczy.

Zdj. główne: Liam Truong/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowa funkcja Memory od Asystenta Google – przydatny organizer
Nowa funkcja Memory od Asystenta Google – przydatny organizer
Poznaj Memory, czyli nową funkcję Asystenta Google, którą planuje uruchomić technologiczny gigant.
Nowoczesny salon. Jak powinien wyglądać?
Nowoczesny salon. Jak powinien wyglądać?
Czy chcesz urządzić swój salon zgodnie z nowoczesnymi trendami? To właśnie dla Ciebie przeznaczony jest ten artykuł, w którym doradzimy, jak powinien wyglądać nowoczesny salon w 2022 roku.
Jakie właściwości ma poliwęglan?
Jakie właściwości ma poliwęglan?
Dowiedz się, czym dokładnie jest poliwęglan oraz poznaj jego najciekawsze właściwości i najczęstsze zastosowania.
Ostatnie wpisy