Inteligentne meble – co potrafią nowoczesne sofy?

Inteligentne meble – co potrafią nowoczesne sofy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Inteligentny dom to nie tylko żarówki sterowane głosem lub aplikacjami. To również inteligentne meble, które uprzyjemniają przebywanie w domu. Co potrafią inteligentne sofy? Czy inteligentna szafa okaże się świetnym rozwiązaniem?

Inteligentne meble, czyli wyposażenie przyszłości

Inteligentne meble są podłączone do internetu za pomocą Wi-Fi, dzięki czemu można nim sterować za pomocą poleceń głosowych.

Inteligentne meble kuchenne, mimo swojej wysokiej ceny, zyskały wielu sympatyków, ponieważ zwiększają komfort użytkowania mieszkania. Najpopularniejsze są inteligentne systemy, które pozwalają na zamykanie szuflad bez przypadkowego przytrzaśnięcia palców oraz umożliwiają regulację wysokości blatów roboczych. Oba rozwiązania znacznie wpływają na komfort użytkowania kuchni. Najczęściej sterowane są za pomocą pilota.

>> Zobacz też: Oczyszczacz powietrza – czy warto?

Inteligentne sofy, czyli nowoczesne meble

Sterowana aplikacją sofa jest kolejnym elementem w inteligentnym domu. Mebel ten wyposażony jest w system wibracji, głośniki i subwoofer. Dzięki temu można lepiej wczuć się w akcję filmu i poczuć się jak w kinie 4D. Wibracje sofy są odzwierciedleniem dźwięku z telewizora. W podłokietnikach znajdują się systemy, które rozpoznają mowę, przez co z pozycji na sofie można sterować resztą urządzeń w domu. W podłokietniku znajduje się również bezprzewodowa ładowarka, która pozwala na szybsze ładowanie telefonu.

Pierwsza na świecie inteligentna sofa została zaprojektowana we Francji i w zeszłym roku trafiła na rynek. Mebel jest wyposażony w system głośników, który wzmacnia doświadczenia audiowizualne podczas np. grania w gry lub oglądania filmów.

Lift-Bitm, nowoczesne systemy wypoczynkowe

System wypoczynkowy Lift-Bitm od Carlo Ratti Associati, jest zbudowany z heksagonalnych modułów, które można łączyć ze sobą dowolnie oraz sterować ich wysokością za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu sofa w kilkanaście sekund może zmienić się w łóżko do spania, które jest przystosowane do anatomii użytkownika.

Sleep number, czyli inteligentne łóżko

Sleep number czyli inteligentne łóżko, które posiada zdalny system kontroli sprężystości obsługiwany za pomocą komend głosowych. Dzięki niemu przy pomocy aplikacji mobilnej można monitorować i wpływać na jakość snu.

Inteligentna szafa, która sama wyprasuje ubrania

Inteligenta szafa Styler od LG jest kolejnym meblem, który powinien znajdować się w każdym inteligentnym domu. Wyposażona jest w system parowego odświeżania ubrań. Dzięki połączeniu szafy z Wi-Fi, użytkownik za pomocą aplikacji SmartThinQ może zlecić wyprasowanie wybranych przez siebie ubrań.

Wzrost wartości rynku inteligentnych mebli

Globalny rynek inteligentnych mebli rozwija się w bardzo szybkim tempie, jest to wzrost około 22% w skali roku. Według szacunków HTF Market Intelligence na przestrzeni najbliższych 4 lat wartość rynku wzrośnie do 670 mln dol.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak naprawić klawisz w laptopie?
Jak naprawić klawisz w laptopie?
Niektóre problemy z laptopem wymagają pomocy profesjonalisty, inne można przeprowadzić bez jego udziału. Sprawdź, jak możesz samodzielnie naprawić klawisz w laptopie.
Podróbki w sieci ogromnym zagrożeniem konsumentów
Podróbki w sieci ogromnym zagrożeniem konsumentów
Podróbki w sieci to ogromne niebezpieczeństwo! Zobacz więcej na ten temat!
Licytacje komornicze – działki do sprzedaży od komornika
Licytacje komornicze – działki do sprzedaży od komornika
Poszukując gruntu, nieraz trudno jest trafić na interesujące ogłoszenie na rynku komercyjnym.
Ostatnie wpisy