Nowoczesny salon. Jak powinien wyglądać?

Nowoczesny salon. Jak powinien wyglądać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czy chcesz urządzić swój salon zgodnie z nowoczesnymi trendami? To właśnie dla Ciebie przeznaczony jest ten artykuł, w którym doradzimy, jak powinien wyglądać nowoczesny salon w 2022 roku.

Salon jest głównym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu

Już z samej nazwy wynika, że chodzi o pomieszczenie, w którym członkowie gospodarstwa domowego spędzają najwięcej czasu. Czy faktycznie było tak również w przeszłości? Biorąc pod uwagę fakt, że salon czy też pokój gościnny był tylko jednym z licznych pomieszczeń porównywalnej wielkości w domu lub mieszkaniu, to rzeczywistość była nieco odmienna. Wiele czasu spędzamy również w kuchni bądź w jadalni.

Obecne trendy są niewątpliwe – salon jest pomieszczeniem dominującym, do którego należy również aneks kuchenny i stół jadalniany. W licznych przypadkach znajdziemy w nim także schody, co w pewnym sensie zastępuje rolę przedsionka. Do kolejnych pomieszczeń wchodzimy więc bezpośrednio z salonu!

Coraz częściej spotykamy się z tym, że w skład salonu wchodzi także domowy gabinet, ewentualnie może się w nim mieścić zaplecze dla domowej siłowni.

Co z tego wynika? W nowoczesnym salonie rodzina faktycznie spędza razem najwięcej czasu. Chodzi o wielofunkcyjne pomieszczenie, z którego poszczególni członkowie gospodarstwa domowego w korzystają w rozmaity sposób przez cały dzień.

W jaki sposób zaprojektować wnętrze salonu?

Biorąc pod uwagę fakt, że rodzina spędza w salonie coraz więcej czasu, rośnie popyt na jakościowe meble, które sprostają wzrastającym wymaganiom.

Nie tylko w 2022 roku trendem będzie kombinacja drewna litego i czarnej konstrukcji metalowej. W odróżnieniu od tańszych opcji meble z drewna litego wytrzymają przez dziesiątki lat – nie chodzi o materiał konsumpcyjny, który należy zmienić po kilku latach.

Oczywiście pożądana jest również sumienna troska o meble. Na sofę można założyć pokrowiec, by chronić tapicerkę. Pokrowiec można w łatwy sposób prać i w przypadku zużycia po prostu zmieniamy go na nowy.

Wspominany czarny metal coraz częściej zastępuje do niedawna najpopularniejszą polerowaną powierzchnię srebrną. Chodzi o podstawy i nogi mebli, konstrukcje nośne, śruby czy też baterie łazienkowe. W kuchni stanowiącej dominantę obecnych salonów, nie może zabraknąć czarnego zlewozmywaka i czarnej baterii.

Oprócz klasycznej białej powłoki do centrum zainteresowania wracają również dekoracyjne powłoki wzorowane. Można dobrać jeden wzór, który będzie przenikał wnętrzem całego salonu.

Pamiętaj o szczegółach

Głównym trendem jest powrót do elementów naturalnych. Oprócz drewna litego powinieneś pamiętać o ożywieniu salonu za pomocą roślin. W wazonie na stole jadalnianym nie może zabraknąć kwiatów.

Można sobie sprawić także dekoracje naturalne, które nie wymagają żadnej troski. Mowa np. o roślinach i ziołach suszonych czy makówkach. Doskonale się sprawdzą i przy ostrożnym traktowaniu wytrzymają w stanie doskonałym przez kilka lat.

Photo by Vecislavas Popa from Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ukryć klimatyzator?
Jak ukryć klimatyzator?
Poznaj skuteczne i łatwe w realizacji sposoby na ukrycie klimatyzatora, które pozwolą Ci cieszyć się przyjemnym chłodem bez psucia estetyki wnętrza Twojego domu czy mieszkania.
Piec kaflowy – co warto wiedzieć?
Piec kaflowy – co warto wiedzieć?
Piec kaflowy - eleganckie źródło ciepła i piękno wnętrza.
Periscope – czym jest i jakie ma funkcje?
Periscope – czym jest i jakie ma funkcje?
Znasz Periscope? To aplikacja powiązana z Twitterem, która służy do transmisji live. Zobacz!
Ostatnie wpisy