Aranżacja małego ogrodu – jak zrobić to z pomysłem?

Aranżacja małego ogrodu – jak zrobić to z pomysłem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Własny kawałek przydomowej zieleni to coś, o czym marzy niemal każdy. Żyjąc w dużym mieście nie zawsze można sobie jednak pozwolić na posiadanie ogrodu – zwłaszcza wynajmując mieszkanie. W takich sytuacjach niektórzy decydują się na posiadanie działki, inni na wypełnienie doniczkami balkonu, a jeszcze inni na uprawianie niewielkiego kawałka ziemi wynajętego przy bloku.

Elegancka aranżacja

Jedną z ciekawych aranżacji idealnie nadających się do gospodarowania małych, zielonych przestrzeni są ogrody zimowe Poznań. Te niewielkie przestrzenie relaksacyjne są oryginalne, funkcjonalne i sprawiają, że możesz cieszyć się roślinami przez cały rok. Projektanci, którzy zajmują się tworzeniem zimowych ogrodów, podchodzą do każdego projektu indywidualnie, dzięki czemu możesz liczyć na spójność ostatecznej aranżacji z Twoim poczuciem estetyki. Ich dodatkową zaletą jest powiększenie strefy mieszkalnej, zapewnienie Ci prywatnej przestrzeni wypoczynkowej i miejsca, w którym możesz pracować, spotykać się ze znajomymi lub po prostu cieszyć obcowaniem z naturą. Pomimo nazwy te unikalne strefy relaksu mogą służyć Ci jako niewielkie ogrody nie tylko w czasie zimowych miesięcy, ale również latem czy wiosną. Koniecznie rozważ stworzenie ogrodu zimowego, jeśli zależy Ci na eleganckim, prostym i efektownym rozwiązaniu.

Coś dla właścicieli działek

Być może nie udało Ci się zbudować domu z ogrodem, ale masz na własność działkę. To już sporo i wiele osób, które na co dzień potrzebują korzystać z mieszkania w centrum miasta decyduje się na takie rozwiązanie. Wydzielona przez klub ogrodników lub spółdzielnię działkową przestrzeń nie jest zazwyczaj tak duża jak przydomowy ogród, ale nie umniejsza to wcale jej potencjałowi! Żeby ozdobić działkę możesz wykorzystać kamienie ogrodowe Bydgoszcz, które z pewnością urozmaicą ogrodową aranżację. Doskonałym pomysłem będzie również wykończenie alejek ogrodowych, symetryczne przycięcie krzewów i koron drzew, a także rozplanowanie estetycznych klombów kwiatowych. Przemyślana aranżacja tych elementów nie tylko zagwarantuje Ci przebywanie w pięknym otoczeniu, ale będzie również przyjemną odskocznią od codziennych obowiązków podczas realizacji pomysłów.

Niewielki ogródek przydomowy

Właściciele domów jednorodzinnych zazwyczaj mogą nacieszyć się największymi ogrodami, jednak wcale nie oznacza to, że te zielone przestrzenie są wielohektarowe. Czasami nawet przydomowe ogródki mają niewielkie rozmiary i dlatego warto podchodzić do ich aranżacji z konkretną wizją. Istotne będzie przede wszystkim zagospodarowanie okolic domu, między innymi tarasu i ganku. To ważne, ponieważ kompozycja ogrodu powinna współgrać z architektonicznym wykończeniem budynku. Ważne są takie elementy jak estetycznie dobrane deski tarasowe, odpowiednie oświetlenie zewnętrzne czy meble ogrodowe pasujące stylem do całej aranżacji.

Zdjęcie główne: pexels.com/Daria Obymaha

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Słuchawki – Twoje idealne towarzyszki muzyczne
Słuchawki – Twoje idealne towarzyszki muzyczne
Słuchawki - twoje bramy do świata dźwięków. Odkryj komfort i jakość dźwięku, które sprawią, że muzyka stanie się Twoim ulubionym towarzyszem.
Najbardziej oczekiwane premiery gier 2021
Najbardziej oczekiwane premiery gier 2021
Rok 2021 przyniesie nam nowe odsłony starych i lubianych tytułów gier. Na pewno każdy gracz znajdzie coś idealnego dla siebie.
Inteligentne oświetlenie – jak zmienić atmosferę w domu jednym kliknięciem?
Inteligentne oświetlenie – jak zmienić atmosferę w domu jednym kliknięciem?
Odkryj nowoczesne rozwiązania w zakresie oświetlenia. Dowiedz się, jak inteligentne światła mogą przekształcić atmosferę twojego domu za pomocą prostego kliknięcia.
Ostatnie wpisy