Periscope – czym jest i jakie ma funkcje?

Periscope – czym jest i jakie ma funkcje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek social mediów wciąż zaskakuje. Powstaje wiele platform, które służą do zaangażowania społeczności i bycia w ciągłym kontakcie z innymi użytkownikami. Dziś przedstawimy Ci Periscope, czyli aplikację, która ma bardzo duży potencjał.

Czym jest Periscope?

Periscope to aplikacja na rynku social mediów, która umożliwia umieszczanie krótkich wpisów, zupełnie tak jak w przypadku Twittera, a także prowadzenia transmisji live. Choć swoją premierę miała już kilka lat temu, dopiero teraz zrobiło się o niej dosyć głośno. Pełni funkcję „telewizji na żywo”, która może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów, między innymi do pozyskiwania potencjalnych klientów lub prowadzenia kampanii marketingowych.

Co ciekawe, transmisje na żywo możesz prowadzić bez konieczności zapraszania gości. Wszystkie osoby, które obserwują Cię na Twitterze, będą miały dostęp do tej treści. Podczas transmisji live, obserwujący mają możliwość udostępniania komentarzy. Co ciekawe, można ją oglądać również z poziomu zwyczajnej przeglądarki. Jest ona zapisywana na 24 godziny, choć istnieje też opcja pozostawienia filmu do odtworzenia na później. Na razie jednak służą do tego zewnętrzne aplikacje.

Jak korzystać z aplikacji Periscope?

Periscope można pobrać na smartfona albo tableta, niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu iOS czy Android. Jak się zalogować? Wystarczy, że masz konto na Twitterze, ale jest też opcja rejestracji nowego użytkownika.

Periscope to też ciekawa aplikacja dla osób, które chcą oglądać transmisje na żywo. Jej obsługa jest bardzo prosta. Za pomocą jednego przycisku, masz dostęp do wszystkich relacji live, które aktualnie są transmitowane.

Na ten moment aplikacja Periscope ma kilka mankamentów. Użytkownicy skarżą się, że jest niedopracowana, ponieważ wyszukiwanie interesujących tematów jest niemożliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozrywka dla całej rodziny: pomysły na wspólne spędzanie czasu
Rozrywka dla całej rodziny: pomysły na wspólne spędzanie czasu
Odkryj nasze pomysły na wspólną rozrywkę, która umocni więzi i wypełni wasze życie radością.
Fotowoltaika – jaki ma wpływ na cyberberbezpieczeństwo?
Fotowoltaika – jaki ma wpływ na cyberberbezpieczeństwo?
Przeczytaj, dlaczego fotowoltaika może być zagrożeniem dla cyberbezpieczeństwa!
Pokój dziecka w stylu skandynawskim
Pokój dziecka w stylu skandynawskim
Dominujące kolory w pokoju dziecka skandynawskim to zazwyczaj subtelne, pastelowe odcienie.
Ostatnie wpisy