Albicla popularniejsza w sieci niż… morsowanie! Czym zabłysnął portal?

Albicla popularniejsza w sieci niż… morsowanie! Czym zabłysnął portal?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W sieci pojawił się nowy portal społecznościowy o nazwie Albicla. To polski odpowiednik Facebooka, który miał wyróżniać się wolnością słowa. W praktyce okazało się, że ma wiele luk, ale jego popularność zadziwia.

Popularność portalu Albicla

Jak donosi SentiOne na swoim profilu na Facebooku, zasięg Albicli, nowego prawicowego portalu społecznościowego, okazał się większy niż #morsowanie! To oznacza tylko jedno: o tym się mówi.

Kopia regulaminu z Facebooka i awarie

Niestety, właściciele serwisu Albicla chyba nie spodziewali się aż tak wielkiego zainteresowania. Zarządzanie portalem okazało się trudniejsze. Użytkownicy skarżyli się na długi czas oczekiwania na link aktywacyjnych, a także kopiowanie podpunktów regulaminu z Facebooka (wraz z linkami odsyłającymi). Wątpliwości dotyczą też bezpieczeństwa w sieci. Na kilka minut została wyłączona możliwość komentowania, ponieważ pojawiło się wiele profili i komentarzy niezgodnych z regulaminem. Jak się okazuje, Albicla nie poradziła sobie z niektórymi profilami, które okazały się trollami i atakami hakerskimi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto mieszkać w inteligentnym domu?
Dlaczego warto mieszkać w inteligentnym domu?
Mieszkanie w inteligentnym domu staje się coraz popularniejsze wraz z rozwojem technologii. Inteligentne domy to takie, które są wyposażone w nowoczesne urządzenia elektroniczne i systemy sterowania, które pozwalają na kontrolę różnych aspektów życia w domu, w tym oświetlenia, ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i bezpieczeństwa. Istnieje wiele powodów, dla których warto mieszkać w inteligentnym domu.
Nowa funkcja Memory od Asystenta Google – przydatny organizer
Nowa funkcja Memory od Asystenta Google – przydatny organizer
Poznaj Memory, czyli nową funkcję Asystenta Google, którą planuje uruchomić technologiczny gigant.
Rzutnik i projektor – przydatne czy zbędne gadżety w domu?
Rzutnik i projektor – przydatne czy zbędne gadżety w domu?
Nie masz miejsca na telewizor? A może niepotrzebnie płacisz abonament za telewizję, której i tak nie oglądasz, bo wolisz Netflixa? Zobacz, w jaki sposób rzutnikiem możesz rozwiązać oba te problemy.
Ostatnie wpisy