Aplikacja STOP COVID – jak z niej korzystać?

Aplikacja STOP COVID – jak z niej korzystać?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Aplikacja STOP COVID to duże wsparcie w walce z pandemią koronawirusa. Między innymi dzięki niej możemy myśleć o powrocie do tzw. normalności. 

Jak działa aplikacja?

STOP COVID działa w oparciu o technologię Bluetooth. Jest bezpłatna do pobrania w sklepie internetowym. Aplikacja stale monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Jeśli je znajdzie, a kontakt naszego telefonu z telefonem innej osoby miał miejsce w odległości mniejszej, niż 2 metry i potrwa więcej, niż 15 minut zapamięta to na aż 14 dni.

Co jeśli wykryty zostanie kontakt z osobą zarażoną?

W przypadku gdyby w tym okresie właściciel któregoś z telefonów zachorował, użytkownicy aplikacji, z którymi miał kontakt otrzymają powiadomienie. Cała procedura odbywa się anonimowo. 

Warto podkreślić, że otrzymanie takiego powiadomienia nie jest równoznaczne z kwarantanną. W takiej sytuacji jednak powinniśmy zachować szczególną ostrożność, ponieważ istnieje szansa zarażenia się wirusem. Ważne, aby korzystało z niej możliwie najwięcej osób, wtedy monitorowanie naszego kontaktu z osobami zarażonymi jest efektowne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak funkcjonalnie umeblować małe mieszkanie?
Jak funkcjonalnie umeblować małe mieszkanie?
Jak poradzić sobie z aranżacją w takim przypadku? Sprawdźcie.
Zlew jednokomorowy w małym mieszkaniu – dlaczego warto go wybrać?
Zlew jednokomorowy w małym mieszkaniu – dlaczego warto go wybrać?
Mając małe mieszkanie, istnieje wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze wyposażenia kuchennego.
Jak dobrać dodatki do salonu?
Jak dobrać dodatki do salonu?
Chcesz urozmaicić swoją przestrzeń? Dowiedz się, jak znaleźć i jak dobierać dodatki do salonu, by pięknie się one prezentowały, ale też by były praktyczne. Poznaj nasze triki!
Ostatnie wpisy