Artykuł sponsorowany
Mała łazienka może okazać się niemałym wyzwaniem. Urządzenie takiego wnętrza z pewnością wymaga więcej pomysłowości, jednak nie jest to niemożliwe. Poznaj nasze 3 pomysły na urządzenie niewielkiej łazienki, aby stała się ona miejscem zarówno komfortowym, jak i estetycznym.
W przypadku małych łazienek warto pomyśleć o optycznym powiększeniu przestrzeni. Taki powiększający powierzchnię efekt możesz wprowadzić dzięki dobrze dobranym płytkom. Jakie płytki łazienkowe wybrać w tym przypadku? Jeśli chodzi o płytki do małej łazienki to najlepiej postawić na jasne kolory takie jak biel lub szarości. Postaw także na chłodne odcienie, które optycznie oddalają od siebie ściany, co sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe niż w rzeczywistości. Ciemne kafelki możesz zaś położyć na podłodze. Ponadto, znacznie lepszym rozwiązaniem będą płytki połyskujące, które dodatkowo będą pięknie odbijać światło. Warto także zdecydować się na jednolite, wielkoformatowe kafle. Ciekawym rozwiązaniem będą również płytki do łazienki 3D we wzory geometryczne, faliste lub kwiatowe, które genialnie ożywią łazienkę. Świetnie sprawdzą się one jako ozdoba jednej ze ścian.
Najczęściej problematycznym pytaniem podczas urządzania małej łazienki jest: wanna czy prysznic? W niewielkich wnętrzach zdecydowanie lepiej sprawdzi się prysznic, a konkretniej kabina prysznicowe typu walk-in. Jest ona nie tylko wygodna i komfortowa, ale także niezwykle estetyczna. Świetnie będzie pasować do wystroju nowoczesnych oraz industrialnych łazienek. Jak dokładnie wygląda prysznic tego typu? Jest to nic innego jak fragment łazienki, który został oddzielony szklaną ścianką oraz posiada zamontowaną baterię prysznicową.
W małych łazienkach ogromne znaczenie ma światło. Dobrze dobrane oświetlenie może zdziałać prawdziwe cuda, jeśli chodzi o optyczne powiększenie wnętrza. Aby nawet niewielka łazienka wyglądała świetnie, oprócz klasycznego głównego oświetlenia sufitowego warto także postawić na światło rozproszone, na przykład w postaci ledów umieszczonych w podwieszanym suficie lub podświetlonych mebli.
Zdj. główne: Filios Sazeides/unsplash.com