Urządzenie, które mierzy poziom stresu

Urządzenie, które mierzy poziom stresu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stres często towarzyszy nam w ciągu dnia. Teraz istnieje możliwość zmierzenia jego stężenia!

Naukowcy z Laboratorium Urządzeń Nanoelektronicznych (Nanolab) na Politechnice Federalnej w Lozannie stworzyli innowacyjne urządzenie, które bez potrzeby pobierania krwi może zmierzyć poziom kortyzolu w organizmie.

Urządzenie do mierzenia poziomu stresu pomocne dla lekarzy

Badacze opracowali bardzo poręczny czujnik, który jest w pełni mobilny i można mieć go przy sobie zawsze, kiedy tego potrzebujemy. Mierzy stężenie kortyzolu w pocie, który wydziela się w momencie stresowym. Dzięki temu nowo wynalezionemu czujnikowi mogą w przyszłości powstać urządzenia wearables, które będą mierzyły poziom stresu przez cały dzień.

To bardzo ważne, zwłaszcza dla lekarzy psychiatrów lub lekarzy rodzinnych, których pracę z pacjentami wspomoże właśnie to urządzenie. Będą mogli w naukowy sposób ocenić, czy pacjent choruje na depresję lub nerwicę, oraz czy podawane przez niego objawy są faktycznie uciążliwe. Co więcej, taki czujnik może być również umieszczany w urządzeniach, które będą służyły do mierzenia parametrów życiowych, w tym tętna oraz ciśnienia krwi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aplikacja STOP COVID – jak z niej korzystać?
Aplikacja STOP COVID – jak z niej korzystać?
Aplikacja STOP COVID to duże wsparcie w walce z pandemią koronawirusa. Między innymi dzięki niej możemy myśleć o powrocie do tzw. normalności. Jak działa i jak z niej korzystać?
Ciemny motyw w wyszukiwarce Google – jak włączyć?
Ciemny motyw w wyszukiwarce Google – jak włączyć?
W wyszukiwarce Google obecna jest nowa opcja, mianowicie ciemny motyw w wyszukiwarce. Sprawdź, jak włączyć ciemny motyw w wyszukiwarce Google.
Czy warto zainwestować w kosiarkę automatyczną?
Czy warto zainwestować w kosiarkę automatyczną?
Czy zakup drogiego robota koszącego ma sens? Przekonaj się!
Ostatnie wpisy