Urządzenie, które mierzy poziom stresu

Urządzenie, które mierzy poziom stresu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stres często towarzyszy nam w ciągu dnia. Teraz istnieje możliwość zmierzenia jego stężenia!

Naukowcy z Laboratorium Urządzeń Nanoelektronicznych (Nanolab) na Politechnice Federalnej w Lozannie stworzyli innowacyjne urządzenie, które bez potrzeby pobierania krwi może zmierzyć poziom kortyzolu w organizmie.

Urządzenie do mierzenia poziomu stresu pomocne dla lekarzy

Badacze opracowali bardzo poręczny czujnik, który jest w pełni mobilny i można mieć go przy sobie zawsze, kiedy tego potrzebujemy. Mierzy stężenie kortyzolu w pocie, który wydziela się w momencie stresowym. Dzięki temu nowo wynalezionemu czujnikowi mogą w przyszłości powstać urządzenia wearables, które będą mierzyły poziom stresu przez cały dzień.

To bardzo ważne, zwłaszcza dla lekarzy psychiatrów lub lekarzy rodzinnych, których pracę z pacjentami wspomoże właśnie to urządzenie. Będą mogli w naukowy sposób ocenić, czy pacjent choruje na depresję lub nerwicę, oraz czy podawane przez niego objawy są faktycznie uciążliwe. Co więcej, taki czujnik może być również umieszczany w urządzeniach, które będą służyły do mierzenia parametrów życiowych, w tym tętna oraz ciśnienia krwi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Płyta gazowa: Wszechstronny wybór dla Twojej kuchni
Płyta gazowa: Wszechstronny wybór dla Twojej kuchni
Płyta gazowa: Wybierz efektywne i wszechstronne rozwiązanie do gotowania w Twojej kuchni!
Akumulatory Nerbo – wszystko co musisz o nich wiedzieć
Akumulatory Nerbo – wszystko co musisz o nich wiedzieć
To nie zdolność gromadzenia energii stanowi o ich wyjątkowości. Rynek akumulatorów obfituje w urządzenia spełniające te wymogi.
Jakie są zalety pelletu drzewnego na tle innych paliw?
Jakie są zalety pelletu drzewnego na tle innych paliw?
Pellet drzewny to jeden z najpopularniejszych i najbardziej ekologicznych rodzajów paliw, wykorzystywany w przemyśle, ale także coraz częściej w domach prywatnych jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii. W porównaniu do innych paliw, pellet drzewny posiada wiele zalet, które przekładają się na jego coraz większą popularność i stosowanie.
Ostatnie wpisy