Jak przedłużyć termin odbioru paczki w paczkomacie InPost?

Jak przedłużyć termin odbioru paczki w paczkomacie InPost?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

InPost w ciągu całego 2020 r. zwiększył przychody o 104%. Jednocześnie sieć paczkomatów rozrosła się w tym czasie o 47%. Dobre wyniki potentata branży dostaw dla e-commerce są oznaką tego, że coraz częściej wybieramy jego usługi. Co jednak zrobić, gdy kończy się termin odbioru? Jak można go przedłużyć? 

Paczkomaty InPost – jak to działa?

Czym jest paczkomat InPost? Jak działa? Niebywały wzrost w branży e-commerce bardzo sprzyja korzystaniu z tego typu usług. Sam paczkomat InPost jest rodzajem systemu skrytek pocztowych, które służą do bardzo wygodnego odbioru przesyłek. 

Jakie zalety mają paczkomaty InPost w porównaniu do tradycyjnej poczty?

Przede wszystkim paczkomaty InPost są dostępne 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Nie musimy więc trzymać się kurczowo odbioru w określonych godzinach. Praca, szkoła lub natłok zajęć nie są więc przeszkodą w odbiorze paczki. Dodatkowo paczkomaty tworzą coraz bardziej zagęszczoną sieć. Ustawiane są w łatwych do odwiedzenia miejscach, tak żeby możliwie duża liczba osób mogła odbierać z nich przesyłki. Najczęściej są to lokalizacje przy sklepach lub na stacjach benzynowych. Szukając najbliższego paczkomatu InPost, możemy posłużyć się przeznaczoną do tego aplikacją. 

>> Zobacz też: Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?

Jakie są ograniczenia działania paczkomatów InPost?

Chodzi głównie o to, że wprawdzie możemy odebrać paczki na kilka sposobów, ale mamy na to ledwie 48 godzin. Czas ten zaczyna się liczyć od chwili otrzymania powiadomienia o tym, że towar jest na miejscu. W sytuacji, gdy akurat brak nam czasu, zachęca się do odebrania przesyłki przez kogoś zaufanego. Co jednak, jeśli nie mamy również takiej opcji? 

Paczkomaty InPost a ważne terminy. Jak je wydłużyć? 

W sytuacji, gdy nie uda nam się odebrać w terminie przesyłki, wraca ona do specjalnego magazynu. Stamtąd jest zaś zwracana do nadawcy na jego koszt. Nie trzeba nikogo przekonywać, że takie procedury rodzą dodatkowe opłaty i trudności – tych zaś nikt nie ceni. Jak ich uniknąć?

Paczkomaty InPost – wydłużenie czasu na odbiór przesyłki

Kluczem do poradzenia sobie z trudnościami jest wysłanie odpowiedniej wiadomości SMS. W sytuacji, gdy do końca czasu na odbiór paczki zostało nam mniej niż 12 godzin, możemy właśnie posłużyć się napisaniem wiadomości. Dzięki niej możemy zyskać nawet dodatkowe 48 godzin. To bardzo dużo i pozwala rozplanować sobie kalendarz tak, żeby w dogodnej chwili pojawić się przy paczkomacie i odebrać przesyłkę. Pójście na rękę osobom, które nie dotrzymały terminów, wpisuje się w pewien trend, gdzie dostawca usług stale stara się zadowolić klienta i dać mu możliwie dużą swobodę w korzystaniu z jego usług.

Przedłużenie? Tak, ale płatne

Pamiętajmy jednak, że takie przedłużenie terminu musi się opłacać również właścicielom paczkomatów. Z numeru, na który otrzymuje się SMS-y dotyczące paczki, trzeba wysłać wiadomość z kodem liczącym sześć cyfr, który pozwoli nam na dokonanie przedłużenia. Jego cena to 11,07 zł brutto. Potwierdzeniem tego, że przedłużenie zostało dokonane, będzie SMS potwierdzający. 

Czy można korzystać z przedłużenia wielokrotnie?

InPost postanowił wyjść naprzeciw pragnieniom klientów, którym zdarza się zapomnieć o terminach. Ten rodzaj cierpliwości jest jednak ograniczony – z opcji można skorzystać wyłącznie jeden raz. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto zainwestować w nowy telewizor?
Kiedy warto zainwestować w nowy telewizor?
Telewizor to nieodłączny element wyposażenia każdego domu. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się coraz to nowe modele telewizorów, oferujące coraz lepsze jakości obrazu i dźwięku. W tym artykule omówimy, kiedy warto zainwestować w nowy telewizor, aby cieszyć się najlepszym jakościowo obrazem i dźwiękiem.
Jak wybrać idealną podkładkę na biurko – poradnik dla wymagających
Jak wybrać idealną podkładkę na biurko – poradnik dla wymagających
Zastanawiasz się, którą podkładkę na biurko wybrać? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby podkładka była nie tylko praktyczna, ale i estetyczna. Wskazówki dla tych, którzy cenią jakość i styl.
Jakie rośliny są najłatwiejsze w uprawie?
Jakie rośliny są najłatwiejsze w uprawie?
Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z ogrodnictwem, nie powinniśmy kupować roślin, które sprawiają problemy w uprawie.
Ostatnie wpisy