Jak wybrać basen do ogrodu?

Jak wybrać basen do ogrodu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Baseny ogrodowe to doskonały sposób na uatrakcyjnienie przestrzeni – jest to bez wątpienia niesamowita atrakcja zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych. Jednak jak wybrać basen do ogrodu? Na co zwrócić szczególną uwagę? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Rodzaje basenów ogrodowych

Na rynku znajdziesz przeróżne rodzaje basenów. Jaki basen ogrodowy będzie najlepiej spełniał Twoje potrzeby? Oto kilka najpopularniejszych rozwiązań!  

Basen dmuchany

Najprostszym, a jednocześnie najchętniej wybieranym rozwiązaniem są bez wątpienia baseny dmuchane. Tego typu baseny są zazwyczaj dość płytkie oraz lekkie. Mają one charakter typowo relaksacyjny, genialnie sprawdzą się również, jeśli posiadasz małe dzieci. Ogromną zaletą tego basenu jest przede wszystkim niski koszt oraz bardzo łatwy montaż. 

Basen stelażowy

Inną propozycją jest basen stelażowy. Doskonale sprawdzi się on w przypadku osób, które szukają bardziej wytrzymałego i trwałego rozwiązania na lata. Takie baseny ze wbudowanym stelażem są bez wątpienia najwygodniejszym rozwiązaniem oraz cieszą się najbardziej stabilną konstrukcją. 

Basen rozporowy

Jeszcze Innym rodzajem basenów są baseny rozporowe. Baseny te mają zawsze okrągły kształt i wykorzystują ciśnienie wody. Woda napiera na ścianki basenu, dzięki czemu stoją one stabilnie. Na rynku znajdziesz baseny rozporowe w różnym rozmiarze – zarówno te nieco mniejsze i płytsze, które będą wręcz idealne dla dzieci, jak i te większe i głębsze, które pomieszczą nawet kilku dorosłych. 

Pielęgnacja basenu

Warto także pamiętać, że sam wybór basenu to nie wszystko – należy także odpowiednio o niego zadbać. Jak to jednak zrobić, aby mieć pewność, że Twój basen ogrodowy będzie Ci służył przez lata? 

Pierwszym krokiem pielęgnacji basenu jest oczywiście czyszczenie. W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w różnego rodzaju siatki, które pomogą wyłowić liście i inne naturalne śmieci, które wylądują w Twoim basenie. Możesz też zainwestować w pokrywę, która ochroni wodę w basenie przed nieczystościami. Genialną inwestycją będzie także odkurzacz Dolphin, który w profesjonalny sposób zadba o jakość wody w basenie. 

Ogrzewanie basenu

Jeżeli chcesz, aby Twój basen był zawsze komfortowy, a przebywanie w nim stało się czystą przyjemnością, możesz zdecydować się także na ogrzewanie basenu. Genialnym rozwiązaniem będą tutaj pompy do basenu, dzięki którym woda w nim będzie zawsze miała przyjemnie ciepłą temperaturę – taka pompa wykorzystuje ciepło z otoczenia, a następnie przekazuje je do basenu, dzięki czemu woda znajdująca się w nim ma idealną temperaturę. W  ten sposób będziesz mógł korzystać z basenu, nawet jeśli temperatura na dworze nieco spadnie!

Fot.: Ifreestock/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile kosztują szablony malarskie i co jest do nich potrzebne?
Ile kosztują szablony malarskie i co jest do nich potrzebne?
Jak poradzić sobie z aranżacyjną nudą?
Gadżety do domu dla alergików
Gadżety do domu dla alergików
Jesteś alergikiem? Przeczytaj, jakie urządzenia powinny znaleźć się w Twoim domu.
Jak wybrać idealne płyty meblowe do twojego domu?
Jak wybrać idealne płyty meblowe do twojego domu?
Porozmawiaj z nami o wyborze idealnych płyt meblowych do Twojego domu. Poznaj różne rodzaje dostępnych płyt, jak je kontrastować i łączyć, aby stworzyć unikalne i stylowe przestrzenie.
Ostatnie wpisy