Problemy z popularną grą Cyberpunk 2077. UOKiK reaguje

Problemy z popularną grą Cyberpunk 2077. UOKiK reaguje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

UOKiK zwrócił się do CD Projektu o wyjaśnienia dotyczące problemów z grą Cyberpunk 2077. Chce sprawdzić, czy spółka nie wprowadziła graczy w błąd i w jakim stopniu realizuje reklamacje i zwroty środków dla niezadowolonych klientów.

Cyberpunk 2077 – niezadowoleni klienci

Najnowsza gra CD Projektu, czyli Cyberpunk 2077 pojawiła się na rynku 10 grudnia 2020 roku. Niektórzy gracze byli jednak niezadowoleni z jej działania, a konkretniej trudnościami związanymi z włączeniem gry na starszych konsolach.

Kilka dni po premierze Sony wycofało grę z PlayStation Store, a Microsoft wprowadził możliwość zwrotów. Niezadowolenie graczy trafiło nawet do UOKiK, który będzie wyjaśniać problemy z grą bezpośrednio z CD Projektem.

– Działamy w toku wystąpienia miękkiego. Mamy świadomość trudności, z jakimi boryka się przedsiębiorca, i nie chcemy utrudniać mu prowadzenia działalności. Natomiast są pewne wątpliwości, które wymagają zweryfikowania – mówi prezes UOKiK agencji informacyjnej Newseria.

Co istotne, UOKiK nie prowadzi na razie oficjalnego postępowania wobec CD Projektu, a jedynie wystąpił z wnioskiem o wyjaśnienia. O dalszych krokach zadecyduje dopiero po ich otrzymaniu. Jeśli okaże się, że istnieją podstawy do postawienia spółce zarzutu naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, wówczas postępowanie nabierze oficjalnego charakteru. W czarnym scenariuszu UOKiK może wymierzyć polskiemu producentowi gier karę pieniężną w wysokości maksymalnie 10 proc. przychodu firmy.

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elektryczne czy na opał – jakie ogrzewanie domu wybrać?
Elektryczne czy na opał – jakie ogrzewanie domu wybrać?
Ogrzewanie w domu jednorodzinnym jest potrzebne nie tylko w sezonie grzewczym. Zobacz, jaki rodzaj ogrzewania najlepiej wybrać.
Jak sprawdzić historię nieruchomości za pomocą księgi wieczystej online?
Jak sprawdzić historię nieruchomości za pomocą księgi wieczystej online?
Dowiedz się, jak korzystając z dostępnych online źródeł, możesz sprawdzić historię wybranej nieruchomości. Księga wieczysta to Twój klucz do pełnej wiedzy o obiekcie!
Instalacja monitoringu w domu jednorodzinnym – nie popełniaj tych błędów!
Instalacja monitoringu w domu jednorodzinnym – nie popełniaj tych błędów!
Monitoring w domu jednorodzinnym to jeden z podstawowych sposobów na jego ochronę. Sprawdź, jak zrobić to prawidłowo.
Ostatnie wpisy