Problemy z popularną grą Cyberpunk 2077. UOKiK reaguje

Problemy z popularną grą Cyberpunk 2077. UOKiK reaguje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

UOKiK zwrócił się do CD Projektu o wyjaśnienia dotyczące problemów z grą Cyberpunk 2077. Chce sprawdzić, czy spółka nie wprowadziła graczy w błąd i w jakim stopniu realizuje reklamacje i zwroty środków dla niezadowolonych klientów.

Cyberpunk 2077 – niezadowoleni klienci

Najnowsza gra CD Projektu, czyli Cyberpunk 2077 pojawiła się na rynku 10 grudnia 2020 roku. Niektórzy gracze byli jednak niezadowoleni z jej działania, a konkretniej trudnościami związanymi z włączeniem gry na starszych konsolach.

Kilka dni po premierze Sony wycofało grę z PlayStation Store, a Microsoft wprowadził możliwość zwrotów. Niezadowolenie graczy trafiło nawet do UOKiK, który będzie wyjaśniać problemy z grą bezpośrednio z CD Projektem.

– Działamy w toku wystąpienia miękkiego. Mamy świadomość trudności, z jakimi boryka się przedsiębiorca, i nie chcemy utrudniać mu prowadzenia działalności. Natomiast są pewne wątpliwości, które wymagają zweryfikowania – mówi prezes UOKiK agencji informacyjnej Newseria.

Co istotne, UOKiK nie prowadzi na razie oficjalnego postępowania wobec CD Projektu, a jedynie wystąpił z wnioskiem o wyjaśnienia. O dalszych krokach zadecyduje dopiero po ich otrzymaniu. Jeśli okaże się, że istnieją podstawy do postawienia spółce zarzutu naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, wówczas postępowanie nabierze oficjalnego charakteru. W czarnym scenariuszu UOKiK może wymierzyć polskiemu producentowi gier karę pieniężną w wysokości maksymalnie 10 proc. przychodu firmy.

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić korytarz w mieszkaniu?
Jak urządzić korytarz w mieszkaniu?
Sprawdź skuteczne sposoby na zaaranżowanie każdego korytarza! Najważniejsze informacje znajdziesz u nas!
Jakie lustro do łazienki okrągłe czy prostokątne? Czym kierować się podczas wyboru?
Jakie lustro do łazienki okrągłe czy prostokątne? Czym kierować się podczas wyboru?
Dobrze dobrane lustro łazienkowe, to niezwykle ważny element wyposażenia, który może doskonale podkreślić stylistykę wnętrza, w którym się znajduje. Dlatego szczególnie ważne jest, aby wybrać odpowiedni model do aranżacji panującej w naszej łazience. Idealne lustro wprowadzi doskonałą harmonię do pomieszczenia i może w bardzo atrakcyjny sposób wizualnie je powiększyć.
Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?
Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?
Bogata oferta i łatwa dostępność różnego rodzaju polis na rynku pozwala wybrać tę najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych.
Ostatnie wpisy