Jak wzmocnić bezpieczeństwo w fabryce?

Jak wzmocnić bezpieczeństwo w fabryce?

Bezpieczeństwo
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo i higiena pracy to kwestie, których nie należy bagatelizować. Dowiedz się, jak zapewnić pracownikom lepsze warunki w zakładzie pracy. 

Edukacja pracowników to podstawa 

W oparciu o dane statyczne Gus dotyczące ilości wypadków, które miały miejsce 2021 roku, można stwierdzić, że ilość zgłoszonych wypadków przy pracy wzrosła o 9,6 % w stosunku do poprzedniego roku. Najwyższy wynik wypadkowości został odnotowany w następujących sekcjach: górnictwo i wydobywanie, dostawa wody oraz gospodarowanie ściekami i odpadami, rekultywacja, a także przetwórstwo przemysłowe. Pracodawca ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy i ma obowiązek prowadzenia systematycznego szkolenia pracowników w zakresie bezpieczeństwa, a także wcześniejszego poinformowania pracowników o wszystkich niebezpieczeństwach związanych z wykonywaniem pracy na poszczególnym stanowisku. 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w fabryce, przetwórni czy na magazynie, ważne jest edukowanie pracowników na temat metod ergonomicznej i bezpiecznej pracy, wyposażenie pracowników w środki ochrony indywidualnej, a także zastosowanie wszelkich dostępnych zabezpieczeń, które poprawią komfort i bezpieczeństwo pracy. Wiele procesów w zakładzie pracy może zostać uproszczone, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i automatyzacji oraz wsparciu profesjonalistów. Przykładowo logistyczny proces przetwarzania gotówki, cash handling czy przewóz niebezpiecznych ładunków może zostać powierzony doświadczonej firmie, zapewniającej wsparcie w zakresie bezpieczeństwa, czystości i technicznego utrzymania nieruchomości, a także obsługi procesów biznesowych. Jeśli szukasz również specjalistycznych usług dla przemysłu, to z pełną ofertą możesz zapoznać się na stronie: https://bezpieczenstwo.impel.pl/cash-handling/.

Monitorowanie środowiska pracy

Stałe monitorowanie środowiska pracy zdrowia pracowników oraz przeprowadzanie kontroli technicznych sprzętu jest kluczowe dla zapewnienia odpowiednich warunków pracy. Nie należy zapominać także o odpowiednim oznakowaniu hal i magazynów, zastosowaniu tłumików hałasu czy monitorowaniu parametrów, takich jak stężenie gazów, promieniowanie  oraz innych czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.  Często detale, takie jak przemysłowe wycieraczki gumowe czy elementy ochrony indywidualnej, pozwalają uniknąć niebezpiecznej sytuacji. Nie należy zapomnieć także o dezynfekcji i odpowiedniej wentylacji miejsca pracy. Zwłaszcza rolnicy z polskich ferm powinni zainteresować się kwestiami, takimi jak przeciwdziałanie asf czy dezynfekcja termiczna maszyn.

Fot.: carlos aranda/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bezpieczeństwo domu: Jak działa system alarmowy i dlaczego jest ważny?
Bezpieczeństwo domu: Jak działa system alarmowy i dlaczego jest ważny?
Bezpieczeństwo domu: Jak działa system alarmowy i dlaczego jest niezbędny w ochronie mienia i zapewnianiu spokoju.
Inteligentny okap, czyli jaki? Przegląd nowoczesnych funkcji
Inteligentny okap, czyli jaki? Przegląd nowoczesnych funkcji
Planujesz zmienić okap w swojej kuchni? Podpowiadamy, czym jest nowoczesny okap i czy warto się na niego zdecydować.
Dlaczego warto mieszkać w inteligentnym domu?
Dlaczego warto mieszkać w inteligentnym domu?
Mieszkanie w inteligentnym domu staje się coraz popularniejsze wraz z rozwojem technologii. Inteligentne domy to takie, które są wyposażone w nowoczesne urządzenia elektroniczne i systemy sterowania, które pozwalają na kontrolę różnych aspektów życia w domu, w tym oświetlenia, ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i bezpieczeństwa. Istnieje wiele powodów, dla których warto mieszkać w inteligentnym domu.
Ostatnie wpisy