Jak wzmocnić bezpieczeństwo w fabryce?

Jak wzmocnić bezpieczeństwo w fabryce?

Bezpieczeństwo
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo i higiena pracy to kwestie, których nie należy bagatelizować. Dowiedz się, jak zapewnić pracownikom lepsze warunki w zakładzie pracy. 

Edukacja pracowników to podstawa 

W oparciu o dane statyczne Gus dotyczące ilości wypadków, które miały miejsce 2021 roku, można stwierdzić, że ilość zgłoszonych wypadków przy pracy wzrosła o 9,6 % w stosunku do poprzedniego roku. Najwyższy wynik wypadkowości został odnotowany w następujących sekcjach: górnictwo i wydobywanie, dostawa wody oraz gospodarowanie ściekami i odpadami, rekultywacja, a także przetwórstwo przemysłowe. Pracodawca ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy i ma obowiązek prowadzenia systematycznego szkolenia pracowników w zakresie bezpieczeństwa, a także wcześniejszego poinformowania pracowników o wszystkich niebezpieczeństwach związanych z wykonywaniem pracy na poszczególnym stanowisku. 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w fabryce, przetwórni czy na magazynie, ważne jest edukowanie pracowników na temat metod ergonomicznej i bezpiecznej pracy, wyposażenie pracowników w środki ochrony indywidualnej, a także zastosowanie wszelkich dostępnych zabezpieczeń, które poprawią komfort i bezpieczeństwo pracy. Wiele procesów w zakładzie pracy może zostać uproszczone, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i automatyzacji oraz wsparciu profesjonalistów. Przykładowo logistyczny proces przetwarzania gotówki, cash handling czy przewóz niebezpiecznych ładunków może zostać powierzony doświadczonej firmie, zapewniającej wsparcie w zakresie bezpieczeństwa, czystości i technicznego utrzymania nieruchomości, a także obsługi procesów biznesowych. Jeśli szukasz również specjalistycznych usług dla przemysłu, to z pełną ofertą możesz zapoznać się na stronie: https://bezpieczenstwo.impel.pl/cash-handling/.

Monitorowanie środowiska pracy

Stałe monitorowanie środowiska pracy zdrowia pracowników oraz przeprowadzanie kontroli technicznych sprzętu jest kluczowe dla zapewnienia odpowiednich warunków pracy. Nie należy zapominać także o odpowiednim oznakowaniu hal i magazynów, zastosowaniu tłumików hałasu czy monitorowaniu parametrów, takich jak stężenie gazów, promieniowanie  oraz innych czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.  Często detale, takie jak przemysłowe wycieraczki gumowe czy elementy ochrony indywidualnej, pozwalają uniknąć niebezpiecznej sytuacji. Nie należy zapomnieć także o dezynfekcji i odpowiedniej wentylacji miejsca pracy. Zwłaszcza rolnicy z polskich ferm powinni zainteresować się kwestiami, takimi jak przeciwdziałanie asf czy dezynfekcja termiczna maszyn.

Fot.: carlos aranda/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie obiektywy wybrać do swojego aparatu fotograficznego?
Jakie obiektywy wybrać do swojego aparatu fotograficznego?
Obiektyw to jeden z najważniejszych elementów aparatu fotograficznego. Wybór odpowiedniego obiektywu zależy od celu fotografowania, stylu fotografii i indywidualnych preferencji. W tym artykule przedstawimy najważniejsze rodzaje obiektywów i pomożemy wybrać odpowiedni model dla swojego aparatu fotograficznego.
Na co zwrócić uwagę przed wyborem okularów ochronnych?
Na co zwrócić uwagę przed wyborem okularów ochronnych?
Najważniejszym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę podczas pracy jest bezpieczeństwo. Wzrok jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym zmysłem człowieka. Jego ochrona powinna więc być priorytetem. Do ochrony wzroku podczas wykonywania różnego rodzaju prac służą okulary ochronne. Czy wiesz, jak wybrać odpowiednie gogle, by zapewnić oczom maksimum ochrony? Co z osobami, które na co dzień noszą okulary korekcyjne? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania i wyjaśnić, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze okularów ochronnych.
Wyłudzanie pieniędzy przez telefon – uważaj na te metody!
Wyłudzanie pieniędzy przez telefon – uważaj na te metody!
W jaki sposób przestępcy wyłudzają dziś pieniądze? Oto metody złodziei, które warto poznać dla własnego bezpieczeństwa.
Ostatnie wpisy