Jak poradzić sobie z awarią elektryczną w domu?

Jak poradzić sobie z awarią elektryczną w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brak prądu w domu to nie lada problem. Współcześnie nie wyobrażamy sobie życia bez elektryczności, w końcu większość urządzeń, z których korzystamy na co dzień, zasilanych jest właśnie przez prąd. Jak więc poradzić sobie w momencie, kiedy w mieszkaniu nastaje ciemność? 

Po pierwsze znajdź przyczynę 

Statystycznie przerwy w dostawach prądu najczęściej spowodowane są tak zwanym wysadzeniem bezpieczników, dlatego też należy sprawdzić je w pierwszej kolejności. Jeśli doszło do ich wyłączenia, należy odłączyć wszelkie urządzenia, gdyż może to świadczyć o tym, że któreś z nich tworzy przeciążenie instalacji. Następnie włączyć ponownie bezpieczniki i po kolei podłączać urządzenia, aż znajdziemy winowajcę awarii. 

Bezpieczniki są ok i co wtedy? 

Jeśli jednak okaże się, że awaria prądu nie dotyczy wyłącznie Twojego mieszkania lub domu, a całej ulicy czy osiedla, taką awarię należy zgłosić do zarządcy lub administratora budynku, a w przypadku domów jednorodzinnych do pogotowia energetycznego, z którym można się skontaktować pod numerem 991. Dzięki temu uzyskasz informacje kiedy szacunkowo zostanie wznowiona dostawa prądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lodówka typu multidoor – gdzie się sprawdzi?
Lodówka typu multidoor – gdzie się sprawdzi?
Kiedy warto wybrać lodówkę w rodzaju multidoor? Oto jej najważniejsze zastosowania.
Ciemny motyw w wyszukiwarce Google – jak włączyć?
Ciemny motyw w wyszukiwarce Google – jak włączyć?
W wyszukiwarce Google obecna jest nowa opcja, mianowicie ciemny motyw w wyszukiwarce. Sprawdź, jak włączyć ciemny motyw w wyszukiwarce Google.
Nowoczesny salon. Jak powinien wyglądać?
Nowoczesny salon. Jak powinien wyglądać?
Czy chcesz urządzić swój salon zgodnie z nowoczesnymi trendami? To właśnie dla Ciebie przeznaczony jest ten artykuł, w którym doradzimy, jak powinien wyglądać nowoczesny salon w 2022 roku.
Ostatnie wpisy