Jak poradzić sobie z awarią elektryczną w domu?

Jak poradzić sobie z awarią elektryczną w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brak prądu w domu to nie lada problem. Współcześnie nie wyobrażamy sobie życia bez elektryczności, w końcu większość urządzeń, z których korzystamy na co dzień, zasilanych jest właśnie przez prąd. Jak więc poradzić sobie w momencie, kiedy w mieszkaniu nastaje ciemność? 

Po pierwsze znajdź przyczynę 

Statystycznie przerwy w dostawach prądu najczęściej spowodowane są tak zwanym wysadzeniem bezpieczników, dlatego też należy sprawdzić je w pierwszej kolejności. Jeśli doszło do ich wyłączenia, należy odłączyć wszelkie urządzenia, gdyż może to świadczyć o tym, że któreś z nich tworzy przeciążenie instalacji. Następnie włączyć ponownie bezpieczniki i po kolei podłączać urządzenia, aż znajdziemy winowajcę awarii. 

Bezpieczniki są ok i co wtedy? 

Jeśli jednak okaże się, że awaria prądu nie dotyczy wyłącznie Twojego mieszkania lub domu, a całej ulicy czy osiedla, taką awarię należy zgłosić do zarządcy lub administratora budynku, a w przypadku domów jednorodzinnych do pogotowia energetycznego, z którym można się skontaktować pod numerem 991. Dzięki temu uzyskasz informacje kiedy szacunkowo zostanie wznowiona dostawa prądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dyfuzory zapachowe mogą wpływać na atmosferę twojego miejsca pracy?
Jak dyfuzory zapachowe mogą wpływać na atmosferę twojego miejsca pracy?
Przekonaj się, jak wykorzystać dyfuzory zapachowe do poprawy atmosfery w miejscu pracy, zwiększyć efektywność i stworzyć pozytywne warunki dla pracowników.
Co podwyższa wartość domu? Nowoczesne technologie!
Co podwyższa wartość domu? Nowoczesne technologie!
Wejdź i zobacz, jakie kroki warto podjąć, aby podwyższyć standard swojego domu lub mieszkania. Te 5 rozwiązań sprawi, że Twoja nieruchomość będzie atrakcyjniejsza w oczach potencjalnego kupca.
Czy dziecko powinno mieć w swoim pokoju telewizor?
Czy dziecko powinno mieć w swoim pokoju telewizor?
Telewizor w pokoju dziecka: kusząca rozrywka czy potencjalne zagrożenie? Zastanów się, jakie wartości i potrzeby są najważniejsze dla Twojej rodziny.
Ostatnie wpisy