728 x 90

Wifi Analyzer – aplikacja do konfiguracji sieci w domu

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Wifi Analyzer – aplikacja do konfiguracji sieci w domu

Przeczytaj, jakie opcje oferuje aplikacja Wifi Analyzer i usprawnij działanie swojej sieci domowej, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

Każdemu zależy na niezawodności i szybkości łącza internetowego. Wifi Analyzer to przydatne narzędzie, dzięki któremu możesz usprawnić działanie sieci w swoim domu.

Z Internetu najczęściej korzysta się obecnie za pośrednictwem połączeń bezprzewodowych. Chcemy, aby zapewniały one jak największą prędkość transferu danych i nie sprawiały problemów. Pomocna będzie w tym aplikacja Wifi Analyzer, dysponująca użytecznymi funkcjami przy konfigurowaniu ustawień punktów dostępowych, z których korzystamy.

Umożliwia przeskanowanie przy pomocy smartfonu pobliskich sieci Wifi i sprawdzenie czy inne dostępne sieci, na przykład od sąsiadów, nie zakłócają naszego połączenia. Częstotliwości, które wykrywa, to  2,4 GHz i 5 GHz.

Po analizie wyników z aplikacji możemy zmienić ustawienia routera lub innych urządzeń udostępniających sieć Wifi. Pozwoli to na zoptymalizowanie ich działania poprzez zmianę kanałów lub ustawienie mocy nadawanego sygnału. Aplikację Wifi Analyzer możesz zainstalować, jeśli tylko posiadasz telefon z systemem Android. Jest dostępna za darmo w sklepie Play.

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy