Jak naprawić błąd 0xc00007b? Co on oznacza?

Jak naprawić błąd 0xc00007b? Co on oznacza?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ten błąd jest jednym z popularniejszych. Zazwyczaj gdy nie wiemy, z czym właściwie mamy do czynienia, odpuszczamy lub czekamy na pomoc kogoś, kto się na tym zna. Teraz możesz dowiedzieć się, na czym ów błąd polega.

Przyczyny wystąpienia takiego błędu mogą być różne. Do najpowszechniejszych należą posiadanie przestarzałej wersji biblioteki DirectX, za słabe parametry komputera albo próba uruchomienia 32-bitowego programu w systemie 64-bitowym. W tym ostatnim przypadku dochodzi do wymieszania obu typów bibliotek w systemie. Czasami wystarczy ponownie zainstalować dany program, zrestartować system Windows lub zaktualizować system operacyjny, by rozwiązać problem, ale zazwyczaj trzeba zdecydować się na nieco bardziej skomplikowane rozwiązanie. Jeśli zdecydujesz się na któreś z powyższych działań, zacznij od przeskanowania urządzenia narzędziem służącym do naprawy komputera. Dobrze sprawdzi się na przykład Reimage. Gdy okaże się, że to za mało, wykorzystaj możliwości wymienione poniżej.

Dowiedz się jak WŁĄCZYĆ CIEMNY MOTYW na komputerze.

Błąd 0xc00007b – możliwe rozwiązania

Zainstalowanie Windows Updates

Najpierw wciśnij kombinację klawiszy Windows + I i przejdź do opcji Aktualizacja i zabezpieczenia, a potem wybierz Sprawdź aktualizacje. Dzięki temu system automatycznie wykryje i zainstaluje wszelkie brakujące aktualizacje Windows Update. Instalację należy zakończyć, uruchamiając ponownie system. Na koniec sprawdź, czy nadal pojawia się komunikat o błędzie.

Ponownie zainstalowanie pakietu programów

Przejdź kolejno do Pakietu sterowania, Aplikacji, a potem Programów i funkcji. Odinstaluj pakiety. NET Framework oraz Visual C++. Następnie zainstaluj je od nowa albo pobierz najnowszą wersję bibliotek.

Użycie uprawnień administratorskich

Prawym przyciskiem myszy naciśnij ikonę interesującego cię programu lub aplikacji i wybierz opcję Uruchom jako administrator. Jeśli to nie zadziała i otrzymasz powiadomienie “Aplikacja nie została właściwie uruchomiona” z dopiskiem o bugu 0xc00007b, zresetuj ją.

Resetowanie aplikacji

Z tej opcji warto skorzystać w przypadku, gdy dana aplikacja jest jedną z domyślnych dla Microsoftu. Wciśnij kombinację klawiszy Windows + I i wejdź w Aplikacje. Wyszukaj tą, z którą masz problem i kliknij na nią, a potem przejdź do Opcji zaawansowanych. Dwukrotnie naciśnij Resetuj, aby je przeprowadzić.

Uruchomienie skanu

Wybierz Wiersz polecenia jako administrator i wpisz kod chkdsk /f /r, po czym wciśnij enter. Podczas ponownego uruchomienia potwierdź skan i ponownie uruchom komputer. W ten sposób automatycznie go zeskanujesz i rozwiążesz problem z błędem 0xc00007b.

Reinstalacja plików DLL

Pobierz pliki o nazwach: xinput1_1.dll, xinput1_2.dll, xinput1_3.dll, xinput1_4.dll, xinput9_1_0.dll. Następnie przenieś je do odpowiedniego folderu. Przykładowo dla systemu Windows o 64 bitach będzie to katalog C:\Windows\SysWOW64).

Ponownie zainstalowanie aplikacji

Tak jak w powyższych rozwiązaniach, wybierz sekwencję klawiszy Windows + I i przejdź do Aplikacji, a następnie do tej, która nie działa. Dwukrotnie wybierz opcję Odinstaluj, aby potwierdzić wykonanie tego działania. Potem uruchom komputer ponownie i jeszcze raz zainstaluj aplikację z oficjalnej strony internetowej.

Zdjęcie główne: Oladimeji Ajegbile/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowy dom, nowe możliwości – jak sprawić, by był inteligentny?
Nowy dom, nowe możliwości – jak sprawić, by był inteligentny?
Dynamiczny rozwój Internetu Rzeczy (IoT, od ang. Internet of Things) w ostatnich latach sprawia, że coraz częściej słyszymy o systemach inteligentnego domu jako dobrej inwestycji we własną wygodę i bezpieczeństwo.
Jak dostosować wielkość telewizora do wielkości salonu?
Jak dostosować wielkość telewizora do wielkości salonu?
Sprawdź najważniejsze informacje na temat tego, jak dostosować wielkość telewizora do pomieszczenia!
Kolektory hybrydowe – gdzie się sprawdzą?
Kolektory hybrydowe – gdzie się sprawdzą?
Myślisz nad instalacją paneli fotowoltaicznych w swoim domu? Kolektor hybrydowy może pomóc Ci zsynchronizować produkcję energii elektrycznej z systemem podgrzewania wody.
Ostatnie wpisy