Jaki jest koszt stworzenia aplikacji mobilnej?

Jaki jest koszt stworzenia aplikacji mobilnej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aplikacja na urządzenie mobilne, czyli najczęściej na smartfona, stała się obowiązkowym elementem promocji niemal każdej obecnej na rynku marki. Bez względu na to, czy prowadzisz sieć sklepów spożywczych, czy może prowadzisz prywatną klinikę, albo oferujesz inne usługi – mobilna aplikacja dla Twoich klientów pozwala ich przyciągnąć i zatrzymać.

Po co mi mobilna aplikacja dla moich klientów?

Przede wszystkim każdy spośród nas posiada ograniczoną liczbę aplikacji w swoim telefonie. Niewielu osobom chce się nadal żmudnie poszukiwać w Google określonego dostawcy danego typu usług. Jeżeli zatem posiadasz aplikację dla klientów – znacznie chętniej będą oni sięgać do aplikacji, którą już na wyświetlaczu posiadają. Jeżeli zatem klienci zainstalują Twoją aplikację – zdecydowanie podniesie się ich lojalność wobec Twojej firmy. Tworzenie aplikacji mobilnych nie jest niczym nowym, jednak im jest to powszechniejsze, tym szybsze i bardziej dostępne, ponieważ jest to jednak z podstawowych umiejętności pozyskiwanych przez informatyków obecnie. Koszt takiej aplikacji może być jednak zróżnicowany ze względu na takie czynniki jak np.:

  • wielkość aplikacji – zakres treści jakie musi obejmować
  • liczba oraz charakter funkcji zawartych w danej aplikacji
  • szata graficzna aplikacji
  • i inne.

Każda szanująca się firma tworząca aplikacje mobilne nie poda raczej odgórnego cennika kosztów tworzenia poszczególnych aplikacji. Wdrożenie takiej aplikacji kosztuje jednak zazwyczaj kilkaset tysięcy złotych. Co zatem w przypadku mniejszych niż potężne korporacje podmiotów, których nie stać jednorazowo na taki wydatek, a jednak chcą się rozwijać? Alternatywą dla wdrożenia własnej, kosztownej aplikacji jest system aplikacji LoyaltyPaaS (LPaaS), z którego korzysta coraz więcej podmiotów. 

Tworzenie aplikacji mobilnych dla różnych odbiorców

LPaaS jest aplikacją niejako uniwersalną, którą samodzielnie skonfigurujesz pod względem indywidualnych potrzeb. Dzięki niej skomunikujesz się z klientami wysyłając do nich powiadomienia, wdrażając własne programy lojalnościowe itd. Do swojej dyspozycji otrzymujesz intuicyjny i wygodny w obsłudze panel CMS, za którego pośrednictwem łatwo ustawisz i przekażesz dostarczane na telefony klientów treści, bez konieczności bycia zawodowym informatykiem i znajomości kodu. Ponadto korzystając z LPaaS płacisz jedynie miesięczny abonament, dzięki któremu zyskujesz nie tylko wszystkie możliwości związane z działaniem tej aplikacji, ale także – wsparcie techniczne związane z jej działaniem, możesz skupić się na prowadzeniu swojej firmy, a obsługa dzierżawionej w ten sposób aplikacji jest jedynie elementem tego procesu. Profesjonalna firma tworząca aplikacje mobilne, w tym aplikację LpaaS, zajmuje się również ich serwisowaniem, niezależnie od tego, w jakiej formie aplikację zamówisz. W końcu twórcy danego produktu rozwiążą potencjalne problemy z nim związane sprawniej i skuteczniej, niż informatycy z zewnątrz. A koszt aplikacji na abonament jest znacząco niższy, niż Twojej własnej aplikacji pisanej od podstaw.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wentylator do domu – jaki wybrać?
Wentylator do domu – jaki wybrać?
Zapraszamy do wpisu, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę, kupując urządzenie dla siebie.
Jak zabezpieczyć kuchnię? Które czujniki wybrać?
Jak zabezpieczyć kuchnię? Które czujniki wybrać?
Czujniki domowe pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich członków rodziny oraz posiadanego mienia. Wiele osób zastanawia się, jakie urządzenia warto zainstalować w […]
Ranking kosiarek elektrycznych – czy warto z niego skorzystać, wybierając sprzęt?
Ranking kosiarek elektrycznych – czy warto z niego skorzystać, wybierając sprzęt?
Każdy trawnik należy regularnie kosić. Do tego rodzaju pracy wykorzystamy kosiarkę. Dzięki niej uda się uporać z wysoką trawą, nawet na skarpach czy nierównych terenach. Do wyboru są jednak różne modele kosiarek, które mają nie tylko odmienne ceny. Jak dobrać odpowiedni sprzęt?
Ostatnie wpisy