E-papierosy w programie walki z nowotworami?

E-papierosy w programie walki z nowotworami?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Organizacja „Prawo dla ludzi” złożyła apel do Komisji Europejskiej o włączenie e-papierosów do programu walki z nowotworami. Komisja ma wydać decyzję w tej sprawie.

W krajach takich jak Wielka Brytania, Kanada, czy Nowa Zelandia rządowe agendy ds. zdrowia publicznego rekomendują używanie e-papierosy jako sposób na rzucenie palenia. Według badań, e-papierosy mogą być nawet o 95% mniej szkodliwe dla zdrowia niż te tradycyjne, ponieważ nie zawierają substancji smolistych. Organizatorzy kampanii „Prawo dla ludzi” ubiega się o to, aby Unia Europejska zastosowała podobne rozwiązanie. Zbierane są podpisy pod petycją w tej sprawie, która ma być skierowana do niedawno powstałej europejskiej Komisji Specjalnej ds. Walki z Rakiem.

Niektóre badania sugerują, że e-papierosy mogłyby ograniczać ryzyko zdrowotne związane z paleniem oraz stanowić etap pośredni na drodze do rzucenia palenia. W Polsce papierosy pali ponad ¼ populacji, a każdego roku z powodu chorób odtytoniowych, takich jak schorzenia płuc, układu krążenia i nowotwory, umiera około 67 tys. osób. 

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest audyt energetyczny? Przewodnik dla Ciebie
Czym jest audyt energetyczny? Przewodnik dla Ciebie
Audyt energetyczny - klucz do oszczędności i zrównoważonego rozwoju. Odkryj, jak zmniejszyć rachunki za energię i dbać o środowisko!
Meble z naturalnego drewna dębowego. Co warto o nich wiedzieć?
Meble z naturalnego drewna dębowego. Co warto o nich wiedzieć?
Przez podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie mebli dębowych, warto jednak dowiedzieć się, w czym właściwie tkwi ich fenomen i czy rzeczywiście ich popularność jest w pełni zasłużona!
Urządzenia kuchenne – must have w każdej restauracji
Urządzenia kuchenne – must have w każdej restauracji
Abyśmy mogli cieszyć się pysznymi potrawami serwowanymi w restauracjach, kuchnia lokalu gastronomicznego musi być dobrze wyposażona. Poznaj podstawowe sprzęty, które powinny się w niej znaleźć.
Ostatnie wpisy