Licytacje komornicze – działki do sprzedaży od komornika

Licytacje komornicze – działki do sprzedaży od komornika

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Poszukując gruntu, nieraz trudno jest trafić na interesujące ogłoszenie na rynku komercyjnym. Podczas wyboru działki liczy się przede wszystkim lokalizacja oraz usytuowanie względem stron świata, dostęp do drogi oraz mediów, a także sąsiedztwo. Wszystkie te kwestie decydują o atrakcyjności oferty i cenie, którą trzeba zapłacić za teren. Chcąc nieco zaoszczędzić, warto rozważyć zakup na licytacji komorniczej – na niej bowiem działki wystawiane są w cenach wywoławczych niższych niż stawki rynkowe. Sprawdź, czy warto kupować w ten sposób!

Zakup działki od komornika – kto powinien skorzystać?

Niezwykle kuszące jest to, że cena wywoławcza wynosi 3/4 oszacowanej wartości rynkowej – warto jednak pamiętać, że ostateczna kwota, jaką trzeba będzie zapłacić, zależy od przebiegu licytacji i liczby oferentów zainteresowanych zakupem danego gruntu. Przed przystąpieniem do licytacji, należy wpłacić wadium – to rękojmia wynosząca 10% wartości nieruchomości. Jest zwrotna, jeśli nie uda Ci się wygrać, a jeśli to Ty zaoferujesz najwyższą kwotę, zostanie wliczona na jej poczet. Można więc uznać, że licytacje komornicze działki, mieszkania, domu czy innej nieruchomości to propozycja dla inwestorów dysponujących wystarczającą ilością gotówki.

Jakie działki można kupić na licytacji komorniczej?

Wybór jest spory i są to grunty z całego kraju – wystarczy wybrać interesujące Cię województwo. Sprawdź najnowsze licytacje komornicze działek! Znajdziesz wśród nich grunty:

  • rolne,
  • uzbrojone,
  • zabudowane budynkami użytkowymi i mieszkalnymi,
  • przemysłowe,
  • przeznaczone pod zabudowę,
  • inwestycyjne.

Jak przygotować się do licytacji komorniczej?

Chcąc kupić działkę od komornika, należy śledzić pojawiające się obwieszczenia, a gdy znajdziesz odpowiednie, zapoznać się z treścią księgi wieczystej, umówić się na oglądanie i oszacować swój budżet. Następnie wystarczy dopełnić formalności i zgłosić się na licytację, a – jeżeli uda Ci się wygrać – terminowo zapłacić za kupiony grunt.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Marka LEGO rezygnuje z plastiku?
Marka LEGO rezygnuje z plastiku?
Już niedługo klocki LEGO mają być wykonywane z ekologicznego tworzywa. Firma definitywnie rezygnuje z plastiku. Zaskakująca wiadomość dla fanów klasyki! Ale czy… prawdziwa?
Ogrzewanie domu ekogroszkiem – czy to się opłaca?
Ogrzewanie domu ekogroszkiem – czy to się opłaca?
Ogrzewanie domu ekogroszkiem może być opłacalną alternatywą. Sprawdźmy, dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie.
Albicla – portal społecznościowy, który wywołał burzę w sieci
Albicla – portal społecznościowy, który wywołał burzę w sieci
Albicla - na starcie w ogniu krytyki, pod ostrzałem mediów i hakerów, teraz niemal zapomniana, czyli kilka słów o początku i końcu polskiej alternatywy Facebooka.
Ostatnie wpisy