Wideodomofon – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Wideodomofon – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wideodomofon to znakomite urządzenie, które może poprawić nasze bezpieczeństwo oraz komfort. Jest to sprzęt, który pozwala zdalnie otworzyć drzwi wejściowe oraz sprawdzić, kto znajduje się przed naszą furtką. Dom to miejsce, do którego nie chcemy wpuszczać niepowołanych osób, dlatego warto zainwestować w system, który pozwoli nam lepiej kontrolować tę kwestię. Jaki wideodomofon wybrać do swojego domu? 

Wideodomofon jest bardzo praktyczny, a zarazem prosty w użytkowaniu. Mimo niewątpliwych walorów, które pozwalają we własnym domu czuć się bezpieczniej, nie jest to popularnie rozwiązanie. Większość osób, które mają swój dom, decyduje się na montaż bardziej tradycyjnego urządzenia, jakim jest domofon. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na wideodomofon i na co zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego modelu. 

Jak działa wideodomofon? 

Działanie wideodomofonu jest podobnie do działania bardziej tradycyjnego urządzenia do zdalnego otwierania drzwi, czyli domofonu. Dzięki instalacji takiego sprzętu połączonego z funkcją wideo możemy lepiej kontrolować, kto chce wejść na naszą posesję.

W momencie, kiedy usłyszymy alarm dzwonka, możemy zobaczyć osobę stojącą przed drzwiami lub przed furtką. Przed podjęciem decyzji o otworzeniu zamka wejściowego, możemy wcześniej porozmawiać z dzwoniącą osobą, a nawet zobaczyć jej strój czy wyraz twarzy. Wideodomofon umożliwia podgląd odwiedzającej nas osoby na specjalnym wyświetlaczu. Na tym właśnie polega główna różnica między wideodomofonem a domofonem. W przypadku tego drugiego urządzenia mamy możliwość jedynie nawiązać połączenie głosowe z osobą, która stoi przed naszą bramą. 

W jakich domach wideodomofon sprawdzi się najbardziej? 

Montaż wideodomofonu to rozwiązanie, które poprawia bezpieczeństwo mieszkańców w domach, które są oddalone od innych zabudowań. Wiele osób decyduje się na budowę domu z dala od pozostałych – takie położenie ma zapewnić ciszę oraz spokój. Niestety tak umiejscowiony dom może być mniej bezpiecznym miejscem do życia.

W takim wypadku wideodomofon sprawdzi się rewelacyjnie. Jest to znakomite rozwiązanie zwłaszcza kiedy ktoś niespodziewanie dzwoni do naszych drzwi w godzinach wieczornych. Dołączenie do tradycyjnego domofonu opcji wideo to praktyczne rozwiązanie w przypadku budynków położonych z dala od frontowej bramy. Dzięki temu w każdej chwili możemy zobaczyć czy ktoś niepożądany nie kręci się przy naszej posesji. 

Jakie zalety i funkcje ma wideodomofon? 

Ogromnym plusem wideodomofonu jest fakt, że znacząco może podnieść poziom bezpieczeństwa właścicieli willi oraz domów jednorodzinnych. Kolejną zaletą jest to, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwala na zdalne otwieranie zamka wejściowego. W praktyce oznacza to, że nie musimy wychodzić z domu, aby otworzyć bramkę kurierowi czy oczekiwanym gościom. Nowoczesne wideodomofony są wyposażone w wiele przydatnych i praktycznych funkcji. Jedną z nich jest możliwość obserwowania otoczenia przed bramą wjazdową oraz zapisywanie zdjęć osób, które chcą wejść na teren naszej działki.

Ciekawą opcją są wideodomofony z wbudowanym czujnikiem ruchu, dzięki czemu obraz będzie zapisany jedynie w momencie pojawienia się przy furtce człowieka lub zwierzęcia. Oszczędzi to miejsca na karcie pamięci i pozwoli monitorować niepokojące sytuacje. Ponadto tego rodzaju urządzenia mają czytniki linii papilarnych, dzięki którym potrzebna jest dodatkowa weryfikacja, aby otworzyć drzwi wejściowe przez właściciela. Możemy również ustawić wideodomofon na funkcję “nie przeszkadzać”, dzięki której dzwonek zostanie tymczasowo wyłączony, aby nikt nie przeszkodził nam w pracy lub podczas odpoczynku. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Instagram dla dzieci – nowy serwis pełen wątpliwości rodziców i ekspertów
Instagram dla dzieci – nowy serwis pełen wątpliwości rodziców i ekspertów
Instagram zamierza stworzyć nową, dziecięcą wersję swojego serwisu. Sprawdź, co na to rodzice oraz eksperci od zdrowia dziecka.
Jak wybrać basen do ogrodu?
Jak wybrać basen do ogrodu?
Dowiedz się, jak wybrać idealny basen ogrodowy oraz jak o niego zadbać!
Wełna mineralna – na jakie parametry zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Wełna mineralna – na jakie parametry zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Żeby ocieplić dom za pomocą wełny mineralnej, trzeba wybrać odpowiedni jej rodzaj. Można ją podzielić na: wełnę skalną i szklaną. Niemniej oprócz materiału, z którego jest zrobiona, liczą się także jej parametry: grubość (zależna od współczynnika przenikania ciepła), odporność na wysokie temperatury oraz właściwości tłumiące hałas.
Ostatnie wpisy