Bezpieczna instalacja elektryczna w Twoim domu

Bezpieczna instalacja elektryczna w Twoim domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przygotowanie bezpiecznej instalacji elektrycznej w domu czy mieszkaniu wymaga doświadczenia. Aby zrealizować to zadanie odpowiedzialnie, zalecamy skorzystanie z usług trzech osób: projektanta wnętrz, doświadczonego elektryka oraz sprawdzonej hurtowni elektrycznej. Projektant wnętrz stworzy indywidualnie dopasowany projekt instalacji elektrycznej, elektryk wykona wszystkie jej etapy, a hurtowni uda się skompletować potrzebne produkty. Korzystanie z usług hurtowni elektrycznej od samego początku pomożenie zaoszczędzić czas i pieniądze, ale również umożliwi zasięgnięcie drugiej opinii i poznanie alternatywnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Projekt instalacji elektrycznej

Sensowne rozplanowanie instalacji elektrycznej w domu czy mieszkaniu jest niezwykle ważne, aby móc cieszyć się nią na długo. Zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac w nowej nieruchomości, warto umówić się na spotkanie z architektem i skorzystać z usługi planowania wnętrz. Na początku zostanie zaproponowany lub wspólnie ustalony układ funkcjonalny mieszkania – gdzie będą znajdowały się konkretne sprzęty, meble i jak ostatecznie wyglądać będą pomieszczenia pod względem ich użytkowania. Następnie, projektant będzie w stanie rozplanować i zaznaczyć na projekcie rozkład instalacji elektrycznej. Uwzględni na nim m.in. rodzaj oraz ilość oświetlenia (sufitowego, ale także wszelkich dekoracyjnych lamp ściennych czy ledów), umiejscowienie włączników oraz gniazdek elektrycznych. 

Współpraca z elektrykiem

Po przygotowaniu projektu należy skonsultować go z elektrykiem, który zajmie się jego realizacją. Warto zasięgnąć doświadczonej opinii i uwzględnić uwagi elektryka w kwestii wykonalności projektu oraz oczekiwanych przez nas rezultatów. Wspólnie należy ustalić rodzaj oświetlenia (np. zimne w łazience i ciepłe w pomieszczeniach), gdzie warto umieścić więcej gniazdek podwójnych oraz gdzie zamontować gniazdka z pokrywą (np. przy pralce lub w łazience). Zadaniem elektryka jest także odpowiednie zagospodarowanie gniazdek w salonie (m.in. gniazdka antenowe czy telekomunikacyjne, aby uzyskać dostęp do Internetu). Naszym zadaniem będzie realizacja potrzebnego zamówienia w hurtowni elektrycznej.

Współpraca z hurtownią elektryczną

Hurtownia elektryczna to miejsce realizacji wszelkich zakupów związanych z instalacją elektryczną – lamp, żarówek, kabli, złączek, włączników czy gniazdek. Godną polecenia firmą jest hurtownia elektryczna Elektro-Spark. Firma ta od lat realizuje nie tylko podstawowe potrzeby klientów indywidualnych, ale także projekty na dużą skalę, m.in. oświetlenie uliczne, trakcje trolejbusowe czy instalację elektryczne w budownictwie i przemyśle. Dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu, zawsze możemy liczyć na profesjonalną poradę oraz właściwy dobór produktów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety ma grill gazowy?
Jakie zalety ma grill gazowy?
Planujesz zakup grilla do ogrodu lub na taras? Przeczytaj, dlaczego zakup grilla gazowego to dobra inwestycja.
Jak wybrać doskonałe, ponadczasowe meble do swojego wnętrza?
Jak wybrać doskonałe, ponadczasowe meble do swojego wnętrza?
Odkryj kluczowe kryteria doboru ponadczasowych mebli, które będą idealnie komponować się z wystrojem Twojego domu. Dowiedz się, jak stworzyć praktyczne i stylowe wnętrza z naszym poradnikiem.
Pierwsze wrażenie się liczy – jak Kreator CV pomaga w wyróżnieniu się na tle konkurencji?
Pierwsze wrażenie się liczy – jak Kreator CV pomaga w wyróżnieniu się na tle konkurencji?
Kiedy zdecydujesz się ubiegać o pracę, masz tylko kilka sekund, aby przekonać rekrutera do przejrzenia Twojego CV.
Ostatnie wpisy