Bezpieczna instalacja elektryczna w Twoim domu

Bezpieczna instalacja elektryczna w Twoim domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przygotowanie bezpiecznej instalacji elektrycznej w domu czy mieszkaniu wymaga doświadczenia. Aby zrealizować to zadanie odpowiedzialnie, zalecamy skorzystanie z usług trzech osób: projektanta wnętrz, doświadczonego elektryka oraz sprawdzonej hurtowni elektrycznej. Projektant wnętrz stworzy indywidualnie dopasowany projekt instalacji elektrycznej, elektryk wykona wszystkie jej etapy, a hurtowni uda się skompletować potrzebne produkty. Korzystanie z usług hurtowni elektrycznej od samego początku pomożenie zaoszczędzić czas i pieniądze, ale również umożliwi zasięgnięcie drugiej opinii i poznanie alternatywnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Projekt instalacji elektrycznej

Sensowne rozplanowanie instalacji elektrycznej w domu czy mieszkaniu jest niezwykle ważne, aby móc cieszyć się nią na długo. Zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac w nowej nieruchomości, warto umówić się na spotkanie z architektem i skorzystać z usługi planowania wnętrz. Na początku zostanie zaproponowany lub wspólnie ustalony układ funkcjonalny mieszkania – gdzie będą znajdowały się konkretne sprzęty, meble i jak ostatecznie wyglądać będą pomieszczenia pod względem ich użytkowania. Następnie, projektant będzie w stanie rozplanować i zaznaczyć na projekcie rozkład instalacji elektrycznej. Uwzględni na nim m.in. rodzaj oraz ilość oświetlenia (sufitowego, ale także wszelkich dekoracyjnych lamp ściennych czy ledów), umiejscowienie włączników oraz gniazdek elektrycznych. 

Współpraca z elektrykiem

Po przygotowaniu projektu należy skonsultować go z elektrykiem, który zajmie się jego realizacją. Warto zasięgnąć doświadczonej opinii i uwzględnić uwagi elektryka w kwestii wykonalności projektu oraz oczekiwanych przez nas rezultatów. Wspólnie należy ustalić rodzaj oświetlenia (np. zimne w łazience i ciepłe w pomieszczeniach), gdzie warto umieścić więcej gniazdek podwójnych oraz gdzie zamontować gniazdka z pokrywą (np. przy pralce lub w łazience). Zadaniem elektryka jest także odpowiednie zagospodarowanie gniazdek w salonie (m.in. gniazdka antenowe czy telekomunikacyjne, aby uzyskać dostęp do Internetu). Naszym zadaniem będzie realizacja potrzebnego zamówienia w hurtowni elektrycznej.

Współpraca z hurtownią elektryczną

Hurtownia elektryczna to miejsce realizacji wszelkich zakupów związanych z instalacją elektryczną – lamp, żarówek, kabli, złączek, włączników czy gniazdek. Godną polecenia firmą jest hurtownia elektryczna Elektro-Spark. Firma ta od lat realizuje nie tylko podstawowe potrzeby klientów indywidualnych, ale także projekty na dużą skalę, m.in. oświetlenie uliczne, trakcje trolejbusowe czy instalację elektryczne w budownictwie i przemyśle. Dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu, zawsze możemy liczyć na profesjonalną poradę oraz właściwy dobór produktów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie poprawić absorpcję wody w glebie przy użyciu systemów rozsączających?
Jak skutecznie poprawić absorpcję wody w glebie przy użyciu systemów rozsączających?
Poznaj skuteczne metody poprawy wchłaniania wody przez glebę z użyciem systemów rozsączających. Zrozum jak technologia te może wspierać Twój ogród w długotrwałym nawadnianiu.
Jakie są rodzaje zawiasów meblowych i jak je dobrać?
Jakie są rodzaje zawiasów meblowych i jak je dobrać?
W poniższym artykule przedstawimy różne rodzaje zawiasów meblowych oraz podpowiemy, na jakie kryteria zwracać uwagę podczas ich doboru.
Stylowe oświetlenie wewnętrzne – jak je uzyskać?
Stylowe oświetlenie wewnętrzne – jak je uzyskać?
W tym artykule podpowiemy, jak uzyskać stylowe oświetlenie wewnętrzne, korzystając z różnych technik, rodzajów lamp i odpowiedniego projektu oświetleniowego. Przygotuj się na transformację swojego wnętrza za pomocą światła!
Ostatnie wpisy