Inspiracje do nieszablonowego wystroju wnętrz

Inspiracje do nieszablonowego wystroju wnętrz

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Planujesz remont, ale nie masz pomysłów na nową aranżację wnętrza? Przeczytaj, jak znaleźć indywidualny i nieszablonowy styl wystroju.

Wnętrza, w których przebywamy na co dzień mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Warto sprawić, aby były oryginalne, przemyślane i odpowiadały naszym potrzebom. 

Dzieła sztuki

Wyjątkowe obrazy, rzeźby czy antyczne lustra mogą sprawić, że wnętrze nabierze oryginalnego charakteru. Warto zdecydować się na dzieła sztuki, które przełamują określone trendy czy zasady wystroju. W sklepach z antykami, na targach staroci i licytacjach możesz znaleźć niepowtarzalne dzieła z różnych epok. Dzięki odpowiednio dobranym dodatkom nawet surowe i minimalistyczne wnętrza mogą się wyróżniać i wyglądać przytulnie czy designersko. W internetowym domu aukcyjnym na stronie: https://onebid.pl/pl znajdziesz dostęp do wyjątkowych obrazów polskich i zagranicznych artystów. Sztuka współczesna prowadzi dialog z odbiorcą, zachęca do olśnień i przemyśleń, a przy tym zdobi wnętrze. Inwestowanie w dzieła sztuki początkujących twórców może stać się także formą lokowania kapitału.

Piękne naczynia, wazony i kieliszki

Przedmioty użytkowe wykorzystywane na co dzień mogą być zarówno piękne, jak i funkcjonalne. Warto zaopatrzyć się w wyjątkową zastawę stołową, a  także eleganckie szkło do podawania napojów i korzystać z nich podczas codziennych posiłków, świąt czy rodzinnych przyjęć. Ciekawe kieliszki z twistem inspirowane latami 60. czy 70. mogą stać się zachwycającym elementem każdej kolekcji. Piękne przedmioty użytkowe sprawiają, że wnętrze staje się nieszablonowe. 

Egzotyczne rośliny

Wnętrze Twojego domu może zachwycać także dzięki wykorzystaniu ciekawych roślin. Możesz stworzyć aranżację inspirowaną tropikalną dżunglą czy ulubionymi podróżami. We wnętrzu ciekawie prezentują się m.in. hoja różowa, ginura pomarańczowa czy kapturnica purpurowa, należąca do z grupy gatunków owadożernych. Interesujących i oryginalnych gatunków warto szukać w sieci czy podczas targów roślin. Przed zakupem rośliny warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami uprawy, a także upewnić się, że dany gatunek nie stanowi zagrożenia dla zwierząt czy małych dzieci.

Projekty DIY

Wnętrze stanie się oryginalne, jeśli zaangażujesz się we własnoręcznie przygotowane kreatywne projekty. Samodzielnie ozdobione doniczki, poszewki na poduszki czy galeria ścienna ze zdjęciami bliskich to pomysły na spersonalizowanie aranżacji niewielkim kosztem. Dekoracje stworzone własnoręcznie dają więcej satysfakcji niż zakup masowo produkowanych, gotowych ozdób.

Fot.: Pexels/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zabezpieczyć dom przed wybuchem gazu?
Jak zabezpieczyć dom przed wybuchem gazu?
Jeśli w Twoim domu lub mieszkaniu znajduje się instalacja gazowa, to koniecznie musisz wiedzieć, jak prawidłowo zabezpieczyć się przed wybuchem gazu. Dowiedz się, jakie mogą być jego przyczyny oraz jak uchronić siebie i swoje mienie przed takim wybuchem.
Co potrafią nowoczesne roboty kuchenne?
Co potrafią nowoczesne roboty kuchenne?
Zastanawiasz się, jakie funkcje posiadają roboty kuchenne? Zobacz najciekawsze z nich.
Ile waży San Francisco? O zagrożeniu zapadania się dużych miast
Ile waży San Francisco? O zagrożeniu zapadania się dużych miast
Czy niektóre miasta mogą całkowicie zniknąć? Jak się okazuje, masy betonu, żelaza, ludzi i pojazdów są jednak tak ogromne, że doprowadziły do realnych konsekwencji w postaci zapadania się miast.
Ostatnie wpisy