Co przyda się w garażu

Co przyda się w garażu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Garaż na co dzień pełni wiele różnych funkcji – od prywatnego warsztatu samochodowego, przed warsztat majsterkowicza, stanowisko postojowe, siłownię, aż po pomieszczenie do przechowywania. Przeczytaj, jak możesz sprawić, żeby ta przestrzeń stała się bardziej funkcjonalna. 

Sprawna organizacja i porządek

Przydomowy garaż może pełnić wiele funkcji. Warto zaaranżować w jego tylnej części dobrze oświetlone stanowisko robocze, przy którym można pracować na siedząco lub stojąco. W garażu świetnie sprawdzi się również tablica narzędziowa, wyposażona w uchwyty i haki, która umożliwia wygodne przechowywanie podstawowych sprzętów, a zwłaszcza narzędzi ręcznych. Warto zainwestować także w różnego rodzaju szafki i metalowe regały wtykowe, na których można uporządkować elektronarzędzia, preparaty motoryzacyjne, płyny eksploatacyjne do samochodu, akcesoria remontowe czy zapasowe opony. Zaprowadzenie porządku w garażu ułatwi Ci majsterkowanie i zwiększy bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z pomieszczenia. Specyfika pracy w garażu sprawia, że przestrzeń regularnie narażona jest zarówno na zabrudzenia suche, jak i mokre. W miejscu, do którego regularnie wjeżdża się autem, naturalnie gromadzi się więcej kurzu, pyłów i piasku przywiezionego na bieżniku opon. Aby ułatwić sobie sprzątanie, możesz zainwestować również w łatwy do przenoszenia, uniwersalny odkurzacz oraz myjkę ciśnieniową.

Elektronarzędzia

Kompletując niezbędnik narzędziowy do swojego garażu, warto zaopatrzyć się m.in. w uniwersalne elektronarzędzia akumulatorowe, które nie wymagają podłączenia do sieci. Dobrze jest zaopatrzyć się w sprzęt, taki jak wiertarka elektryczna z funkcją udaru, wkrętarka akumulatorowa, szlifierka kątowa czy elektryczny klucz udarowy. Wiele osób poleca także zakup agregatu prądotwórczego. Zakup narzędzi powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji – doświadczeni majsterkowicze mogą potrzebować narzędzi hydraulicznych czy zestawów przeznaczonych do mechaniki samochodowej, które zawierają 

np. klucz do filtra oleju, sprzęt do odkręcania kół czy wyciskania tłoczków hamulcowych. Jeśli jednak bardziej interesuje Cię elektronika albo chcesz przekształcić garaż w prywatne studio nagraniowe, warto sprawdzić, co w ofercie ma PC-KLIPER – Sklep elektroniczny online. Profesjonalne okablowanie usprawnia działanie instalacji elektrycznej w garażu, a także zapewnia większe bezpieczeństwo podczas użytkowania elektronarzędzi.

Fot.: cottonbro studio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy fotowoltaika to dobre rozwiązanie do domu?
Czy fotowoltaika to dobre rozwiązanie do domu?
Do niedawna korzystanie z prądu elektrycznego dostarczanego do domu za pomocą sieci energetycznej było jedynym sposobem zasilania domowych czy firmowych odbiorników.
Cyfryzacja administracji w Polsce – nasz kraj w pierwszej dziesiątce
Cyfryzacja administracji w Polsce – nasz kraj w pierwszej dziesiątce
Cyfryzacja administracji państwowej w Polsce postępuje. Dziś możemy pochwalić się 9. miejscem w rankingu e-partycypacji opracowanym przez ONZ.
Listwa przeciwprzepięciowa – dlaczego warto podłączyć komputer do niej?
Listwa przeciwprzepięciowa – dlaczego warto podłączyć komputer do niej?
Jednym z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia komputera jest korzystanie z listwy przeciwprzepięciowej.
Ostatnie wpisy