Bateria do wody gazowanej – smart gadżet w Twojej kuchni

Bateria do wody gazowanej – smart gadżet w Twojej kuchni

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przefiltrowana woda gazowana z własnego kranu jest świetnym rozwiązaniem nie tylko w upalnie dni. Dlaczego warto zakupić taką baterię?

Bateria do wody gazowanej – mały przydatny gadżet

Butelkowana woda gazowana dla wielu osób jest obowiązkowym punktem na liście zakupów, zwłaszcza w czasie letnich upałów. Dźwiganie ciężkich zgrzewek wody nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, a popularne butelki pet są nieekologiczne. Dlatego producenci baterii kuchennych, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, stworzyli zintegrowane systemy, dzięki którym z kuchennej baterii leci woda gazowana.

Zintegrowane systemy do wody gazowanej

Zintegrowane systemy do wody gazowanej składają się ze specjalnej baterii oraz eklektycznej jednostki chłodzącej, w której znajdują się filtr i saturator. Kompaktowe wymiary jednostki chłodzącej pozwalają na schowanie jej w każdej szafce zlewozmywakowej. Do montażu tej jednostki potrzebna jest szafka o min. 30 cm szerokości.

>> Zobacz też: Inteligentne meble – co potrafią nowoczesne sofy?

Filtr oczyszcza wodę, a saturator zapewnia odpowiednie nasycenie wody dwutlenkiem węgla. Oba elementy są wymienne, dzięki czemu można zadbać o wysoką jakość wody. Nowe wkłady i filtry do urządzenia chłodzącego nie są drogie, a dzięki nim woda jest smaczniejsza.

Nasycenie CO2 dostosowane do użytkowników

W nowoczesnych bateriach kuchennych można dopasować nasycenie CO2 do własnych preferencji. Na urządzeniu z lewej strony znajdują się specjalne przyciski, które umożliwiają wybór wody gazowanej, lekko gazowanej lub niegazowanej.

Nowoczesny design baterii

Baterie do wody gazowanej charakteryzują się nowoczesnym designem oraz nowoczesną kolorystyką. W bateriach można znaleźć trzy rodzaje wlewek w kształcie liter U, C, L – co pozwala na dostosowanie baterii do zlewu i stylu kuchni.

5 powodów, dlaczego warto zakupić baterię do wody gazowanej

1. Ekologiczne rozwiązanie

Dzięki baterii do wody gazowanej można ograniczyć zużycie butelek pet. Jedna butelka plastikowa rozkłada się nawet 500 lat. W okresie wiosenno–letnim zużywa się nawet kilkaset takich pojemników. Inwestycja w innowacyjną baterię do wody gazowanej pozwoli na całkowite wyeliminowanie używania butelek pet.

2.  Czysta i zdrowa woda w domu

Baterie do wody gazowanej nie tylko eliminują użycie butelek pet, lecz również gwarantują lepszą w smaku wodę. Dzięki filtrom w zintegrowanym systemie woda jest oczyszczana. W 5-stopniowym system filtracji usuwane są z wody m.in. chlorany i osady wapnia. Dlatego smak napoju jest dużo lepszy.

3. Oszczędność pieniędzy i miejsca

Bateria do wody gazowej jest oszczędnością miejsca i pieniędzy. Zintegrowane systemy do wody zajmują mniej przestrzeni niż kilka zgrzewek wody gazowanej. Bateria to przede wszystkim oszczędność pieniędzy (choć początkowo jest to jednorazowy większy wydatek, to zwraca się już po kilku miesiącach użytkowania). Przy założeniu, że wypijana dziennie jest jedna butelka wody mineralnej, to w ciągu roku można zaoszczędzić kilkaset złotych. Dzięki temu, taki system staje się inwestycją, która bardzo szybko się zwraca.

Należy pamiętać o regularnej wymianie filtra (maksymalnie raz na rok lub wtedy, gdy się zużyje – poinformuje o tym dioda na kranie).

4. Bezpieczeństwo

Nowoczesne baterie do wody gazowanej mają funkcję zabezpieczającą przed uruchomieniem przez dzieci. Dzięki temu można mieć pewność, że nawet najbardziej pomysłowy maluch nie uruchomi urządzenia.

5. Design dopasowany do wyglądu kuchni

Elegancki i ponadczasowy design został zaprojektowany w taki sposób, aby można było go dopasować bez problemu do aranżacji kuchni. Baterie są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: miedź i chrom. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapłacić mandat przez internet?
Jak zapłacić mandat przez internet?
Złamałeś przepisy drogowe i dostałeś od policji mandat? Dowiedz się, jak w prosty sposób go opłacić za pomocą bankowości internetowej. To prostsze, niż myślisz!
Jaki jest koszt stworzenia aplikacji mobilnej?
Jaki jest koszt stworzenia aplikacji mobilnej?
Aplikacja na urządzenie mobilne, czyli najczęściej na smartfona, stała się obowiązkowym elementem promocji niemal każdej obecnej na rynku marki.
Czy dozowniki mydła w toaletach publicznych są naprawdę higieniczne?
Czy dozowniki mydła w toaletach publicznych są naprawdę higieniczne?
Pod lupą higiena publicznych dozowników do mydła. Czy faktycznie są one aż tak bezpieczne? Dowiedz się więcej na ten temat w naszym najnowszym artykule!
Ostatnie wpisy