Rzutnik i projektor – przydatne czy zbędne gadżety w domu?

Rzutnik i projektor – przydatne czy zbędne gadżety w domu?

RTV i AGD
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czy projektor jest potrzebny w domu? Dzieci lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych powiedzą pewnie, że tak. W końcu kiedyś największą atrakcją był pokaz slajdów wyświetlany na rozwieszonym prześcieradle. Z kolei obecnie, kiedy w każdym domu jest już duży, kolorowy telewizor i dostęp do Internetu, rzutniki stały się urządzeniem dostępnym tylko w szkołach i salach konferencyjnych. Jednak czy taki sprzęt może nadal być przydatny w domu? Przekonaj się!

Zastępnik telewizora

Abonament radiowo-telewizyjny to koszt, który ponosi każdy posiadacz telewizora, bez względu na to, czy ogląda telewizję, czy nie. To zawsze kilkadziesiąt złotych, które ucieka co miesiąc z Twojej kieszeni. Do tego musisz dołączyć miesięczną opłatę za pakiet telewizji kablowej, żeby rzeczywiście mieć co oglądać i dopiero wtedy możesz cieszyć się rozrywką. Te wszystkie koszty są jednak w dużej mierze zbędne, ponieważ zastąpić je może dużo bardziej atrakcyjna subskrypcja w internetowych serwisach streamingowych. Również programy informacyjne możesz bez przeszkód oglądać online. Jeśli zastąpisz telewizor rzutnikiem i dokupisz do niego specjalny ekran, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, które tracisz co miesiąc na programy w telewizji, których i tak nie oglądasz. 

Kino plenerowe w każdej chwili

Jeśli posiadasz rzutnik, możesz zorganizować sobie kino plenerowe, kiedy tylko chcesz. Dzięki temu możesz zafundować swoim dzieciom te same wspaniałe wspomnienia, które masz Ty z oglądania “Króla lwa” lub “101 dalmatyńczyków” na rozwieszonym między drzewami prześcieradle w ciepły, wakacyjny wieczór. Kino plenerowe to także bardzo trafiony i romantyczny pomysł na randkę. Jeśli masz ogród, rozwieś w nim lampki, zapal świeczki i lampiony, rozłóż koc i mnóstwo poduszek, zorganizuj dla swojej drugiej połówki piknik, a później seans przy winku w romantycznej scenerii. Taka randka na pewno zrobi wrażenie i będzie cudownym wspomnieniem na lata lub stanie się Waszą tradycją. 

Oszczędność miejsca

Rzutnik zamiast telewizora sprawdzi się zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr miejsca jest na wagę złota. Ściany często zastawiają regały, półki i szafy, przez co brakuje miejsca na powieszenie telewizora. W takiej sytuacji rozwijany ekran, który można postawić w każdym miejscu, w duecie z niewielkim rzutnikiem stworzą zestaw, który możesz rozstawić kiedy tylko chcesz i oglądać filmy oraz seriale na dużym ekranie bez rezygnowania z miejsca na bardziej potrzebne rzeczy. Ekran do rzutnika, kiedy jest zwinięty zajmuje naprawdę bardzo mało przestrzeni i można trzymać go za szafą, pod łóżkiem lub na półce. Takie rozwiązanie warto wprowadzić na przykład do kawalerki lub małego salonu. Tak, jak pisaliśmy już wyżej, na projektorze możesz również oglądać telewizję, więc jeśli preferujesz bardziej tradycyjną formę rozrywki, również możesz skorzystać z tej opcji. 

Pokaz slajdów lub ulubionej bajki na rzutniku był w dzieciństwie wydarzeniem wyjątkowym. Teraz to rozwiązanie wraca do łask, choć przez wiele lat było passe. Nieważne czy chcesz oszczędzać pieniądze czy cenne miejsce w kilkunastometrowej kawalerce, przekonasz się, że od lat dziewięćdziesiątych projektor wcale nie stracił na aktualności. To doskonałe i tańsze zastępstwo dla telewizora, a klimat, jaki możesz stworzyć dzięki niemu na imprezie jest nie do podrobienia w żaden inny sposób

Zdjęcie główne: LoboStudioHamburg/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zrozumieć i wykorzystać energię słoneczną: Przewodnik po domowej fotowoltaice
Zrozumieć i wykorzystać energię słoneczną: Przewodnik po domowej fotowoltaice
Odkryj, jak fotowoltaika przekształca światło słoneczne w prąd. Dowiedz się, jak zainstalować i zarządzać domowym systemem fotowoltaicznym, aby obniżyć rachunki za energię i zwiększyć niezależność energetyczną.
Jak odpowiednio dobrać motywy na plakatach, aby nadać charakteru Twojej kuchni?
Jak odpowiednio dobrać motywy na plakatach, aby nadać charakteru Twojej kuchni?
Niemożliwość wyboru motywu na plakatach do kuchni, może wręcz wychłodzić z Twojego wnętrza. Dowiedz się, jak wybrać idealne motywy na plakaty, które dodadzą charakteru twojej kuchni.
Szyby przeciwsłoneczne – sposób na większy komfort w domu?
Szyby przeciwsłoneczne – sposób na większy komfort w domu?
Rozważasz zakup szyb przeciwsłonecznych do domu? Poznaj plusy i minusy tego rozwiązania i wybierz stolarkę okienną skrojoną na miarę Twoich potrzeb!
Ostatnie wpisy