Na co zwrócić uwagę przed wyborem okularów ochronnych?

Na co zwrócić uwagę przed wyborem okularów ochronnych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Najważniejszym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę podczas pracy jest bezpieczeństwo. Wzrok jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym zmysłem człowieka. Jego ochrona powinna więc być priorytetem. Do ochrony wzroku podczas wykonywania różnego rodzaju prac służą okulary ochronne. Czy wiesz, jak wybrać odpowiednie gogle, by zapewnić oczom maksimum ochrony? Co z osobami, które na co dzień noszą okulary korekcyjne? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania i wyjaśnić, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze okularów ochronnych. 

Okulary ochronne – kiedy są niezbędne?

 Okulary ochronne to nieodzowny element wyposażenia każdego, kto zajmuje się potencjalnie niebezpieczną pracą, np. przy użyciu elektronarzędzi. Podczas spawania czy szlifowania istnieje duże ryzyko, że drobne elementy pochodzące z obrabianego materiału mogłyby dostać się do oczu operatora. Okulary ochronne są stosowane również podczas wszelkich prac na halach produkcyjnych oraz w magazynach. Obowiązek ten jest nawet uregulowany prawnie. Prawidłowy dobór okularów ochronnych ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla bezpieczeństwa pracownika podczas pracy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli gogli ochronnych, nie wszystkie jednak spełniają europejskie normy. Tylko okulary najwyższej jakości zapewnią maksymalne bezpieczeństwo, komfort i wygodę pracownika, a to przełoży się bezpośrednio także na jego wydajność i efektywność.

Okulary ochronne korekcyjne, czyli 2w1

Okulary ochronne korekcyjne przeznaczone są dla pracowników, którzy na co dzień noszą okulary korekcyjne z racji wady wzroku. Takie okulary muszą być oczywiście dobierane indywidualnie, pod konkretną wadę wzroku, rozstaw źrenic, a także zgodnie z rodzajem i charakterem wykonywanej pracy. Okulary ochronne korekcyjne pozwalają na ochronę wzroku pracownika bez konieczności rezygnacji z okularów korekcyjnych, co sprawia, że zachowany zostaje zarówno komfort pracy, jak i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Gogle ochronne- na co zwracać uwagę przy wyborze?

Najważniejszym parametrem okularów ochronnych jest wysoka skuteczność ochrony przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Okulary powinny być dobierane przede wszystkim pod kątem danego stanowiska pracy. Warto wiedzieć, że dobór okularów ochronnych jest określony przepisami prawa, co należy brać pod uwagę w miejscach pracy. Idealnie dobrane okulary muszą zapewniać optymalną ostrość widzenia. Nie mogę zmniejszać widoczności bądź zniekształcać odbieranego obrazu. Ponadto, muszą być po prostu wygodne, by zapewnić komfort pracownikowi. Należy pamiętać, że stosowane podczas pracy gogle ochronne są zwykle noszone przez co najmniej kilka godzin każdego dnia. Dobierając okulary, należy wziąć pod uwagę, czy dobrze przylegają one do głowy. Nie powinny być zbyt ciasne ani za luźne, bo wszelki dyskomfort z pewnością przyczyni się do dekoncentracji pracownika. Ważna jest także ich duża wytrzymałość, bo o uszkodzenia podczas pracy nie jest trudno. Warto wybierać okulary jak najlżejsze, a jednocześnie solidnie wykonane z trwałych materiałów. 

Okulary ochronne najwyższej jakości

Jeśli szukasz najwyższej jakości środków ochrony oczu przed urazami mechanicznymi, zajrzyj na https://allemen.com/. Znajdziesz tam produkty zgodne z wymogami BHP, dostosowane do różnych miejsc i stanowisk pracy. Produkty ochronne najwyższej jakości będą służyć przez długi czas dzięki wykorzystaniu odpornych i wytrzymałych materiałów przy ich produkcji. Odporne na zarysowania i inne zniszczenia, idealnie chronią oczy przed wszelkimi zagrożeniami.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich urządzeń nie może zabraknąć w inteligentnym domu?
Jakich urządzeń nie może zabraknąć w inteligentnym domu?
Nowoczesne technologia wkroczyła do naszej codzienności i staje się nieodłącznym elementem nowoczesnych domów. Jakich rozwiązań nie może więc w nich zabraknąć?
Jak skutecznie zwalczać szkodniki domowe: praktyczne porady i metody
Jak skutecznie zwalczać szkodniki domowe: praktyczne porady i metody
Odkryj skuteczne metody i praktyczne porady na zwalczanie szkodników domowych. Poznaj naturalne środki oraz profesjonalne produkty, dzięki którym Twój dom będzie wolny od nieproszonych gości.
Wymiana powietrza w domu energooszczędnym
Wymiana powietrza w domu energooszczędnym
Dowiedz się więcej na temat wymiany powietrza i sprawdź, co pozwoli Ci osiągnąć większą energooszczędność w Twoim domu.
Ostatnie wpisy