Jak wzmocnić bezpieczeństwo w fabryce?

Jak wzmocnić bezpieczeństwo w fabryce?

Bezpieczeństwo
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo i higiena pracy to kwestie, których nie należy bagatelizować. Dowiedz się, jak zapewnić pracownikom lepsze warunki w zakładzie pracy. 

Edukacja pracowników to podstawa 

W oparciu o dane statyczne Gus dotyczące ilości wypadków, które miały miejsce 2021 roku, można stwierdzić, że ilość zgłoszonych wypadków przy pracy wzrosła o 9,6 % w stosunku do poprzedniego roku. Najwyższy wynik wypadkowości został odnotowany w następujących sekcjach: górnictwo i wydobywanie, dostawa wody oraz gospodarowanie ściekami i odpadami, rekultywacja, a także przetwórstwo przemysłowe. Pracodawca ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy i ma obowiązek prowadzenia systematycznego szkolenia pracowników w zakresie bezpieczeństwa, a także wcześniejszego poinformowania pracowników o wszystkich niebezpieczeństwach związanych z wykonywaniem pracy na poszczególnym stanowisku. 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w fabryce, przetwórni czy na magazynie, ważne jest edukowanie pracowników na temat metod ergonomicznej i bezpiecznej pracy, wyposażenie pracowników w środki ochrony indywidualnej, a także zastosowanie wszelkich dostępnych zabezpieczeń, które poprawią komfort i bezpieczeństwo pracy. Wiele procesów w zakładzie pracy może zostać uproszczone, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i automatyzacji oraz wsparciu profesjonalistów. Przykładowo logistyczny proces przetwarzania gotówki, cash handling czy przewóz niebezpiecznych ładunków może zostać powierzony doświadczonej firmie, zapewniającej wsparcie w zakresie bezpieczeństwa, czystości i technicznego utrzymania nieruchomości, a także obsługi procesów biznesowych. Jeśli szukasz również specjalistycznych usług dla przemysłu, to z pełną ofertą możesz zapoznać się na stronie: https://bezpieczenstwo.impel.pl/cash-handling/.

Monitorowanie środowiska pracy

Stałe monitorowanie środowiska pracy zdrowia pracowników oraz przeprowadzanie kontroli technicznych sprzętu jest kluczowe dla zapewnienia odpowiednich warunków pracy. Nie należy zapominać także o odpowiednim oznakowaniu hal i magazynów, zastosowaniu tłumików hałasu czy monitorowaniu parametrów, takich jak stężenie gazów, promieniowanie  oraz innych czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.  Często detale, takie jak przemysłowe wycieraczki gumowe czy elementy ochrony indywidualnej, pozwalają uniknąć niebezpiecznej sytuacji. Nie należy zapomnieć także o dezynfekcji i odpowiedniej wentylacji miejsca pracy. Zwłaszcza rolnicy z polskich ferm powinni zainteresować się kwestiami, takimi jak przeciwdziałanie asf czy dezynfekcja termiczna maszyn.

Fot.: carlos aranda/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

trzy × 2 =

Rekomendowane
Kominek wolnostojący – jaki wybrać?
Kominek wolnostojący – jaki wybrać?
Kominek wolnostojący - wybór, który połączy funkcjonalność i estetykę. Sprawdź, jak dokonać odpowiedniego wyboru dla Twojego wnętrza.
Jak eleganckie naczynia mogą podkreślić wyjątkowość każdej uroczystości?
Jak eleganckie naczynia mogą podkreślić wyjątkowość każdej uroczystości?
Odkryj jak odpowiednio dobrane naczynia mogą podkreślić charakter każdej uroczystości. Zaskocz swoich gości niezapomnianą aranżacją stołu.
Jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do swojego domu – poradnik dla kupujących
Jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do swojego domu – poradnik dla kupujących
Odkryj, jak wybór okien i drzwi wpływa na komfort oraz efektywność energetyczną twojego domu. Przeczytaj nasz poradnik i zrób świadomy wybór.
Ostatnie wpisy