Jak wybory w USA wpłyną na rynek nieruchomości w Polsce?

Jak wybory w USA wpłyną na rynek nieruchomości w Polsce?

Ciekawostki
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek nieruchomości ściśle powiązany jest z gospodarką, a jak wiadomo nie od dziś, ona zależna jest od sytuacji geopolitycznej na świecie, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych, będących potęgą gospodarczą. Jak więc wybory w USA mogą wpłynąć na ceny nieruchomości w Polsce? 

Wygrał Biden i co dalej? 

Wygrana Bidena niezwykle ucieszyła wszystkich przedsiębiorców zajmujących się odnawialnymi źródłami energii, gdyż polityk ten jawnie popiera wszelkie działania związane z ochroną środowiska. Dlatego też możemy w najbliższym czasie spodziewać się wzrostu ilości instalacji PV pojawiających się na dachach w całym kraju. 

Niezwykle istotna dla rynku nieruchomości jest sytuacja związana z konfliktem na linii USA-Chiny. Jego eskalacja mogłaby bowiem doprowadzić do ogólnoświatowego kryzysu. Wygrana Bidena daje jednak nadzieję na uspokojenie nastrojów, gdyż prezydent ten w porównaniu do swojego poprzednika nie jest tak wojowniczo nastawiony wobec Chin.  

Dodatkowo plan Bidena względem spółki REIT, może także przyciągnąć nowych inwestorów skuszonych korzyściami podatkowymi, a to sprawiłoby, że rynek nieruchomości mógłby się ponownie rozpędzić. Dlatego też wybór Bidena na prezydenta USA cieszy specjalistów z branży nieruchomości. 

Źródło zdjęcia: Joe Raedle/Getty Images News/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak obliczyć moc grzejnika?
Jak obliczyć moc grzejnika?
Dowiedz się, jak obliczyć moc grzejnika. Wzór i parametry korekcyjne w naszym artykule!
Kolektory hybrydowe – gdzie się sprawdzą?
Kolektory hybrydowe – gdzie się sprawdzą?
Myślisz nad instalacją paneli fotowoltaicznych w swoim domu? Kolektor hybrydowy może pomóc Ci zsynchronizować produkcję energii elektrycznej z systemem podgrzewania wody.
Jak wybrać idealne płyty meblowe do twojego domu?
Jak wybrać idealne płyty meblowe do twojego domu?
Porozmawiaj z nami o wyborze idealnych płyt meblowych do Twojego domu. Poznaj różne rodzaje dostępnych płyt, jak je kontrastować i łączyć, aby stworzyć unikalne i stylowe przestrzenie.
Ostatnie wpisy