Jak wybory w USA wpłyną na rynek nieruchomości w Polsce?

Jak wybory w USA wpłyną na rynek nieruchomości w Polsce?

Ciekawostki
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek nieruchomości ściśle powiązany jest z gospodarką, a jak wiadomo nie od dziś, ona zależna jest od sytuacji geopolitycznej na świecie, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych, będących potęgą gospodarczą. Jak więc wybory w USA mogą wpłynąć na ceny nieruchomości w Polsce? 

Wygrał Biden i co dalej? 

Wygrana Bidena niezwykle ucieszyła wszystkich przedsiębiorców zajmujących się odnawialnymi źródłami energii, gdyż polityk ten jawnie popiera wszelkie działania związane z ochroną środowiska. Dlatego też możemy w najbliższym czasie spodziewać się wzrostu ilości instalacji PV pojawiających się na dachach w całym kraju. 

Niezwykle istotna dla rynku nieruchomości jest sytuacja związana z konfliktem na linii USA-Chiny. Jego eskalacja mogłaby bowiem doprowadzić do ogólnoświatowego kryzysu. Wygrana Bidena daje jednak nadzieję na uspokojenie nastrojów, gdyż prezydent ten w porównaniu do swojego poprzednika nie jest tak wojowniczo nastawiony wobec Chin.  

Dodatkowo plan Bidena względem spółki REIT, może także przyciągnąć nowych inwestorów skuszonych korzyściami podatkowymi, a to sprawiłoby, że rynek nieruchomości mógłby się ponownie rozpędzić. Dlatego też wybór Bidena na prezydenta USA cieszy specjalistów z branży nieruchomości. 

Źródło zdjęcia: Joe Raedle/Getty Images News/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?
Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?
Bogata oferta i łatwa dostępność różnego rodzaju polis na rynku pozwala wybrać tę najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych.
Bezprzewodowa swoboda: Korzyści słuchawek nausznych Apple z technologią Bluetooth
Bezprzewodowa swoboda: Korzyści słuchawek nausznych Apple z technologią Bluetooth
W tym artykule przedstawimy główne korzyści słuchawek nausznych Apple z technologią Bluetooth.
Jak dopasować kolory mebli?
Jak dopasować kolory mebli?
Kolory mebli mają istotny wpływ na końcowy efekt aranżacji mieszkania. Planujesz zakup mebli? Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę.
Ostatnie wpisy