Android TV – jakie urządzenia Ci się przydadzą?

Android TV – jakie urządzenia Ci się przydadzą?

RTV i AGD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Producenci oferują coraz to nowsze i bardziej atrakcyjne oferty telewizyjne, a także nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest Android TV. Czym charakteryzuje się ten system? Czy warto w niego inwestować? Staramy się odpowiedzieć na te pytania.

Pojęcie „Android” nie jest nam obce. Najprościej ujmując, to system operacyjny, w który wyposażone są smartfony. System Android ułatwia synchronizację telefonu z innymi urządzeniami, takimi jak laptop bądź tablet, zazwyczaj przy pomocy konta Google. Co istotne, ten system pozwala zainstalować na smartfonie aplikacje ze sklepu Google. To dzięki nim możemy wzbogacić działanie telefonu o dodatkowe funkcje. Jednak system Android umożliwia synchronizacje nie tylko w obrębie komputera czy telefonu. Nowoczesne technologie dotyczą również telewizorów i odtwarzaczy multimedialnych. System Android TV został stworzony właśnie z myślą o tych ostatnich urządzeniach.

Czym wyróżnia się Android TV?

Dzięki systemowi Android TV możemy korzystać z aplikacji i gier, które są dostępne w sklepie Google Store, takich jak na przykład Netflix, YouTube czy Prime Video. Baza aplikacji i gier jest na bieżąco aktualizowana, a programy ulepszane. Do zalet Androida TV zalicza się:

  • prostą i intuicyjną nawigację,
  • wygodne oglądanie seriali dzięki dostępowi do największych platform,
  • wyszukiwanie głosowe,
  • możliwość grania na padzie bądź pilocie, bez konieczności podłączania dodatkowego sprzętu (alternatywa dla konsoli),
  • przesyłanie plików, multimediów i innych treści z telefonu czy laptopa na ekran telewizora.

Z kolei wśród wad można wymienić brak dostępu do niektórych aplikacji z Google Play (choć oferta i tak jest bogata) oraz konieczność posiadania szybkiego łącza internetowego, zwłaszcza podczas oglądania filmów i seriali w wysokiej jakości.

Urządzenia z Android TV

Telewizory z Android TV

Na rynku możemy spotkać coraz więcej telewizorów z systemem Android TV. Przed zakupem takiego urządzenia zwróćmy uwagę na kilka czynników, między innymi klasę energetyczną, przekątną ekranu, rozdzielczość, zastosowaną matrycę, parametry wyświetlania czy ilość złącz HDMI.

Wielu znanych producentów oferuje telewizory z Android TV. Możemy wziąć pod uwagę modele od TCL, zwłaszcza TCL LED 55C7026, który zbiera bardzo dobre opinie. Odbiorniki TCL nie należą do najdroższych, a mimo to mogą pochwalić się dobrymi parametrami. Innymi godnymi zauważenia urządzeniami z wyższej półki są modele od Philips: Philips OLED 55POS9002 i Philips LED 55PUS7303/12.

Przystawki i odtwarzacze multimedialne do telewizora z Android TV

Zdarza się, że nie chcemy wymieniać telewizora na nowszy model z systemem Android TV, ale zależy nam na dodatkowych udogodnieniach i funkcjach. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zakup urządzenia z Android TV – przystawki lub odtwarzacza multimedialnego, które podłącza się do telewizora. Tego typu urządzenia nie tylko współdziałają z każdym odbiornikiem, lecz także są mobilne, dzięki czemu można zabrać je ze sobą w podróż czy na spotkanie ze znajomymi.

Wśród przystawek i odtwarzaczy świetnym wyborem będą takie modele, jak: Xiaomi Mi Box S, Ferguson FBOX ATV, Savio Smart TV Box Premium One oraz Google Chromecast 3. Przed zakupem urządzenia z Android TV sprawdźmy wersję systemu operacyjnego, obsługiwane formaty audio i video, a także maksymalną rozdzielczość obrazu.

Zdj. główne: Jonas Leupe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie i jak zainstalować czujnik dymu i gazu?
Gdzie i jak zainstalować czujnik dymu i gazu?
Czujniki dymu i gazu powinny być zamontowane w odpowiednim miejscu, by mogły prawidłowo działać. Wyjaśniamy, jak należy instalować te urządzenia.
System alarmowy w domu – jakie zalety wynikają z jego posiadania?
System alarmowy w domu – jakie zalety wynikają z jego posiadania?
W dzisiejszych czasach, kiedy przestępstwa kradzieżowe i włamania są coraz bardziej powszechne, posiadanie systemu alarmowego w domu może mieć wiele zalet.
W ciągu tygodnia konsumujemy… 21 g mikroplastiku!
W ciągu tygodnia konsumujemy… 21 g mikroplastiku!
W ciągu tygodnia konsumujemy 21g mikropastiku. Przeczytaj, czym jest to spowodowane.
Ostatnie wpisy