Akcesoria, które warto zakupić do lodówki

Akcesoria, które warto zakupić do lodówki

RTV i AGD
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Większość modeli lodówek oferowanych aktualnie przez producentów jest z pełnym wyposażeniem. Warto jednak jeszcze bardziej usprawnić ich działanie dzięki odpowiednim akcesoriom. Jakie warto kupić?

Filtry do lodówki

Lodówka jest podstawowym wyposażeniem każdego gospodarstwa domowego. Żeby zapewnić jak najwyższą jakość przechowywanych w niej produktów, producenci wyposażyli lodówki w filtry antybakteryjne. Węglowe filtry pozwalają zapobiec rozwojowi bakterii, a to z kolei zwiększa bezpieczeństwo pożywienia i zachowuje jego świeżość na dłuższy czas.

Filtry powietrza do lodówek pozwalają zapobiec nieprzyjemnym połączeniom zapachowym, ale także wyłapują gazy i drobnoustroje znajdujące się w powietrzu. W sklepach dostępne są filtry dedykowane konkretnym modelom lodówek, ale także uniwersalne, które pasują do każdego urządzenia. Takie filtry wystarczają nawet do pół roku.

Warto zakupić także specjalny pochłaniacz zapachów do lodówek. Jego działanie wygląda podobnie – pochłania on zapachy za pomocą aktywnego węgla. Może występować w różnych formach, na przykład w postaci zawieszki czy kostki.

Filtry wody do lodówki, zewnętrzne albo wewnętrzne, pozwalają zadbać o oczyszczoną i zdrową wodę w lodówkach wyposażonych w dystrybutor wody albo kostkarki do lodu. Te ostatnie można także dokupić osobno. Wszystkie z tych akcesoriów można znaleźć w internetowym sklepie Aquamelior.pl.

Akcesoria do sprzątania

Każdą lodówkę należy regularnie myć. Najtrudniej jest wyczyścić zamrażarkę, dlatego też warto kupić zestaw do rozmrażania. Najczęściej jest to spray rozmrażający, mata pochłaniająca wodę i skrobak do lodu. Taki zestaw pozwala wygodnie oczyścić zamrażarkę i lodówkę z lodu, bez większego wysiłku.

Do czyszczenia wnętrza lodówki warto kupić specjalny preparat czyszczący. To skuteczniejsza alternatywa dla wody, której najczęściej używa się do mycia lodówki.

Praktyczne akcesoria

To grupa rzeczy, które nie są niezbędne, ale mogą okazać się bardzo przydatne. Przykładem takiego akcesorium jest termometr do lodówki, który umożliwia sprawdzenie stanu chłodzenia. Do lodówek i zamrażarek oferowane są osobne termometry. Modele są różne – wieszane albo montowane za pomocą przyssawek. W obydwu przypadkach to bardzo wygodne rozwiązanie.

Inną przydatną rzeczą do lodówki jest tacka na kostki lodu

Pojemniki na żywność

Każda lodówka wyposażona jest w szuflady na warzywa i owoce, jednak często niezbędne okazują się dodatkowe pojemniki na żywność. Większość produktów nie powinna leżeć w woreczkach foliowych, bo wtedy szybciej się psuje. Najlepszym rozwiązaniem są szklane pojemniki do lodówki, które są łatwe w czyszczeniu i nie przyjmują zapachów jedzenia. Dostępne są takie modele, których można używać w mikrofalówce albo piekarniku. Produkty pozbawione dostępu tlenu znacznie dłużej zachowują swoją świeżość.

Można kupić także specjalne organizery na żywność, które w łatwy sposób pozwolą zachować porządek w lodówce. Są przezroczyste, więc od razu widać, co znajduje się w środku.

Wkłady do lodówki

Jeżeli jesteś posiadaczem lodówki turystycznej, to akcesorium dla Ciebie. Chłodzące wkłady do lodówki mogą mieć wypełnienie żelowe albo z wodą. Takie wkłady umieszcza się na samym wierzchu. Pozwalają one zdecydowanie dłużej utrzymać niską temperaturę.

To, na jakie akcesoria do lodówki się zdecydujesz, zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb. Kostkarka do lodu nie przyda się każdemu, jednak preparaty do  czyszczenia lodówki i wszelkiego rodzaju filtry mogą okazać się niezbędne.

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać jak najlepsze meble do aranżacji przestrzeni na świeżym powietrzu?
Jak wybrać jak najlepsze meble do aranżacji przestrzeni na świeżym powietrzu?
Odkryj stałe i funkcjonalne meble na świeżym powietrzu, które łączą estetykę i wytrzymałość. Dowiedz się, jak poprawnie wybierać meble do ogrodu, tarasu czy balkonu, aby cieszyć się ich urokiem przez wiele lat.
Program „Mój Prąd” 2021 – co musisz wiedzieć?
Program „Mój Prąd” 2021 – co musisz wiedzieć?
Chcesz skorzystać z rządowego programu „Mój prąd”? Przeczytaj, co powinieneś o nim wiedzieć.
Jak wybrać grzejnik do swojego domu: praktyczne porady i rozważania
Jak wybrać grzejnik do swojego domu: praktyczne porady i rozważania
Zastanawiasz się jaki grzejnik będzie najlepszy dla Twojego domu? Poznaj praktyczne porady i rozważania, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję!
Ostatnie wpisy