728 x 90

Jak poradzić sobie z awarią elektryczną w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak poradzić sobie z awarią elektryczną w domu?

W Twoim domu lub mieszkaniu nastała ciemność, a żadne z urządzeń nie działa? Sprawdź, jak zachować się w takiej sytuacji, aby nie być w przyszłości bezradnym!

Brak prądu w domu to nie lada problem. Współcześnie nie wyobrażamy sobie życia bez elektryczności, w końcu większość urządzeń, z których korzystamy na co dzień, zasilanych jest właśnie przez prąd. Jak więc poradzić sobie w momencie, kiedy w mieszkaniu nastaje ciemność? 

Po pierwsze znajdź przyczynę 

Statystycznie przerwy w dostawach prądu najczęściej spowodowane są tak zwanym wysadzeniem bezpieczników, dlatego też należy sprawdzić je w pierwszej kolejności. Jeśli doszło do ich wyłączenia, należy odłączyć wszelkie urządzenia, gdyż może to świadczyć o tym, że któreś z nich tworzy przeciążenie instalacji. Następnie włączyć ponownie bezpieczniki i po kolei podłączać urządzenia, aż znajdziemy winowajcę awarii. 

Bezpieczniki są ok i co wtedy? 

Jeśli jednak okaże się, że awaria prądu nie dotyczy wyłącznie Twojego mieszkania lub domu, a całej ulicy czy osiedla, taką awarię należy zgłosić do zarządcy lub administratora budynku, a w przypadku domów jednorodzinnych do pogotowia energetycznego, z którym można się skontaktować pod numerem 991. Dzięki temu uzyskasz informacje kiedy szacunkowo zostanie wznowiona dostawa prądu.

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy