Czym jest głośnik multiroom od Google’a?

Czym jest głośnik multiroom od Google’a?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dźwięk multiroom to sieć powiązanych urządzeń, takich jak głośniki czy wzmacniacze, umożliwiających odtwarzanie muzyki we wszystkich pomieszczeniach z centralnego urządzenia, na przykład smartfona lub tabletu. Sprawdzamy, jak działają głośniki multiroom od Google’a.

Kiedyś, by móc słyszeć włączoną muzykę w całym domu, musieliśmy podgłaśniać nasz sprzęt. Na szczęście technologia na tyle się rozwinęła, że dziś korzystamy z wielu udogodnień. Jednym z nich jest system multiroom, dzięki któremu możemy słuchać muzyki w każdym zakątku naszego gniazdka i to bez konieczności kręcenia pokrętłem w sąsiednim pokoju.

Czym charakteryzuje się system multiroom?

System multiroom cechuje się kilkoma zaletami, o których wypada wspomnieć. Przede wszystkim jest bezprzewodowy, więc wystarczy podłączyć wybrane głośniki do zasilania i połączyć z siecią Wi-Fi za pośrednictwem aplikacji – z jej poziomu sterujemy odtwarzaniem. Głośniki ustawiamy swobodnie, w dowolnym, nawet trudno dostępnym miejscu i słuchamy muzyki wszędzie, gdzie chcemy.

Co ważne, system multiroom jest modułowy, a to oznacza, że rozbudowujemy go według własnych potrzeb i w zależności od funduszy. Na początek wystarczą dwa głośniki, z czasem możemy dokupować kolejne urządzenia i sterować nimi za pomocą tej samej aplikacji.

System multiroom wiąże się z wieloma świetnymi rozwiązaniami. Dzięki aplikacji możliwe jest jednoczesne odtwarzanie różnych utworów w wielu pokojach. Taka opcja jest szczególnie przydatna, gdy każdy z domowników ma inny gust.

Przyjrzyjmy się dwóm modelom głośników od Google’a i sprawdźmy, co mają do zaoferowania.

Głośnik multiroom Google Home Hub

Głośnik multiroom Google Home Hub cechuje się intuicyjną obsługą, z którą poradzą sobie także osoby bez doświadczenia. Producent zapewnia, że sprzęt wykonano ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, dzięki czemu głośnik został przystosowany do intensywnej eksploatacji i posłuży przez wiele lat. Podstawa jest solidna i stabilna, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko przypadkowego zrzucenia

Urządzenie posiada ekran dotykowy, czytelny wyświetlacz i umożliwia komunikację głosową. Nie musimy ręcznie wpisywać pytania, wystarczy, że zadamy je na głos, a po chwili otrzymamy odpowiedź.

Głośnik Google Home Hub bezproblemowo połączymy (poprzez technologie Bluetooth i Wi-Fi) z innymi urządzeniami, na przykład kamerami zewnętrznymi bądź systemem bezpieczeństwa domowego.

Wzrok przyciąga również modernistyczny design głośnika. Dzięki neutralnemu kolorowi urządzenie pasuje do większości aranżacji albo wpasowuje się w otoczenie.

Głośnik multiroom Google Nest Audio

Głośnik multiroom Google Nest Audio, podobnie jak wyżej opisany model, umożliwia komunikację głosową. Możemy nie tylko poprosić o włączenie muzyki, lecz także zapytać Google o pogodę, wiadomości i wynik ostatniego meczu, włączyć światła i ogrzewanie. Z pewnością przydatnym udogodnieniem jest wbudowana ochrona prywatności. W głośniku multiroom Google Nest Audio mamy możliwość usunięcia historii Asystenta.

Urządzenie jest łatwe w konfiguracji i współpracuje z innymi głośnikami oraz wyświetlaczami Nest, a także z pozostałymi zgodnymi głośnikami i sprzętem obsługującym Chromecast. Ciekawą funkcją jest ponadto nadawanie wiadomości na każdym głośniku Nest w domu, tak aby wszyscy domownicy mogli być ze sobą w kontakcie.

Zdj. główne: Kyle Johnston/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy goście powinni korzystać z tej samej sieci WiFi co Ty?
Czy goście powinni korzystać z tej samej sieci WiFi co Ty?
Czy powinniśmy udostępniać Internet gościom? Kwestię dzielenia Wi-Fi można łatwo rozwiązać.
Meble, które ułatwią Ci przechowywanie rzeczy w mieszkaniu
Meble, które ułatwią Ci przechowywanie rzeczy w mieszkaniu
Brak odpowiedniej organizacji w przechowywaniu rzeczy sprawia, że w mieszkaniu szybko robi się bałagan. Sprawdź, jak za pomocą mebli szybko zapanować nad tym chaosem.
Ogrzewanie pelletowe – inwestycja na lata
Ogrzewanie pelletowe – inwestycja na lata
Ogrzewanie pelletowe to coraz popularniejsze rozwiązanie w Polsce. Jest to ekologiczna, oszczędna i wygodna forma ogrzewania, która może przynieść wiele korzyści użytkownikom. W artykule przedstawimy zalety ogrzewania pelletowego oraz omówimy, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas decyzji o inwestycji w ten rodzaj ogrzewania.
Ostatnie wpisy