Czym jest głośnik multiroom od Google’a?

Czym jest głośnik multiroom od Google’a?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dźwięk multiroom to sieć powiązanych urządzeń, takich jak głośniki czy wzmacniacze, umożliwiających odtwarzanie muzyki we wszystkich pomieszczeniach z centralnego urządzenia, na przykład smartfona lub tabletu. Sprawdzamy, jak działają głośniki multiroom od Google’a.

Kiedyś, by móc słyszeć włączoną muzykę w całym domu, musieliśmy podgłaśniać nasz sprzęt. Na szczęście technologia na tyle się rozwinęła, że dziś korzystamy z wielu udogodnień. Jednym z nich jest system multiroom, dzięki któremu możemy słuchać muzyki w każdym zakątku naszego gniazdka i to bez konieczności kręcenia pokrętłem w sąsiednim pokoju.

Czym charakteryzuje się system multiroom?

System multiroom cechuje się kilkoma zaletami, o których wypada wspomnieć. Przede wszystkim jest bezprzewodowy, więc wystarczy podłączyć wybrane głośniki do zasilania i połączyć z siecią Wi-Fi za pośrednictwem aplikacji – z jej poziomu sterujemy odtwarzaniem. Głośniki ustawiamy swobodnie, w dowolnym, nawet trudno dostępnym miejscu i słuchamy muzyki wszędzie, gdzie chcemy.

Co ważne, system multiroom jest modułowy, a to oznacza, że rozbudowujemy go według własnych potrzeb i w zależności od funduszy. Na początek wystarczą dwa głośniki, z czasem możemy dokupować kolejne urządzenia i sterować nimi za pomocą tej samej aplikacji.

System multiroom wiąże się z wieloma świetnymi rozwiązaniami. Dzięki aplikacji możliwe jest jednoczesne odtwarzanie różnych utworów w wielu pokojach. Taka opcja jest szczególnie przydatna, gdy każdy z domowników ma inny gust.

Przyjrzyjmy się dwóm modelom głośników od Google’a i sprawdźmy, co mają do zaoferowania.

Głośnik multiroom Google Home Hub

Głośnik multiroom Google Home Hub cechuje się intuicyjną obsługą, z którą poradzą sobie także osoby bez doświadczenia. Producent zapewnia, że sprzęt wykonano ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, dzięki czemu głośnik został przystosowany do intensywnej eksploatacji i posłuży przez wiele lat. Podstawa jest solidna i stabilna, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko przypadkowego zrzucenia

Urządzenie posiada ekran dotykowy, czytelny wyświetlacz i umożliwia komunikację głosową. Nie musimy ręcznie wpisywać pytania, wystarczy, że zadamy je na głos, a po chwili otrzymamy odpowiedź.

Głośnik Google Home Hub bezproblemowo połączymy (poprzez technologie Bluetooth i Wi-Fi) z innymi urządzeniami, na przykład kamerami zewnętrznymi bądź systemem bezpieczeństwa domowego.

Wzrok przyciąga również modernistyczny design głośnika. Dzięki neutralnemu kolorowi urządzenie pasuje do większości aranżacji albo wpasowuje się w otoczenie.

Głośnik multiroom Google Nest Audio

Głośnik multiroom Google Nest Audio, podobnie jak wyżej opisany model, umożliwia komunikację głosową. Możemy nie tylko poprosić o włączenie muzyki, lecz także zapytać Google o pogodę, wiadomości i wynik ostatniego meczu, włączyć światła i ogrzewanie. Z pewnością przydatnym udogodnieniem jest wbudowana ochrona prywatności. W głośniku multiroom Google Nest Audio mamy możliwość usunięcia historii Asystenta.

Urządzenie jest łatwe w konfiguracji i współpracuje z innymi głośnikami oraz wyświetlaczami Nest, a także z pozostałymi zgodnymi głośnikami i sprzętem obsługującym Chromecast. Ciekawą funkcją jest ponadto nadawanie wiadomości na każdym głośniku Nest w domu, tak aby wszyscy domownicy mogli być ze sobą w kontakcie.

Zdj. główne: Kyle Johnston/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy meble tapicerowane wyciszają wnętrze?
Czy meble tapicerowane wyciszają wnętrze?
Warto wybrać meble tapicerowane, które pozwolą na wyciszenie wnętrza. Więcej na ich temat dowiesz się w artykule.
Recykling a nowoczesne technologie – zobacz innowacyjne urządzenia
Recykling a nowoczesne technologie – zobacz innowacyjne urządzenia
Dowiedz się, na czym polega recykling i jakie urządzenia są wykorzystywane!
Żyrandol do kuchni jako praktyczny element dekoracyjny! Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
Żyrandol do kuchni jako praktyczny element dekoracyjny! Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
Kuchnia jest sercem każdego domu. To miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki, spędzamy czas z rodziną i przyjmujemy gości. Dlatego tak ważne jest odpowiednie oświetlenie, które pozwoli nam korzystać z przestrzeni kuchennej w pełni.
Ostatnie wpisy