728 x 90

Czym są promienniki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czym są promienniki?

Poznaj nowoczesny sposób na ogrzewanie pomieszczeń, jakim są promienniki podczerwieni! Sprawdź, na czym polega ich działanie i w jaki sposób mogą być zasilane!

Współcześnie wyróżnia się wiele metod ogrzewania domów i mieszkań. Jedną z nich jest zastosowanie promienników podczerwieni, które określane są jako wygodny, ekologiczny oraz bezpieczny dla zdrowia sposób na uzyskanie odpowiedniej temperatury we wnętrzach. Czym więc są dokładnie promienniki i jak działają? 

Jak działają promienniki podczerwieni? 

Promienniki to urządzenia, które mają za zadanie przetworzyć energię elektryczną w promieniowanie podczerwone generujące ciepło. Najczęściej stosowane są one w pomieszczeniach dużej wysokości, gdzie zamontowane pod sufitem, wymuszają kierunek przepływu ciepła ku dołowi. 

Najprostsze promienniki swoje działanie opierają na elektrycznej grzałce, rozgrzewającej się do kilkuset stopni Celsjusza. Dzięki temu ich powierzchnia emituje nośnik ciepła pod postacią bezpiecznych dla ludzi i zwierząt fal podczerwonych. 

Modele promienników podczerwieni

Promienniki można podzielić na dwie kategorie. Pierwszym z nich jest materiał, z jakiego są one wykonane. W związku z tym wyróżnia się promienniki metalowe, ceramiczne, w postaci paneli grzewczych lub żarówek. W zależności od tego, w jaki sposób są one zasilane, wyróżnia się natomiast promienniki gazowe, elektryczne oraz wodne. 

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy