Czym są promienniki?

Czym są promienniki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie wyróżnia się wiele metod ogrzewania domów i mieszkań. Jedną z nich jest zastosowanie promienników podczerwieni, które określane są jako wygodny, ekologiczny oraz bezpieczny dla zdrowia sposób na uzyskanie odpowiedniej temperatury we wnętrzach. Czym więc są dokładnie promienniki i jak działają? 

Jak działają promienniki podczerwieni? 

Promienniki to urządzenia, które mają za zadanie przetworzyć energię elektryczną w promieniowanie podczerwone generujące ciepło. Najczęściej stosowane są one w pomieszczeniach dużej wysokości, gdzie zamontowane pod sufitem, wymuszają kierunek przepływu ciepła ku dołowi. 

Najprostsze promienniki swoje działanie opierają na elektrycznej grzałce, rozgrzewającej się do kilkuset stopni Celsjusza. Dzięki temu ich powierzchnia emituje nośnik ciepła pod postacią bezpiecznych dla ludzi i zwierząt fal podczerwonych. 

Modele promienników podczerwieni

Promienniki można podzielić na dwie kategorie. Pierwszym z nich jest materiał, z jakiego są one wykonane. W związku z tym wyróżnia się promienniki metalowe, ceramiczne, w postaci paneli grzewczych lub żarówek. W zależności od tego, w jaki sposób są one zasilane, wyróżnia się natomiast promienniki gazowe, elektryczne oraz wodne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto mieć telefon stacjonarny w domu?
Czy warto mieć telefon stacjonarny w domu?
Czy pamiętasz telefony stacjonarne? Kiedyś taki aparat był dostępny w każdym domu, teraz to sporadyczne przypadki. Zobacz, dlaczego jednak warto mieć stacjonarny telefon i nadal z niego korzystać.
Czujniki do smart domu
Czujniki do smart domu
Nowości technologiczne są coraz bliżej nas – coraz więcej osób może pozwolić sobie na budowę i posiadanie inteligentnych domów. Jeżeli sam o takim marzysz, koniecznie sprawdź, jakie czujniki powinny się w nim znaleźć!
Płyta gazowa: Wszechstronny wybór dla Twojej kuchni
Płyta gazowa: Wszechstronny wybór dla Twojej kuchni
Płyta gazowa: Wybierz efektywne i wszechstronne rozwiązanie do gotowania w Twojej kuchni!
Ostatnie wpisy