Jak urządzić korytarz w mieszkaniu?

Jak urządzić korytarz w mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Dotyczy to nie tylko relacji międzyludzkich, ale także Twojego domu. Prawdopodobnie pierwszym pomieszczeniem, które zobaczą goście, jest korytarz. Jak sprawić, żeby prezentował się efektownie? Pomysły na jego aranżację znajdziesz w naszym artykule!

Wąski korytarz – jak powiększyć go wizualnie?

Pierwszym rozwiązaniem, jest pomalowanie ścian wąskiego korytarza w neutralnym kolorem farby. Biały, jasnoniebieski lub szary odcień powiększą optycznie przestrzeń, mocno odbijając światło, zarówno naturalne, jak i sztuczne. 

Być może w Twoim korytarzu znajduje się okno. Grube zasłony mogą niepotrzebnie ograniczyć dostęp do światła i sprawić, że witryna będzie zasłonięta. Żeby wykorzystać potencjał okna, warto zdecydować się na drewniane żaluzje. Nie ograniczają powierzchni szyby, a także okolic ościeżnicy i przepuszczają światło. 

Ważnym elementem jest też posadzka. Dobrym pomysłem będzie drewniana powierzchnia lub płytki ceramiczne. Sprawią, że korytarz będzie wyglądał znacznie przestronniej niż w rzeczywistości. Żeby jego wnętrze nie było zbyt zimne, można dobrać do płytek lub paneli efektowne chodniki sznurkowe. Wniosą dozę przytulności do wnętrza, a ze względu na niskie runo splotu nie „wypełnią” wizualnie przestrzeni. 

Korytarz średniej wielkości – jak go upiększyć?

Jeżeli korytarz ma nieco większą powierzchnię, stwarza to większe pole do popisu. Dobrym pomysłem będzie postawienie na przytulność wnętrza. Sprawdzi się do tego wykładzina ze średnim runem. 

Włókna dywanu o takiej wysokości zapewniają odporność na brud i zanieczyszczenia z zewnątrz. Można z ich powierzchni w prosty sposób usunąć sierść zwierząt, a także plamy. W sklepach nie brakuje sprawdzonych środków konserwacyjnych dla takich wykładzin. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to warto zdecydować się na odcień beżowy, jasno-brązowy lub ciemnozielony. Wprowadzi to wiele ciepła do wnętrza i otworzy drogę do uzupełnienia go w praktyczne i efektownie wyglądające meble.

Idealnym połączeniem będzie zestawienie miękkiej wykładziny w stonowanym kolorze z drewnianymi elementami wyposażenia. Materiał o głębokim odcieniu podkreśli przytulność wnętrza, a także ukryje ewentualne zabrudzenia, czy zadrapania. Drewniane meble wyróżniają się również długą żywotnością. Warto zastanowić się też nad dokupieniem dodatkowej wycieraczki i podstawki do buty, co zredukuje ilość brudu przenoszącego się na wykładzinę. Całość uzupełni chodnik shaggy, który jest wyjątkowo miękki.

Duży korytarz – wykorzystaj potencjał pomieszczenia

Jeżeli posiadasz duży korytarz, to właściwym pomysłem będzie podkreślenie jego rozmiaru. Sprawdzi się przy tym podłoga z paneli drewnianych lub płytek ceramicznych. Podobnie jak w przypadku małego korytarza, powiększy to wizualnie przestrzeń.
Pomieszczenie można uzupełnić o meble łączące w sobie elementy drewniane i metalowe, a także rośliny z przepastnym listowiem. Sprawdzą się kwiaty w dużych doniczkach o imponującym wyglądzie, na przykład Szeflera, Figowiec lub Filodendron. Całość można uzupełnić w egzotyczne akcenty, na przykład chodniki orientalne. Tak zaaranżowana przestrzeń zachwyci każdego, kto przekroczy próg korytarza.

Fot.: Get Lost Mike/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich urządzeń nie może zabraknąć w inteligentnym domu?
Jakich urządzeń nie może zabraknąć w inteligentnym domu?
Nowoczesne technologia wkroczyła do naszej codzienności i staje się nieodłącznym elementem nowoczesnych domów. Jakich rozwiązań nie może więc w nich zabraknąć?
Własne biuro – jak je urządzić?
Własne biuro – jak je urządzić?
Doradzamy, w co wyposażyć biuro w domu.
Co zrobić po włamaniu do domu?
Co zrobić po włamaniu do domu?
Włamanie do naszego domu to jedna z najbardziej stresujących sytuacji, której wszyscy chcielibyśmy uniknąć. Jeśli padniemy ofiarą takiego przestępstwa, jakie kroki powinniśmy podjąć?
Ostatnie wpisy