Zalety posiadania pompy ciepła w domu

Zalety posiadania pompy ciepła w domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach możesz wybierać spośród wielu różnych metod ogrzewania domu. Jedną z nich jest pompa ciepła. Jest to bardzo popularna obecnie metoda, która przyniesie Tobie i Twojemu nowemu domowi wiele korzyści. Jakie są zalety posiadania pompy ciepła w domu? Dowiedz się!

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest relatywnie nowym rozwiązaniem na rynku. Wiele osób nie wie więc, czym dokładnie jest pompa ciepła oraz jak działa. Przychodzimy z pomocą!

Pompa ciepła to nowoczesne i bardzo ekologiczne urządzenie, które umożliwia ogrzewanie domu. Korzysta ona z zasobów naturalnych, czyli tak zwanych odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu jest w pełni przyjazna i bezpieczna zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska. Pompy mogą bowiem korzystać z ciepła geotermalnego, ciepła wód gruntowych i powierzchniowych oraz ciepła powietrza. Co więcej, pompy ciepła są także w stanie przekształcić zimno w ciepło i odwrotnie. 

Pompy ciepła korzystające z ciepła geotermalnego, jak sama nazwa wskazuje, pobierają energię z gruntu. Czasami nazywa się je także solankowymi czy glikolowymi. Pompy wodne natomiast pobierają energię z wód gruntowych, chociaż zdarzają się również modele urządzeń, które pobierają energię ze zbiorników wodnych takich jak na przykład stawy. Zaś ostatni typ pompy, czyli pompa powietrzna, pobiera energię z powietrza na zewnątrz budynku. 

Należy jednak pamiętać, że bez względu na to, czy zdecydujesz się na pompę gruntową, wodną, czy też powietrzną, wszystkie te urządzenia działają na tej samej zasadzie. Jak więc pompa produkuje ciepło? Przemiany termodynamicznych zachodzące w pompie powodują, że czynnik o specjalnie dobranych parametrach ma zdolność odbierania energii z dolnego źródła i przekazywania jej w postaci ciepła do instalacji grzewczej budynku.

Zalety pompy ciepła

Posiadanie pompy ciepła w swoim domu niesie za sobą mnóstwo korzyści. Przede wszystkim jest ona w pełni ekologiczna, a co za tym idzie, także w pełni bezpieczna. Dzięki używaniu pompy ciepła będziesz w stanie zmniejszyć ilość produkowanego dwutlenku węgla oraz zredukować emisję gazów cieplarnianych. Dodatkową zaletą pompy ciepła jest fakt, że posiada ona najwyższą klasę energetyczną zarówno wśród urządzeń grzewczych, jak i urządzeń do podgrzewania wody. Ponadto decydując się na montaż tego urządzenia, możesz liczyć na dofinansowanie do pomp ciepła.

Jeśli uważasz, że idealnym rozwiązaniem dla Twojego domu są nowoczesne pompy ciepła Warszawa jest miejscem, gdzie znajdziesz specjalistów, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Fot.: Sigmund/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ekogroszek: Czym jest i jakie są jego zalety?
Ekogroszek: Czym jest i jakie są jego zalety?
Ekogroszek — ekologiczne paliwo stałe z wysoką wydajnością energetyczną. Odkryj zalety i inwestuj w przyszłość ogrzewania!
Jakich urządzeń nie może zabraknąć w inteligentnym domu?
Jakich urządzeń nie może zabraknąć w inteligentnym domu?
Nowoczesne technologia wkroczyła do naszej codzienności i staje się nieodłącznym elementem nowoczesnych domów. Jakich rozwiązań nie może więc w nich zabraknąć?
Wymiana powietrza w domu energooszczędnym
Wymiana powietrza w domu energooszczędnym
Dowiedz się więcej na temat wymiany powietrza i sprawdź, co pozwoli Ci osiągnąć większą energooszczędność w Twoim domu.
Ostatnie wpisy