Artykuł sponsorowany
Woda utrzymująca się w gruncie jest ogromną przeszkodą dla budowy oraz niemałym problemem dla właściciela działki. Na szczęście na rynku funkcjonuje wiele rozwiązań, które pomagają się jej pozbyć. Jakich urządzeń można użyć w tym celu? Z tego artykułu dowiesz się, jak usunąć wodę z gruntu.
Z nadmiarem wody na działce można spotkać się z wielu powodów, jednak najczęstszym problemem jest słaba przepuszczalność gruntu w czasie ulewnych deszczów, czy też wiosennych roztopów. Należy przy tym pamiętać, że zalegająca woda to nie tylko kałuże czy zastoiny wodne, ale również wysokie nawilżenie wierzchniej warstwy gruntu, które znacząco zmniejszają jego nośność. Taki problem może dotyczyć zarówno całej działki, jak i jej poszczególnych fragmentów oraz może skutecznie zatrzymać wszelkie prace budowlane. Jak więc pozbyć się wody z placu budowy?
Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wody z działki, na której masz zamiar rozpocząć prace budowlane, jest wypompowanie jej. Jednak jakimi maszynami oraz urządzeniami możesz to zrobić?
Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się wody jest wykorzystanie do tego pompy szlamowej. Taki rodzaj pompy używany jest między innymi przez ekipy Straży Pożarnej do likwidacji zalań. Należy przy tym pamiętać, że urządzenie powinno być wyposażone w filtr wstępny lub rozdrabniacz, a jego wirnik powinien być stalowy lub aluminiowy. Nie zapominaj też, że wydajność pompy, poza jej parametrami, takimi jak ilość litrów pompowana w ciągu jednej minuty oraz wysokość, na jaką może pompować wodę, jest zależna od długości i średnicy węży odprowadzających wodę.
Możesz mieć pewność, że pompa będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi pozbycie się wody z gruntu. Jeśli zmagasz się z takim problemem i poszukujesz urządzenia, które Ci pomoże, to koniecznie odwiedź stronę https://hamer.pl/wynajem-pomp-zatapialnych/.
Warto wiedzieć, że oprócz wyboru sprzętu do wypompowania wody, jest jeszcze kilka kwestii, o które należy zadbać. Jakich?
Przede wszystkim należy pamiętać o kwestiach prawnych. W świetle prawa wody gruntowe i opadowe nie mogą być przemieszczane na sąsiednie działki. Dlatego też odprowadzenie zalegającej wody wymaga wcześniejszego uzyskania pozwolenia. Jeżeli natomiast odprowadzasz wodę w obrębie własnej działki, to możesz zdecydować się na wypompowanie jej do studni lub ewentualnie oczka wodnego.
Fot.: Troy Mortier/unsplash.com