728 x 90

Artykuł sponsorowany

Jak rozlokować oświetlenie w mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak rozlokować oświetlenie w mieszkaniu?

Projektujesz nowe mieszkanie? Nie zapomnij o zaplanowaniu oświetlenia, które uzupełni Twoją aranżację!

Masz możliwość samodzielnego stworzenia projektu oświetlenia do swojego mieszkania? Koniecznie skorzystaj z tej możliwości i zaprojektuj wymarzony apartament w zgodzie ze swoim gustem!

Stwórz przytulne wnętrza

Pamiętaj, że oświetlenie ma ogromny wpływ na to, jak będą odbierane Twoje pomieszczenia. Charakter aranżacji tworzą nie tylko meble i kolory, ale również odpowiedni światłocień. Jeśli chcesz, żeby w Twoich czterech kątach panował pogodny i przytulny nastrój, koniecznie dobierz żyrandole i lampy z myślą o ostatecznym wystroju. Świetnie sprawdzi się lampa wisząca z abażurem w ciepłym, dopasowanym do aranżacji kolorze – na przykład biała lub pudroworóżowa. Zadbaj również o to, żeby zainstalowana w niej żarówka dawała żółte światło, które optycznie zaokrągli ostre krawędzie i nada wnętrzu dodatkowej miękkości. Jeśli projektowanym pokojem jest sypialnia, warto rozważyć również dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów – mogą być z przydymionego szkła, dzięki czemu zapalenie ich bez górnego światła pomoże w stworzeniu romantycznej atmosfery.

Co z salonem?

Salon to z pewnością najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym mieszkaniu. To w nim spędzasz czas z bliskimi i przyjaciółmi, zapraszasz gości czy przebywasz w ciągu dnia. Zadbaj o to, żeby to pomieszczenie tętniło pozytywną energią, ale pamiętaj, żeby nie przesadzić: kolory i dekoracje nie powinny być zbyt przytłaczające. W stworzeniu odpowiedniego wrażenia z pewnością pomogą eleganckie lampy do salonu, wykorzystujące na przykład pozłacane elementy. Tutaj również możesz postawić na żarówki emitujące żółte światło, dzięki czemu bez wątpienia stworzysz wystrój łączący w sobie elementy elegancji, luksusu i przytulnej, domowej atmosfery.

Nie zapomnij o oświetleniu zewnętrznym

Granice pomieszczeń to jeszcze nie koniec Twojego lokum. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w bloku, czy w domu jednorodzinnym, oświetlenie zewnętrzne jest ważną częścią projektu. Zadbaj o to, żeby Twój balkon i taras zostały wyposażone w dobre lampy lub naświetlacze ledowe, dzięki czemu będziesz mógł spędzać wieczorami czas na świeżym powietrzu. Wygodnym rozwiązaniem mogą okazać się urządzenia z czujnikiem ruchu, reagujące na Twoją obecność na balkonie.

Zdj. główne: Dil/unsplash.com

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy