Nowe technologie, które ułatwią Ci życie w domu

Nowe technologie, które ułatwią Ci życie w domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne technologie na dobre zawitały już do wielu polskich domów. Teraz Twoje codzienne obowiązki ułatwią, a nawet całkowicie wykonają za Ciebie urządzenia typu smart. Poznaj te, które okazują się szczególnie przydatnymi gadżetami w domu.

Teraz jednym kliknięciem z miejsca pracy wyłączysz światło, odsłonisz rolety czy uruchomisz pralkę w swoim domu. Centrum dowodzenia zlokalizowane w Twoim telefonie jest już domeną wielu nowoczesnych domów typu smart. Jakie urządzenia sprawią, że i Twój dom stanie się inteligenty, a codzienne obowiązki znacznie łatwiejsze? Poznaj 5 znakomitych technologicznych rozwiązań dla Twojego domu.

1. Smart Lock – otwieranie drzwi bez kluczy

Problem z gubieniem kluczy czy odnajdywaniem ich w przepastnej torbie możesz już wykreślić ze swojej codzienności. Inteligenty zamek pozwoli Ci otwierać drzwi do domu bez użycia klucza. Za pomocą aplikacji w telefonie, pilota lub dotykowego panelu z łatwością otworzysz drzwi wejściowe do domu, a także bramę czy furtkę.

2. Bezdotykowa obsługa sprzętów – działaj sprawnie i wygodnie

Uruchamianie strumienia wody w kuchni i w łazience czy włączanie światła bezdotykowo zdecydowanie ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie. Pomyśl o szukaniu włącznika światła w środku nocy w drodze do toalety albo odkręcaniu wody rękoma ubrudzonymi właśnie wyrabianym ciastem – teraz domowe urządzenia dzięki wbudowanym czujnikom zareagują na Twój ruch, co pozwoli Ci z łatwością nimi sterować.

3. Smart AGD – świeża kawa bez wstawania z łóżka?

Czy poranna kawa może zaparzyć się sama? Teraz to możliwe! Dzięki inteligentnym urządzeniom AGD świeżą kawę zaparzysz, jeszcze będąc w łóżku za pomocą jednego kliknięcia w swoim smartfonie. Zapomniałaś nastawić pralkę? Teraz to nie problem – inteligentną pralkę sterowaną przez Wi-Fi uruchomisz przez aplikację, będąc w miejscu pracy.

4. Pełna kontrola w jednym urządzeniu

Sterowanie roletami, włączanie świateł na podjeździe do domu, otwieranie bramy garażowej – to tylko niektóre z możliwości, jakie oferują obecne systemy smartdom. Całe centrum dowodzenia i kontroli nad Twoim domem może znaleźć się teraz w Twoim smartfonie. Co więcej, jeżeli życzysz sobie mieć także oko na całość swojej posesji, kiedy jesteś poza domem, widok z zainstalowanych na placu kamer także możesz mieć w telefonie.

5. Posprzątaj dom jednym kliknięciem

Teraz posprzątasz dom, leżąc na kanapie, a właściwie zrobi to za Ciebie inteligenty, bezprzewodowy odkurzacz. Nowoczesne odkurzacze są wykonane tak, aby zmieścić się pod kanapą, fotelem czy komodą. Co więcej, wyczuwają krawędzie i pracują tak cicho, że w trakcie sprzątania domu możesz zrelaksować się z dobrą książką.

Zdj. główne: BENCE BOROS/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sposoby na pozbycie się szkodników z ogrodu i wnętrz
Sposoby na pozbycie się szkodników z ogrodu i wnętrz
Szukasz sposobów na skuteczną walkę ze szkodnikami? Wypróbuj koniecznie te rozwiązania!
Oculus Rift, czyli wirtualna rzeczywistość do wynajęcia
Oculus Rift, czyli wirtualna rzeczywistość do wynajęcia
Oculus VR pokonał kolejne technologiczne bariery, umożliwiając graczom swobodne poruszanie się w sferze wirtualnej rzeczywistości.
Czujnik zalania i wycieku wody – gdzie się przyda?
Czujnik zalania i wycieku wody – gdzie się przyda?
Czujnik zalania i wycieku wody to niezastąpiony sprzęt w każdym domu. Poznaj zalety tego rozwiązania, zainwestuj w system detekcji wycieku wody. Dzięki temu ochronisz swoje mienie przed zniszczeniem!
Ostatnie wpisy