Nowe technologie, które ułatwią Ci życie w domu

Nowe technologie, które ułatwią Ci życie w domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne technologie na dobre zawitały już do wielu polskich domów. Teraz Twoje codzienne obowiązki ułatwią, a nawet całkowicie wykonają za Ciebie urządzenia typu smart. Poznaj te, które okazują się szczególnie przydatnymi gadżetami w domu.

Teraz jednym kliknięciem z miejsca pracy wyłączysz światło, odsłonisz rolety czy uruchomisz pralkę w swoim domu. Centrum dowodzenia zlokalizowane w Twoim telefonie jest już domeną wielu nowoczesnych domów typu smart. Jakie urządzenia sprawią, że i Twój dom stanie się inteligenty, a codzienne obowiązki znacznie łatwiejsze? Poznaj 5 znakomitych technologicznych rozwiązań dla Twojego domu.

1. Smart Lock – otwieranie drzwi bez kluczy

Problem z gubieniem kluczy czy odnajdywaniem ich w przepastnej torbie możesz już wykreślić ze swojej codzienności. Inteligenty zamek pozwoli Ci otwierać drzwi do domu bez użycia klucza. Za pomocą aplikacji w telefonie, pilota lub dotykowego panelu z łatwością otworzysz drzwi wejściowe do domu, a także bramę czy furtkę.

2. Bezdotykowa obsługa sprzętów – działaj sprawnie i wygodnie

Uruchamianie strumienia wody w kuchni i w łazience czy włączanie światła bezdotykowo zdecydowanie ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie. Pomyśl o szukaniu włącznika światła w środku nocy w drodze do toalety albo odkręcaniu wody rękoma ubrudzonymi właśnie wyrabianym ciastem – teraz domowe urządzenia dzięki wbudowanym czujnikom zareagują na Twój ruch, co pozwoli Ci z łatwością nimi sterować.

3. Smart AGD – świeża kawa bez wstawania z łóżka?

Czy poranna kawa może zaparzyć się sama? Teraz to możliwe! Dzięki inteligentnym urządzeniom AGD świeżą kawę zaparzysz, jeszcze będąc w łóżku za pomocą jednego kliknięcia w swoim smartfonie. Zapomniałaś nastawić pralkę? Teraz to nie problem – inteligentną pralkę sterowaną przez Wi-Fi uruchomisz przez aplikację, będąc w miejscu pracy.

4. Pełna kontrola w jednym urządzeniu

Sterowanie roletami, włączanie świateł na podjeździe do domu, otwieranie bramy garażowej – to tylko niektóre z możliwości, jakie oferują obecne systemy smartdom. Całe centrum dowodzenia i kontroli nad Twoim domem może znaleźć się teraz w Twoim smartfonie. Co więcej, jeżeli życzysz sobie mieć także oko na całość swojej posesji, kiedy jesteś poza domem, widok z zainstalowanych na placu kamer także możesz mieć w telefonie.

5. Posprzątaj dom jednym kliknięciem

Teraz posprzątasz dom, leżąc na kanapie, a właściwie zrobi to za Ciebie inteligenty, bezprzewodowy odkurzacz. Nowoczesne odkurzacze są wykonane tak, aby zmieścić się pod kanapą, fotelem czy komodą. Co więcej, wyczuwają krawędzie i pracują tak cicho, że w trakcie sprzątania domu możesz zrelaksować się z dobrą książką.

Zdj. główne: BENCE BOROS/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie dronów w pielęgnacji i aranżacji przestrzeni zielonych
Zastosowanie dronów w pielęgnacji i aranżacji przestrzeni zielonych
Odkryj nowoczesne technologie służące poprawie pielęgnacji i aranżacji przestrzeni zielonych. Wykorzystanie dronów staje się coraz popularniejsze, poznaj zalety tego rozwiązania.
Co przyda się w garażu
Co przyda się w garażu
Przeczytaj, jakie narzędzia i akcesoria warto mieć w garażu i stwórz wielofunkcyjną przestrzeń, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb.
Podcasty naukowe – co warto słuchać?
Podcasty naukowe – co warto słuchać?
Podcasty naukowe, czyli czego warto słuchać, by dowiedzieć się więcej o świecie!
Ostatnie wpisy