Gadżety do domu dla alergików

Gadżety do domu dla alergików

RTV i AGD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Alergia jest coraz większym problemem społecznym. Z jej powodu mogą cierpieć nawet niemowlęta. Jakich gadżetów nie powinno zabraknąć w domu alergika?

Odkurzacz z filtrem HEPA

Dzięki rozwojowi technologii filtr HEPA można znaleźć już niemal w każdym odkurzaczu i oczyszczaczu powietrza. Filtr ten wychwytuje cząstki niewidoczne gołym okiem m.in. takie jak roztocza, zarodniki pleśni czy łupież. Wykonany jest z ułożonych bardzo gęsto włókien szklanych, dzięki czemu różne cząsteczki są bardzo szybko zatrzymywane i nie krążą ponownie w powietrzu.

Odkurzacze z wbudowanym filtrem HEPA poprawiają komfort życia, zapobiegając atakom alergii i astmy. Codzienne odkurzanie odkurzaczem z takim filtrem oczyszcza odkurzaną powierzchnię z 99,7% cząstek o wielkości 0,3 mikrona.

Nawilżacz powietrza – must-have każdego alergika

Prawidłowy poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu jest bardzo ważny do ograniczenia ilości roztoczy. Zbyt suche powietrze powoduje podrażnienie błony śluzowej gardła i nosa, nasilając tym samym objawy alergii. Może również prowadzić do trudnej do wyleczenia infekcji zatok. Gdy powietrze w pomieszczeniu jest za suche, organizm zmuszony jest do zwiększenia produkcji śluzu, co jest bardzo niebezpieczne dla osób cierpiących na astmę.

Kupując nawilżacz powietrza, warto wybrać model z wbudowanym higrometrem. Dzięki temu można kontrolować poziom wilgotności powietrza. Podczas używania nawilżacza należy pamiętać o regularnej zmianie filtra. Jeśli będzie za rzadko zmieniany, to może pojawić się na nim pleśń.

Jonizator – niezbędny dla alergików

Jonizatory są niezbędnym urządzeniem dla alergików, ponieważ emitują jony ujemne, które są bardzo ważne w obniżaniu histaminy (organiczny związek chemiczny, który wywołuje w organizmie objawy alergiczne). Jony ujemne usuwają również z powietrza cząstki, które mogą wywoływać alergię.

>> Zobacz też: Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać? Czy warto?

Mop parowy

Mop parowy powinien znaleźć się w domu każdego alergika, ponieważ niektóre środki chemiczne do mycia podłóg podrażniają delikatną błonę śluzową gardła i nosa. Mop parowy skutecznie zmywa oraz usuwa wszystkie bakterie, nie nasilając objawów alergii.

Można nim wyczyścić również dywany, materace, pościel i tapicerkę, dzięki temu można utrzymać wolne od alergenów środowisko. Roztocza lubią wilgoć i żywią się martwymi komórkami skóry, co stanowi bardzo duże zagrożenie dla alergików.

Oczyszczacz powietrza

Mieszkania osób cierpiących na alergię są bardzo często sprzątane, lecz kurz i alergeny można przenieść do domu na własnych ubraniach, mogą je również przynieść zwierzęta domowe wychodzące na zewnątrz. Dlatego w domu alergika nie może zabraknąć oczyszczacza powietrza, który usuwa kurz i alergeny z powietrza w mieszkaniu. Takie urządzenie powinno znajdować w pomieszczeniu, z którego alergik najczęściej korzysta.

Wydajność oczyszczacza powietrza jest zależna od zastosowanej technologii i systemu. Najlepsze są oczyszczacze powietrza posiadające filtr HEPA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak niedużym kosztem odmienić wnętrze?
Jak niedużym kosztem odmienić wnętrze?
Odświeżenie wnętrza nie musi oznaczać wydania fortuny. Istnieje wiele prostych sposobów na to, jak odmienić swoje mieszkanie, nie wydając przy tym zbyt wiele pieniędzy. Jakich? Sprawdźmy!
Co oznaczają rysunki na najpopularniejszych tabliczkach informacyjnych?
Co oznaczają rysunki na najpopularniejszych tabliczkach informacyjnych?
Tabliczki informacyjne to codzienny widok. Ale czy wiesz, jakie znaczenie mają rysunki na nich? Czytaj dalej, by się przekonać! 
Co to jest blockchain i jaki ma wpływ na obieg dokumentów?
Co to jest blockchain i jaki ma wpływ na obieg dokumentów?
Blockchain to nowoczesna forma zabezpieczenia dokumentów. Teraz będzie też stosowana przez Politechnikę Świętokrzyską.
Ostatnie wpisy