728 x 90

Powstają urządzenia, które mają zapobiegać marnotrawieniu wody

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Powstają urządzenia, które mają zapobiegać marnotrawieniu wody

Najnowsze urządzenia wykorzystują technologię, która pozwoli zaoszczędzić w twoim domu nawet do 5 tys. litrów wody rocznie!

Zaledwie jeden nieszczelny kran w domu, może nas narazić na roczne straty w wysokości nawet do 5 tys. litrów wody. Obecnie powstają urządzenia, które mogą zapobiec takiemu marnotrawieniu wody. 

Oparte na sztucznej inteligencji najnowocześniejsze urządzenia będą w stanie wykryć nieszczelność instalacji oraz zidentyfikować miejsce, którego dotyczy problem. Inteligentny system odetnie wówczas dopływ wody do wskazanego miejsca, bez konieczności wyłączania całej instalacji. Dzięki takiej technologii szybko rozwiążemy problem przeciekającego kranu, czy spłuczki i zaoszczędzimy tym duże ilości wody.

Jednym z takich urządzeń, dostępnych już rynku, jest Flowbox Interactive wyprodukowany przez firmę Flovea. Zastosowana w nim technologia korzysta z algorytmu uczenia maszynowego i jest w stanie wykrywać przeciek wody i dokładnie lokalizować nieszczelne miejsce instalacji. Następnie dane takie wysyła do aplikacji, dzięki czemu użytkownik może zamykać i otwierać zawory wodne przy pomocy smartfona.

Źródło: Newseria.pl

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy