Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Poliwęglan to często wykorzystywany w budownictwie materiał. Znajduje on zastosowanie między innymi jako nowoczesne zadaszenie altan, wiat, tarasów oraz balkonów. Płyty wykonane z tego tworzywa są trwałe, lekkie i dosyć tanie, co jest ich niewątpliwą zaletą. Tego typu zadaszenie stanowi alternatywę dla tego wykonanego ze szkła lub drewno na dach. Poliwęglan dobrze sprawdza się jako pokrycie dachów, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Jakie ma właściwości i zalety? Czy warto w niego zainwestować?
W sprzedaży dostępnych jest kilka typów tego materiału. Poliwęglan wykorzystany na dachu może być komorowy lub lity. Chętnie wybierane są także produkty z tak zwaną technologią „Fastlock”. Materiał komorowy posiada puste wnętrze. Wyróżnia się niską wagą i zdolnością termoizolacyjną. To ekonomiczne i praktyczne pokrycie dachów, które skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi oraz innymi czynnikami atmosferycznymi. Sprawdza się dobrze w dachach jednospadowych, dwuspadowych, jak i innych prostych konstrukcjach. Poliwęglan lity charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością światła oraz wytrzymałością. Gwarantuje najwyższą przezroczystość, ponadto jest bardzo twardy. Nadaje się do montażu na konstrukcjach żelaznych i drewnianych. Poliwęglan można podzielić także ze względu na sposób jego montażu. Nowoczesny poliwęglan z technologią „Fastlock” daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o kąt montażu.
Poliwęglan komorowy posiada takie cechy jak:
Poszukując tego materiału można zwrócić uwagę na poliwęglan na dach z oferty Castorama. Wybierając poliwęglan, należy pamiętać, że wartość podanych parametrów zależy od struktury oraz samej grubości płyty.
Dach z poliwęglanu to jedno z najczęściej polecanych rozwiązań, które cieszą się rosnącą popularnością. Za jego wyborem przemawiają liczne zalety. Poliwęglan to niezwykle praktyczny materiał, którego można z łatwością dopasować do wiat czy tarasów. Dobrze komponuje się z praktycznie każdą konstrukcją. Ponadto skutecznie ochrania wnętrze obiektu przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Płyty poliwęglanowe to produkty wyróżniające się niską wagą. Warto pamiętać, że tworzywo to jest lżejsze od szkła czy popularnych dachówek. Dach wykonany z niego prezentuje się nowocześnie i gustownie. Dobrze pełni swoje zadania i stanowi lekką konstrukcję, której nie można odmówić walorów wizualnych.
Materiał ten jest też odporny na obciążenie. Nie uszkodzi się w wyniku intensywnych nawałnic czy gradobicia. Jest to inwestycja na wiele długich lat. Kolejną zaletą poliwęglanu jest jego elastyczność. Z łatwością można go kształtować, tworząc zarówno klasyczne płaskie, jak i bardziej skomplikowane zadaszenia. Materiał ten swoim wyglądem przypomina szkło, gdyż jest bezbarwny i przepuszcza ok. 90 procent promieni uv. Alternatywą jest biały poliwęglan, który chroni przed słońcem i przepuszcza jedynie ok. 30 procent światła. Zadaszenie wykonane z tego tworzywa idealnie współgra z każdym stylem zabudowy. Jest modnym i praktycznym wyborem do większości obiektów.
Poliwęglan na zadaszenie tarasu, wiaty czy altany może okazać się świetnym wyborem dla osób, którym zależy na trwałym i odpornym materiale. Płyty z tego tworzywa mają wiele zalet i unikalne właściwości, przez co dobrze sprawdzają się w roli dachu. Dają wiele możliwości aranżacyjnych, ponadto można je zamontować samodzielnie. Zakup płyt poliwęglanowych będzie inwestycją w solidne zadaszenie na lata. Jeśli poszukujesz również roślin, czy innych akcesoriów do aranżacji tarasu zajrzyj też tutaj: https://www.castorama.pl/ogrod-i-otoczenie/uprawa-i-ochrona-roslin/rosliny-domowe/sztuczne-rosliny.cat