Klasyczne rozwiązania dla kuchni z jadalnią

Klasyczne rozwiązania dla kuchni z jadalnią

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Marzysz o jadalni utrzymanej w stylu klasycznym? Przeczytaj, jakie rozwiązania aranżacyjne pozwolą Ci uzyskać eleganckie i praktyczne wnętrze.

Styl klasyczny – główne cechy stylu

Jeśli cenisz sobie harmonię i umiar we wnętrzu, styl klasyczny świetnie sprawdzi się w Twoim mieszkaniu. Do charakterystycznych cech tej stylistyki należą m.in.: oszczędność dekoracyjna, stonowana paleta barw, spójność aranżacji oraz wykorzystanie wyposażenia wysokiej jakości, a najlepiej wyrobów pochodzenia naturalnego, takich jak szlachetne drewno, granit czy marmur. Jadalnie utrzymane w stylu klasycznym kojarzą się przede wszystkim ze światłem, przestronnością i jasnymi kompozycjami kolorystycznymi, które optycznie powiększają pomieszczenie. Wiele osób zachwyca się estetyką tego stylu, ze względu na jego ponadczasowość i uniwersalność. Proste, minimalistyczne meble, pozbawione ozdobnych elementów, nigdy nie wyjdą z mody i będą świetnie komponować się z różnymi akcentami kolorystycznymi. 

Połączenie elegancji i nowoczesności

Jadalnia w stylu klasycznym powinna być przytulna i urządzona ze smakiem, ale przy wybieraniu wyposażenia nie należy zapominać o jego funkcjonalności. Jadalnia łączona z kuchnią musi być dobrze zorganizowana, żeby pomieścić wszystkie utensylia i sprzęty agd, a także stosunkowo łatwa do utrzymania w czystości. W tym celu warto zainwestować w klasyczny zestaw drewnianych mebli do jadalni, w których skład będą wchodzić elegancki stół do jadalni, zestaw krzeseł, szafki na naczynia oraz przeszklone witryny, które można wykorzystać do ekspozycji kryształowych kieliszków czy ulubionego zestawu porcelanowych filiżanek. Wybierając krzesła do salonu czy jadalni, warto zadbać o to, żeby prezentowały się z klasą i miały również wyprofilowane oparcie, zapewniające komfort siedzenia.

Korzyści płynące z połączenia kuchni z jadalnią 

Kuchnia otwarta na jadalnię sprzyja integracji rodziny, wspólnemu gotowaniu i celebrowaniu posiłków. Połączenie tych dwóch pomieszczeń jest bardzo praktyczne, ponieważ sprawia, że nie trzeba przechodzić z pokoju do kuchni, a wszystkie sprzęty znajdują się na wyciągnięcie ręki. W przestronnych domach warto zainwestować w rozwiązania, takie jak wyspa kuchenna lub dodatkowy blat roboczy, przy których można postawić klasyczne białe lub szare krzesła do kuchni czy minimalistyczne hookery. Jeśli chodzi o kolorystykę mebli, to w jadalni świetnie sprawdzą się np. biel, szarość, a także jasne lub ciemne drewno. W klasycznej jadalni należy również zwrócić uwagę na detale, które odpowiadają za wypracowanie odpowiedniego wrażenia, takie jak wiszący nad stołem żyrandol, najlepiej w kolorze bieli lub złota, czy dyskretne, boczne kinkiety, dzięki którym jadalnia jest bardziej reprezentacyjna i lepiej oświetlona, a czas spędzany z członkami rodziny staje się o wiele przyjemniejszy.

Zdjęcie główne: pexels.com/Huy Quang Nguyễn

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Innowacyjny odkurzacz z funkcją mycia – ile kosztuje i jaki wybrać?
Innowacyjny odkurzacz z funkcją mycia – ile kosztuje i jaki wybrać?
W jaki sposób działają odkurzacze z funkcją mycia? Ile trzeba zapłacić, żeby je mieć i na które warto zwrócić uwagę?
Gdzie i jak zainstalować czujnik dymu i gazu?
Gdzie i jak zainstalować czujnik dymu i gazu?
Czujniki dymu i gazu powinny być zamontowane w odpowiednim miejscu, by mogły prawidłowo działać. Wyjaśniamy, jak należy instalować te urządzenia.
Czy warto mieć telefon stacjonarny w domu?
Czy warto mieć telefon stacjonarny w domu?
Czy pamiętasz telefony stacjonarne? Kiedyś taki aparat był dostępny w każdym domu, teraz to sporadyczne przypadki. Zobacz, dlaczego jednak warto mieć stacjonarny telefon i nadal z niego korzystać.
Ostatnie wpisy