728 x 90

Sterowanie oświetleniem za pomocą głosu? Nowości na rynku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Sterowanie oświetleniem za pomocą głosu? Nowości na rynku

Na rynku pojawiają się żarówki sterowane głosem.

Na rynek trafia coraz więcej rodzajów urządzeń wchodzących w skład inteligentnego domu. Smart Home to już nie tylko telewizor, system nagłośnienia czy nawet pralka i lodówka sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Teraz to już także inteligentne oświetlenie, które kontrolować można za pomocą głosu. 

Inteligentne oświetlenie w domu

W 2019 innowacyjnym urządzeniem była pierwsza na świecie żarówka o mocy równoważnej 100 watom, jasności 1500 lumenów. Sterowana może być za pomocą głosu i nie tylko. Żarówka została nagrodzona przez CES. Teraz tego typu sprzęt jest już dostępny na rynku dla każdego konsumenta.

Do rodziny systemów inteligentnego domu dołączają coraz to nowsze rodzaje urządzeń. Inteligentne oświetlenie to jednak wciąż jedno z najważniejszych punktów smart home, którym można sterować za pomocą głosu. Z drugiej strony trend energooszczędności powoduje, że w sklepach coraz rzadziej można spotkać żarówki o dużej mocy. Na półkach sklepowych znaleźć można zwykle LED-owe żarówki, których jasność ma odpowiadać jasności emitowanej przez żarówki o dużych mocach. W wielu przypadkach jasność jednak nie do końca odpowiada deklarowanej, stąd zapotrzebowanie na żarówki o wyższej mocy.

Źródło: Newseria

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy