728 x 90

Artykuł sponsorowany

Jakie ogrzewanie wybrać do domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie ogrzewanie wybrać do domu?

Typy instalacji grzewczych to dla Ciebie czarna magia? Zapoznaj się z krótkimi opisami, które pomogą Ci odnaleźć się w gąszczu opcji.

Instalacja grzewcza to bardzo ważny element funkcjonowania całego gospodarstwa domowego. Umiarkowanie wysoka temperatura jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania człowieka, z drugiej jednak strony rosnące ceny za ogrzewanie stawiają pod znakiem zapytania możliwość utrzymania ciepłego domu lub mieszkania przez cały sezon. Jak więc mądrze rozegrać budowę lub generalny remont?

Ogrzewanie gazowe 

Ogrzewanie gazowe to jeden z najpopularniejszych, chociaż ostatnio szeroko krytykowanych sposobów na zapewnienie sobie ciepła w domu. Z jednej strony ten typ ogrzewania może być ekonomicznym i skutecznym sposobem za zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach – zwłaszcza, jeśli do instalacji grzewczej wykorzystasz nowoczesne, wysokosprawne kotły. Jednakże, druga strona medalu to niepewne źródło dostaw, rosnące ceny gazu i ropy, a także fakt, że ogrzewanie gazowe nie jest ekologiczne. 

Ogrzewanie elektryczne

Alternatywą dla ogrzewania gazowe jest ogrzewanie elektryczne. Jego zaletami niewątpliwie są prostota obsługi oraz ciche działanie. Dodatkowo, ogrzewanie elektryczne pozwala na zastosowanie z dużą łatwością takich udogodnień jak mata grzewcza pod płytki podłogowe. Niestety, w porównaniu z ogrzewaniem gazowym, ogrzewanie elektryczne może generować większe koszty utrzymania.

Ogrzewanie pompą ciepła

Popularnym  w ostatnich latach sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniej ilości ciepła są pompy ciepła. Jest to dość droga instalacja grzewcza, ale z czasem inwestycja w nią się zwraca – ponieważ pompa ciepła wykorzystuje ekologiczne źródło energii, czyli naturalne ciepło z ziemi, powietrza lub wody (w zależności od rodzaju). Więcej na temat pomp ciepła i skuteczności ich działa znajdziesz na stronie: https://hmi.info.pl/. Warto wiedzieć przede wszystkim, ze inwestycja w tego typu urządzenie jest bezpieczna, ponieważ są to systemy ekonomiczne i ekologiczne. 

Ogrzewanie kominkowe

Jeszcze innym sposobem na dostarczenie ciepła do domu jest zastosowanie ogrzewania kominkowego. Ten typ instalacji grzewczej jest z pewnością niezwykle klimatyczny i przez to zyskuje wielu zwolenników. Kominki są bardzo dekoracyjne, zapewniają również niepowtarzalną atmosferę podczas wspólnych, rodzinnych wieczorów. Ofertę dotyczącą komników powietrznych znajdziesz na przykład tutaj: https://net-home.pl/kominki-powietrzne. Niestety, ten instalacji również ma swoje wady i należą do nich konieczność zużywania dużej ilości drewna, a także stosunkowo szybkie wygasanie paleniska (i obniżanie się temperatury w domu).

Jak wybrać?

Przy wyborze ogrzewania do domu, warto rozważyć przede wszystkim koszty eksploatacyjne, wydajność i ekologię różnych opcji. Istotne będą jednak również wymagania lokalowe i instalacyjne, ponieważ nie wszystkie typy instalacji można zainstalować w każdym budynku i na każdej działce. Z tego powodu świetnym pomysłem jest zasięgnięcie opinii u fachowca, który pomoże Ci w wyborze najlepszego rozwiązania do Twojego domu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy